Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még esélyem, hogy legyen...

Van még esélyem, hogy legyen tejem? Azt hiszem elapadt végleg, nagyon ki vagyok készülve.

Figyelt kérdés

Eleinte nagyon szépen volt tejem, gyarapodott is a babám, de lassan 4 hónapos és nem hízik. Már fejni se tudok egy cseppet se szopi után. És már a két cici se elég neki. Totál laposak a melleim, mint egy üres tejes zacskó. Már mindent megpróbáltam, ittam teát, ettem bogyót, fejni próbáltam, gyakran rátettem mellre a picit, de semmi változás. Nagyon kikészít ez az egész, és nagyon bánt a dolog. A férjem még engem piszkál, hogy biztos béna vagyok, marha rendes :( Utálom, hogy a családba és az idegeneknél is az az első kérdés, hogy: És tudod szoptatni, van tejed? Mi közük hozzá. Ilyenkor elég csúnyákat szoktam gondolni magamba, és had ne mondjam, hogy hova kívánom őket.

Szóval, érdekelne a véleményetek, tanácsotok, van-e még valami ötlet, tanács?!



2012. jan. 31. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia én nagyon sokáig szoptattam,másfél éves koráig az egyiket a másikat 8 hónapos koráig.Azt kell mondjam mindent úgy csinálsz ahogy kell!!Csak ezeket tudtam volna tanácsolni.Én mondjuk soha nem tartottam be a 3 órás szoptatásokat.Ha kérték óránként is adtam cicit.Egy a lényeg,ha idegesítenek attól sajnos csökken a tejci mennyisége.Ezért tudtam én is a kisfiamat ,,csak" 8 hónapig szoptatni.
2012. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Már ne is haragudj de ha nekem ilyen bunkó férjem lenne hát tudod hova küldeném.Én például egyáltalán nem tudtam szoptatni,be se indult a tejem.Persze eleinte bántott engem is,de ha nincs akkor nincs nem lehet mit tenni.Ha egyfolytában ezen agyaltam volna akkor se lett volna.És a babának egy nyugodt anyára van szüksége nem idegbajosra.A tápszer meg nem szőrnyű dolog.Másokkal meg nem kell foglalkozni,ha megkérdezik hogy szoptatsz e azt kell mondani hogy nincs tejed és kész.Tőlem is kérdezgették annyit szoktam mondani nincs mert nem indult be,ennyi.Ne idegesítsd magad,attól nem lesz jobb.
2012. jan. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy IBCLC tanácsadót, ők a szoptatás szakemberei, nemzetközi képzésük van, hatalmas gyakorlatot kell felmutatni (no meg tudást) a cím eléréséhez és valószínűleg tudnak segíteni.

Nekem az első négy hónapban vér jött a tej előtt szoptatáskor. Elmondhatatlan fájdalom volt, inkább szültem volna még hármat egyetlen szoptatásért cserébe. Elmentem egy tanácsadó doktornőhöz és 31 hónapig szoptattam. :)


Ne add fel, egy kérdést, látogatást megér. Attól függően, hogy hol laksz vannak orvosok is akikhez be lehet jelentkezni.

2012. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Nézd meg az lll.hu oldalt illetve itt a gyakorin keresd xstefix-et, hátha vannak még ötletek azon kívül, mint amit eddig is próbáltál. Anno xstefix nagyon sokat segített nekem, fordulj hozzá bizalommal. Én 4 hónapos koráig kizárólag szoptattam, de utána vissza kellett mennem dolgozni (nem Mao.) és utána hiába fejtem munkahelyen is 2x, a végén tápszerrel pótolnom kellett. Még így is 8 hónapos koráig a reggeli az cici volt. Ne keseredj el, a baba is megérzi, ha feszült vagy. A férjednek, meg tudnék mit üzenni, de inkább nem teszem. Te így is szuper anya vagy!

Sok sikert!

Egy 2 éves "nagylány" anyuja

2012. febr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Még eszembe jutott vmi, a zabpelyhes víz. Fogj egy kancsót, az aljára rakj zabpelyhet, kb 2 ujjnyi magasan, öntsd tele a kancsót vízzel és hagyd ázni egy kicsit. Utána ezt a zabpelyhes vizet idd folyadékbevitel címszó alatt. Napi 3 liter az gondolom elég. Nekem sokat segített.
2012. febr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sok folyadék, pihenés és nyugalom! Lehet, hogy csak beállt a kereslet-kínálat, azért lapos a cicid (nekem is és így szoptatok lassan 10 hónapja, már elmúlt 1 éves a lányom), az nem függ össze a tejtermeléssel. Sőt, az is lehet, hogy nem éhes, csak cicizik, mert jobban igényli a testközelséget. Látod rajta, hogy éhes?? Mennyit pisil egy nap?


Simán el tudom képzelni, hogy


1, nagyobb az anya-igénye, és ezért szopizik (és nem éhségből) - a szopás ugyanis nem csak éhség, de fájdalomcsillapító, nyugtató és orális inger is


2, valami félrement a növekedési ugrásotoknál és valamiért nem sikerült a tejszaporítása a babának.


Én is az ibclc-t és a la leche ligát javasolnám, nekem sokat segítettek több ízben is!

2012. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt, hogy érted, hogy valami félrement a növekedési ugrásnál?
2012. febr. 1. 14:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a hormonokon múlik, na meg a stresszen és a megerőltetésen is.

Az őszilé hat a hormonokra, ajánlani tudom (minden szopi előtt ízlés szerint higítva igyál meg egy pohárral), a másik a hónaljtartás, esetleg egy szoptatási tanácsadó.

Ha sokat végzel házimunkát, vagy bármi megerőltetőt (ez mindenkinél mást jelent) az is apaszthat.

Ha sokat idegeskedsz, feszült vagy,az is rossz hatással van.

Néha meditálj, és próbálj lazább lenni, hátha itt a baj.

Fejni mindig fél órával a szopi után fejj és gondolom elteszed neki későbbre, bár ő jobban ki tudja szívni.

Esetleg Karamalz sör (alkoholmentes malátaital).

Remélem segít valamelyik.

2012. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, és itt egy kíváló mondat: mondogasd sokat mosolyogva: "van tejem ,van tejem, van tejem......."
2012. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt kipróbálom :)
2012. febr. 1. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!