Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már szoptatás alatt kiderült,...

Már szoptatás alatt kiderült, hogy a Baba tejérzékeny? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Pár napja tettem fel egy kérdést:

Három hónapos Babám csak szopik (teát-vizet sem kapott még).

Kb. egy hete van a székletében friss vér (nem emésztett)

Nem sok kb. akkora kis foltok,mint egy szezám mag.


Felmerült, hogy lehet, hogy érzékeny a tehéntejre ezért most nekem diétáznom kell.


Volt olyan akinek már ilyen korán, hasonló tünetekkel jelentkezett a tejérzékenység?

Gondolom, ameddig szopik nekem tejmentes diétát kell tartanom, de a hozzátáplálás majd hogy alakul?

Lehet, hogy ez csak egy átmeneti zűrzavar és mégsem lesz allergiás a tejre?


Írjatok, mert el vagyok keseredve és nem magamat sajnálom a diéta miatt....


2012. febr. 1. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét gyerekem tejfehérje allergiás, az elsőnél 6 hetes korában derült ki, ők is anyatejesek voltak.

Irtó erős órákon át tartó hasgörcsei voltak a nagy lányomnak, nem a normál hasfájósság, csillapíthatatlanul üvöltött minden nap órákon át. Amikor nulltejdiétára álltam, teljesen megszűnt nála a probléma.

A második gyerekemnél már nulltejdiétával indítottam szülés után, és próbáltam "terhelni", de őnála is jelentkezett a dolog.

Annyi, hogy nálunk a szójára is ugyanezek a tünetek voltak. Erre akkor jöttünk rá, amikor a tejfogyasztással már leálltam, de néha újra jött egy görcsroham nála. VIsszagondoltam, hogy mit ettem, és a félkész pizzában az egyetlen gyanús "elem" a szójafehérje volt. Így jöttünk rá erre is.

A nagy lányom 2,5 éves korára kinőtte, a pici most 2,5 éves, épp most jöttünk a gasztroenterológiáról, mert vizsgálják. A vérteszt negatív, de vannak bőrtünetei, amiket sajna a tej okoz.


Egyébként nekem a tejmentes diéta enyhült, 10 hónapos korukra én már ehettem, amit akartam, nem volt probléma, mert hát fokozatosan nőtték ki az érzékenységet ők is.


Hamarosan szülöm a harmadikat, én azért sajnálom magam a diéta miatt is. :o)

Igazából az a nehéz, amikor valahová megyünk, és ott finom sütik vannak, és semmiből nem ehetek, amiről nem tudni pontosan, hogy mit raktak bele...


Egyébként a hozzátáplálás nem volt nehéz, enyémek 20 hónapig szoptak, így nem kellett pótolni, illetve nagyobbikomnál próbálkoztunk tápszerrel, de nem fogadta el, így hanyagoltuk.

2012. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt. A betegség neve tehéntejfehérje-érzékenység. Ha szoptatsz, mindkettőtöknek diétázni kell, ki kell vonni mindent, ami akár csak nyomokban is tejet tartalmaz. Ha a tünetek 2-3 hét után mérséklődnek, valóban ez a gond. Érdemes első körben gasztroenterológushoz időpontot kérni (háziorvosi beutaló) illetve dietetikussal hozzátáplálási étrendet megbeszélni, hozzá nem kell beutaló csak időpont.


Én 8 hónapja diétázom, a lányom 3 hónapos korában derült ki ez a betegség, szintén véreset kakilt, tele volt kiütéssel, éjjel alig aludt, szelek kínozták. Diétával tünetmentes, már megkezdtük a hozzátáplálását. Igaz, így a gyári ételek agy része kiesik, de nem gond.


Ami fontos, az neked a CA, D és K vitamin pótlása, ezt a háziorvosod írhat fel, szoptatós anyáknak napi 1000 mg Ca, 500 Mg Dvitamin a minimum szükséglete.


Lenmagolaj, mákolaj, karfiol,káposzta jó Ca-források. Fontos, hogy minden nap egyél húst a fehérje miatt, de pl a tojással is csínján kell bánni. Fehér kenyeret, pékárut és minden E300-at (lisztkezelőszer, tejporból van) tartalmazó pékárut tilos fogyasztani, sok felvágott is tartalmaz tehéntejfehérjét, így azokat is mellőzni kell.


(Én blogban vezetem a hozzátáplálásunkat, tejmentesen blog pont hu a címem, lehet, hogy segít majd, ha ott tartotok)


Egyébként könnyen hozzá lehet szokni és sokkal egészségesebben lehet így étkezni... a gyerek meg nem érzi hátrányként, ha odafigyelsz, mert egyrészt egészségesebb ételeket lehet készíteni, másrézt meg így is lehet teljes életet élni.


Ja és a babák 80 százaléka 6 éves korára kinövi, ha betartja a diétát.


(amire ellentétben más diétákkal, az a jellemző, hogy a kicsi és éppen annyira árt, mint a sok, így teljesen tejmentesen kell étkezni, hiszen 3 hét is eltelhet, mire kiürül a szervezetből a tej!



sok sikert!!

2012. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtatok!

Nem túl fényes a jövő :(

Minket nem küldött a háziorvos semmilyen kivizsgálásra, sőt csak széklet baktérium vizsgálatot javasolt.

A védőnő mondta, hogy érdemes lenne megpróbálni a tejmentes étrendet kb. egy hétig. Figyeljem a kakit, majd egy hét múlva egyek tejes ételeket.


A középső fiam ekcémás (ő 3 éves) lehet, hogy neki is ez a problémája csak enyhébb formában???

Miért nem mondta nekem senki? :(


Köszönöm a tippeket!

Az eszembe sem jutott, hogy pl. a felvágottakban is lehet tejszármazék :O

Akkor így már nem is olyan egyszerű ez a diéta...


A blogot mindenképpen megkeresem és elolvasom! Köszönöm szépen!

2012. febr. 1. 13:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, a diétáról nem írtam én sem. Igazából addig nehéz, amíg rááll az agyad. Pl. kiflit sem ehetsz, mert ugye "tejes kifli", és bizony abban is van tej.


Margarinból a Liga és a Delma multivitamin nem tartalmaznak semmilyen tejszármazékot, azokat eheted, sőt Ligából van sütő margarin, ami a sütik miatt lehet fontos. Legalábbis én marhára édesszájú vagyok. :o)

A húsoknál a Délhús csomagolt termékei között találsz tejmenteset, a virsliknél is el kell olvasni.

Ha kimért húspultnál szoktál vásárolni, akkor érdemes kikérni a kedvelt termékek csomagolását, mert bár a vevő számára nem látható, hátul meg van nekik, és felolvassák.

De figyelni kell a kekszeket, előre csomagolt sütiket, piskótát, ilyesmit, mert tejpor nagyon sok mindenben van.

Én a Lidl-ben találtam sok jó terméket, érdemes oda elmenni akkor is, ha nincs közel, mert ezek a dolgok elállnak.

2012. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a tanácsokat!

Tényleg nem egyszerű! :(

Az a baj, hogy én is nagyon édesszájú vagyok, meg a gyerekek is, így sokat sütök.


Akkor az sem jó ötlet, hogy szójatejjel iszom a kávémat? Az is allergizálhat?

Figyeljem a picit és ha a tünetek nem múlnak akkor hagyjam el azt is vagy, már most a tejjel együtt?


Ne haragudj a sok kérdésért, de most teljesen tanácstalan vagyok :(


Kenyér? Azt lehet enni, vagy süssem magamnak azt is, biztos ami biztos?


Jó kis fogyókúra lesz...


Ezzel a diétával nem fog apadni a tej?


Még egyszer köszönöm a segítségedet!!!!

2012. febr. 1. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Na szép sorban próbálkozom.

Létezik rizstej és zabtej is, azokkal tutira nem lesz kalamajka. A szója tejet is megpróbálhatod, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy a Te kicsidnek az problémát okoz. Csak várd meg, míg szép tünetmentes, és akkor egy határozott adag szójatejet fogyassz, hogy egyértelmű legyen a dolog.

Amúgy nekem a szójatej nem is igazán ízlik, szóval nekem az nem volt nagy lemondás.

Ami a kenyeret illeti, nem kell sütni, persze ha van kedves lehet, én azt is szoktam.

A bolti normál kenyerek (fehér, félbarna), nem tartalmaznak tejet, és a különböző teljes kiőrlésűek sem, emiatt ne aggódj. Az édes pékárukban viszont mind van, kalács, péksütik stb. Szóval a készen vett kakaós csigát és társait el lehet felejteni. Meg persze a sajtos dolgokat is, mondanom se kell...

És van sok sütirecept, amihez nem kell tejtermék, és finomak. Majd mindjárt küldök egy linket.


Ha a szója is gondot okoz, azt már sokkal nehezebb követni, legalábbis nekem az volt. Mert szójalisztet rengeteg pékárúba tesznek, kenyerekbe is sajnos, mert olcsóbb, mint a búza. És bizony van szója a zsemlemorzsában is legtöbbször, ott oda kell figyelni, melyiket veszed, meg a hústermékekben: májkrémek, virslik, párizsik stb. Ott is kapni mindenből menteset, sajnos azok drágábbak is, viszont cserébe finomabbak!


Elsőre tűnik ijesztőnek, tényleg azt mondom, bele kell rázódni. Te magad hamar belejössz, a nehéz mindig az, ha vendégségbe mész valahová, és pl. krumplipüré van, vagy ez vagy az, és nem ehetsz belőle. Érdemes előre egyeztetni, esetleg vinni magadnak saját kaját, ha nem akarod ezzel zavarba hozni a vendéglátót, hiszen a családod többi tagja bármit megehet...


Egyébként a zsírszegény tejpor viszonylag hamar nem okozott már problémáét (néhány hónap után), és akkor jócskán könnyebb is lett, mert azzal már kávét tudtam inni, meg akár spenótot csinálni stb.


Kitartás!

első

2012. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
J, és a tejem kicsit sem apadt el, sőt, a gyerekeim 9 hónapos koráig tejadó is voltam, pedig én nem szedtem semmilyen táplálékkiegészítőt. Illetve nem igaz, szedtem vasat és terhesvitamint is a szoptatás alatt végig.
2012. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj erről egy (szak)tanácsadóval is, ők pontosan el tudják mondani, mire figyelj és hogyan érdemes folytatni!
2012. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Én innen csemegéztem, de ha beírod, hogy tejmenetes receptek, még sok másik oldalt is találsz.


Stefixhez:

hát igen, szép is lenne, ha létezne "normális tanácsadó", de nincs.

Ez az a terület, amihez még az orvosok is csak "próbálnak érteni". Én a gasztroenterológián már szinte "lakó vagyok", de a legtöbbet mindig a tapasztalat segített, nem, amit ők mondtak. Sajnos. :o(

2012. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, én is jövök (a blogos)


Ami fontos: a tejszármazék 3 hét alatt ürül ki, így egy hét megvonás semmit nem ér, inkább 1-1,5 hónap tejmentes időszak kell. És igen, az ekcéma is lehet enyhébb tünet (és ezt már cska azért is érdemes kivizsgáltatni, mert 2 éves kor felett ez tartós betegségnek számít, közgyógy és melet csp jár hozzá, na meg 10 éves korig tartó gyes)


Ételek:

-lehet vásárolni Zajic nevő tejmentes tejporokat. Van hajdina, rizs, zab, ezek olcsóbbak, mint a már bekevert tej, főzéshez ideálisak

- van növényi tejszín, a Yoja szójás és a The Bridge zabos és rizses, utóbbiak szinte vaj-állagúak, előbbi folyékony (spárban lehet kapni)

-kávéhoz a kókusztejpor tök finom, ezt a DMben is lehet kapni.


Vajak:

liga kocka és tégelyes

spar sajátmárkás tégelyes

vénusz kocka


Pékáru:

Minden pékségnek rendelkeznie kell allergén-listával, azt általában emailben elküldik, ha kéred.

És a név is csalókás, mert a vizes zsemlében is van lisztkezelőszer. Nálunk már a minimális mennyiség is kiüti a lányomat.


A felvágottak közül néhány:

Sága finimini pulykavirsli

pick frankfurti virsli

spár sajátmárkás sertésfrankfurti

zimbo roppanós virsl


fekete tasakos kacsamájas

gyulai majorannás májas

gyulai füstölt májas

kaiser kolbászos májas


bambino sonka, párizsi

Landhof minden terméke


pick téiszalámi



És a lényeg, az édesség :D

pilóta triplacsokis pilótakeksz

győri étcsokis perec

manner kakaós neapolitaner

gesztenye marci rúd (túrórudi-szerű, van meggyel töltött és sima)

gesztenye marci fagyasztott gombóc

chio paprikás chips

sós lays

sós spár sajátmárkás

sós lidl sajátmárkás

alverde kölespálcika

bio tönkölybúzás ropi a DMben

kölesgolyó és buláták

(a külföldi felvágottakon áthúzott kék tejeskannával jelölik a tejfehérjementességet)

DM étcsokis csokikrém

szerencsi étcsoki

tibi étcsoki

tibi kakaóbabtöretes étcsoki

boci körtés és feketeribizlis étcsoki

gála hidegen keverős csokipuding

dr ötker főzős vaníliapuding

dr ötker dobozos krémespor

2012. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!