Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatás közben a másik...

Ha szoptatás közben a másik mellemből már nem jön 1-2 csepp tej sem, az jelentheti azt, hogy csökkent a tej mennyisége? (Már csak reggel-este szoptatok)

Figyelt kérdés

Kisfiam 10,5 hónapos. 6 hónapig kizárólag szoptattam, a hozzátáplálás 6 hónapos korától folyamatos, a napközbeni szopik közül, először a délelőtti, majd a délutáni, végül a déli szopi is elmaradt, már csak reggel és este alvás előtt szopizik. Ami furcsa számomra, hogy eddig muszáj volt melltartóbetétet használnom, mert szopizáskor a másik mellemből mindig jött jó néhány csepp, de pár napja ez teljesen megszűnt.

Volt aki szintén ezt tapasztalta, de utána még sokáig tudott szoptatni?

1-1,5 éves koráig én még nagyon szeretném szoptatni! Van rá esély, vagy lehet, hogy lassan elapad a tejem?


2012. jan. 29. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy inkább csak beállt a kereslet-kínálat. Eleinte nekem is mindig dőlt a másikból (ez amúgy teljesen alkati kérdés, a záróizmok erősségével van összefüggésben), aztán később elmaradt. Azért nem árt, ha mindkét mellből szoptatsz minden alkalommal, akkor biztos nem lesz gond a folytatással. És ne feledd a sok folyadékbevitelt sem :)
2012. jan. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Nem, nem valószínű, hogy gond van a mennyiséggel. A kereslet szerintem már jóval korábban beállt - én inkább az erős tejleadásra tippelek, ha. De az se tart örökké, úgyhogy teljesen rendben van, hogy már nem csöpögsz.

De az szerintem is jó tipp, hogy szoptass két mellből; persze csak, ha szükséges és kényelmes nektek.

2012. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb. a babám 3 hónapos korában szűnt meg ez a csöpögés, pedig 6 hós koráig csak szopizott, és utána még 16 hónaposig, mire szép fokozatosan elválasztotta magát. Valószínű, hogy kevesebb már a tejed, hiszen már csak 2x szoptatsz, de ettől még jó sokáig is húzhatjátok - szerintem a csöpögéssel nincs összefüggés.
2012. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első babánál nekem sosem csepegett a mellem, három és fél évig szopott a lányom. A második babámnál viszont ömlött a tej, állandóan. Szerencsére cirka 2 hónap alatt elmúlt. Jelenleg kilenc hónapos, és még szopik, hozzátáplálás mellett. A tejszivárgásnak nincs sok köze a tej mennyiségéhez. :)
2012. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!