Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 20 hónapos cicifüggőt milyen...

20 hónapos cicifüggőt milyen kíméletes módszerrel sikerült leszoktatni az éjszakai szopizásokról?

Figyelt kérdés

20 hónapos gyermekem csak és kizárólag cicin tud elaludni nappal és este is. Éjjel is felébred 2-3x,követeli a cicit,ha megkapja,azonnal megnyugszik és pár perc múlva visszaalszik mellettem. Nappali ébredéskor is cicizik, más időszakban nem.

Cserébe jókedvű,kiegyensúlyozott kisgyerek,nagyon ritkán sír.

Hogyan tudnám elfogadtatni vele,hogy éjjel nincs szopizás?

Nehezen bírom az éjszakázást, és hamarosan kistestvért is szeretnénk.

Az szóba sem jöhet,hogy sírni hagyjam...

Várnék konkrét módszereket,amik beváltak!

Előre is köszönöm!!!


2012. febr. 1. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem csak úgy sikerült, hogy teljesen elválasztottam. Épp 20 hónaposan. Nagyjából ugyanez a szituáció volt. Mivel nekem második gyerekem volt, és ekkorra már 3,5 éve szoptattam folyamatosan, úgy gondoltam, hogy szeretném, ha a kistesó előtt picit pihenne a szervezetem.

Ha sikerült volna az éjszakaiakat elhagyni, akkor nem választottam volna teljesen el, de ő nem értette ezt meg, hogy ha nappal lehet, akkor éjjel miért nem.

Nekem az adta a végső lökést, hogy beteg lettem, és nem tudtam kijönni belőle. Haramdszorra lázasodtam vissza, és aznap úgy döntöttem, befejezzük. Egy teljes napig "készítettem rá", mondogattam, hogy este van az utolsó szopi, és több nem lesz. Néhány nap nehéz volt, érzelmileg pedig kb. 2 hétig éreztem rajta, hogy hol dühös rám, hol neheztel, ilyesmi, de túl estünk ratja. Az a fontos, hogy az elhatározás kell hozzá, ha közben visszalépsz, akkor utána sokkal nehezebb lesz.

Már 2,5 éves, és nagyon szoros a kapcsolatunk, nagyon bújós kisgyerek, a testi kapcsolat sokat számít neki, de nem csak velem, hanem úgy általában mindenkivel.

A másik gyerekemnél teljesen máshogy ment minden, de hát nem egyformák... :o)

Ja, azóta átalussza az éjszakákat, pedig előtte egyet sem...

2012. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xStefix ***** válasza:
Próbáltad megbeszélni vele? Alkuajánlás? Pl. összebújás lehet, de szopizás már nem. Majd akkor szopizunk, ha felkel a nap, ilyesmik.
2012. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nem próbálkoztam,egyenlőre elgondolkodtam azon,hogy mi lenne a jó megoldás...
2012. febr. 1. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nkeem 16 hós volt,mikor azt mondtam neki,hogy a cicinek éjjel,mikro sötét van a cicinek aludni kell,hogy legyen benne tejcsi!Ha reggel felkel a napocska meg mi is akkor újre ébren lesz a cici is!És mehet a szopi! :)Ezt elmondtam neki lefekvéskor,megéjjel mikor felébredt!Másnap éjjel még kelt,de nem kérte,csak megsimogatta!Utána már nemis kelt,vagy ha igen nemispróbálkozott! :)


Már nagy,meg lehet vele beszélni,csakha éjjel alszik,akkor mindig aludjon ha sötét van!


Nekem is csak cicin alszik el ha velem van!

2 éves 2 hós szopizó kislány és 26 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ügyesek vagytok "megbeszélősök"! :o)

Nekem nem sikerült. Éjjel addig ordított, amíg nem kapott cicict. És nem hagytam sokáig, mert nem vagyok "sírni hagyós", meg a többieket is fellármázta volna pár perc után.


Pedig ő is okos volt, mondogatta napokon át: "cicike nincs", "cici nem", és ezt eljátszotta a babájával is. Szóval "feldolgozta". Illetve odaadta a plüss kutyáját, hogy szoptassam meg legalább azt. "Megszoptattam". :o)


Igaz, ma is egy kis erőszakszervezet 2,5 évesen. :o)

2012. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
első voltam...
2012. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én lánxom is cicifüggő, 21hós. Sokat gondolkoztam én is ezen, de a környezetemben többen mondták, hogy amintmegérik rá, abbahagyja majd. és tényleg. A cicin elalvó lányom, ma este csak hozzámbújt, átölelt és úgy aludt el, sírás nélkül. Meglátjuk holnap mi lesz. És még eddig egy éjszakát sem aludt át, de már egyre kevesebbszer kel. :) Szóval tényleg így van, ne erőltesd, amint felnő a feladathoz elhagyja majd :)
2012. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk még folyamatban van a leszoktatás. Egy hónapja kezdtük. A megoldás egyszerű a férjemmel alszik. Ha nagyon ordít akkor velem alszik el,de átmegy magától a férjemhez. Hetente max. 2x fordul elő a cicizés, de már szerintem alig van tejem. Mi többször álltunk neki a leszoktatásnak de 2 évesen érett meg arra, hogy nélkülem töltse az éjszakát. Sajnos az éjszakai ébredés még mindig van.

Ne haragudj, de erre kíméletes módszer nincs. Sírás nélküli elválasztás az amikor ő választja el magát.

Nagyon sokat bújjatok össze napközben, de közbe ne engedd cicizni, csak szeretgessétek egymást. Sokat mesélj a "szemedből", és előbb utóbb átvált a cicizés simogatásra és szeretgetésre, beszélgetésre.

2012. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én most teszteltem nagymamám módszerét melynek lényege: "hadd sírjon egy kicsit, legalább tisztul a tüdeje!" Jelentem, működik, elaludt. Kicsit drasztikus, de én már próbáltam vele megbeszélni, hogy jön a kistesó, neki is kell cici, meg a cicinek pihenés is kell a kistesó előtt, stb. 34 hetes terhes vagyok, szóval megőrülök, ha ketten fognak cicit kérni egyszerre... Még meditálok egy kicsit, aztán visszafekszem. Hátha nem ébred fel... 26N
2012. jún. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A megbeszélős vagyok...


Nálunk végigcicizte a terhességeta nagy,és amióta megvan a pici (vasárnap lesz 4hetes) azóta kap cicit természetesen a nagy...Eleinte sűrűn kellett neki is,de mostmár marad az esti...vagy ha nagyon tele a mellem akkor hívom én:)


De én pont azt az elvet vallom,hogy az az igény ami ki van elégítve hamar lecseng...


Ez nálunk igazolódik is!De persze minden gyerkőc más...


Én pont nem vettem el tőle a kicsi érkezése előtt,mert növeltem volna a féltékenységet...meg a kicsinek simánvolt rögtön tejcsi...nem fogyottakórházban...a szülőszobán tejcsit szopizott...Nem durrant be megint a mellem...(csak hogy önző is legyek kicsit!)


2,5 éves és 4 hetes kiscsajok anyuja

2012. jún. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!