Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg befog állni a napirend...

Tényleg befog állni a napirend igény szerinti szoptatás mellett? Mikor?

Figyelt kérdés
Lányom 10hetes rengeteget eszik, és igény szerint szoptatom. Ami bánt, hogy nincs napirendünk, hiába próbálom beállítani, egyszerűen nem megy:-( Mikor fog beállni a napirend?
2012. febr. 6. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mikor. Én is igény szerint szoptattam, mégis kialakult. Általában 4-5hós korukig ki szokott alakulni.
2012. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
100%

Ne akard minden áron, mert akkor csak kínlódni fogsz vele!

Majd lesz napirend akkor, amikor a picid készen áll rá. A legtöbb baba szépen beállítja magától is, nem feltétlenül kell hozzá assziszta. Hogy mikor, az leginkább tőle függ, tippelni se lehet...

(Bár szerintem az igény szerinti szopi pont ezért is jó, mert nem kell rá annyira előre készülni, mint mondjuk a tápszer elkészítésére. Ha a baba jelez, csak megszoptatod és ennyi. Most még jóidő sincs, úgyhogy még a házon kívüli szopival se nagyon van fennakadás, ha esetleg ezt kerülni akarnád.)


De, ha mégis tenni akarsz valamit, pár tipp: azokat a napi eseményeket, amiket te "irányítasz" (leginkább a séta, fürdés, esetleg már a játékidő is), megpróbálsz valamennyire fixálni napközben. Nyilván ezt is úgy érdemes most még, hogy elsősorban neki legyen kényelmes, de itt azért a család igényeit is jobban szem elé tudod venni. Szóval ez nem azt jelenti, hogy te mondod meg, pontosan mikor és meddig tartsanak a dolgok, inkább arra figyelj, hogy valamilyen napszaki ISMÉTLŐDÉS legyen ezekben. Szerintem a dolgok napi SORRENDJE, váltakozása sokkal fontosabb tud lenni még ilyen kicsi korban, mint hogy úristen, akár 1 órát is csúszott valami a tervhez képest.

Ugyanígy a szopiban is, csinálhatod azt, hogy pár napig felírod magadnak, hogyan viselkedik a picid, miket csinál (egymás után is) és felírod, hogy mikor szopik. Több napból aztán talán látni fogsz már valamiféle irányvonalat, hogy kb. mik azok az intervallumok, amikor ezt és azt csinál.

De akkor se ijedj meg, ha most még semmi ilyet nem találnál, előbb-utóbb mindennek eljön az ideje.


És ami még fontos! Ne betonozd be a kialakult (kb) napirendet a fejedbe, mert az első évben nagyon gyorsan változik minden! Fogd fel úgy, hogy oké, végre rájöttem, most így megy, de aztán úgyis borulni fog a dolog és kezdhetem előlről. - És nem mellesleg megint, ha igény szerint szoptatsz, akkor itt sem lesz túl nagy gondod, mert elég rugalmas leszel ahhoz, hogy kövesd a babád igényeit és jelzéseit. ;)

2012. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-) Akkor várok:-)
2012. febr. 6. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 10 hetesen hagyta el a cicit, és már csak tápszert kapott, de ilyenkor még semmilyen napirendünk nem volt, leszámítva hogy csak 5 ször evett. Aztán előbb az kezdett beállni, hogy közel azonos idő telt el a evések között, de teljesen változó volt, hogy mikor kelt fel reggel, így aszerint csúszott minden. Később beállt arra, hogy 6-6:30 körül kelt és akkor alakult ki a napirend, ekkor már 4 hónapos volt. Az alvások viszont még most sincsenek azonos időpontokban pedig már 6 hónapos.


Ezt csak azért írtam, hogy ne kesseredj el, nem csak a szopis babáknál van ilyen "probléma". Minden baba más, majd alakul valahogy. Fogadd meg xStefix tanácsát.

2012. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Még ne akarja "percre pontos" napirendet kialakítani. Eleinte csak annyi, hogy pl. este kb. egy időben legyen a fürdés, pelenkázás, vacsi... Nálunk például így zajlott: fürdés, pelenkázás, Anya rákészül a cicizésre, addig Apa énekel Babának (a mai napig a másfél éves kislányom, ha meghallja, hogy Apa a Füles Mackót énekli, száguld Apához és bevackolja magát a vállára... :D), aztán tejcsi és utána alvás...

2012. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! az én kicsim 7 hetes..2 hete kezdtem el írni azt,hogy hogyan telnek a napok...evés,alvás,ébrenlét,mert én is úgy éreztem,hogy nem tudom mikor mi is történik.Nagyon jó,mert így nagyjából láttam,hogy mikor mehetünk pl.sétálni.Bár ez nagyon hamar érvényét is vesztette az időjárás miatt.na mindegy én írom , a napirendünk is kezdett beállni,én is igény szerint szoptatom...ez napi 5 szopi,mert éjjel 8-10 órát alszik..
2012. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:-D
2012. febr. 10. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!