Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napirend szerinti szoptatás...

Napirend szerinti szoptatás vagy igény szerint?

Figyelt kérdés
És miért?
2011. jan. 1. 15:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Igény szerint, mert én is akkor eszem, ha éhes vagyok, nem pedig ha 12:00 van...
2011. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Én napirend szerint 3 óránként,mert az igény szerintinél mindig sugárban hányt le a babám,mert túlette magát!
2011. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Az én lányom nagyon kis akaratos.:D Képtelenség lett volna napi rend szerint szoptatni. Kipróbáltam, hogy húzom az időt, de nem ment. 2 óránként eszik a mai napig, pedig már 5 hónapos. 3 hete kezdtem a hozzátáplálást, mert fogy a tejem, vagy az ő igényei nőttek.

Igény szerint szoptatom, és tökéletesen halad a súlyával. Az orvosom el van ájulva tőlünk. Azt mondta, ilyet még nem látott:D Abszolút követi a hosszúsági, súlyi, fejkerületi, és mellkaskerületi normát. Úgy fejlődik, ahogy a nagy könyvben meg van írva:D

Egy igény szerinti szoptatott kisbabának nem kell plusz vizet adni, nem lehet túl etetni.

2011. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint szoptattam, ami a babám 2-3 hetes korára meghatározta a napirendünket. Szerintem nincs vagy ez vagy az. A napirendet a baba igényei határozzák meg. Ahogy nő a baba úgy változik a napirend, pl: kimarad egy-egy szopi vagy alvás, amit játékkal töltünk stb., de ez csak az adott idővallumban való foglalkozást változtatja meg, nem a napunkat.
2011. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
igény szerint.a fiam hat hónapos koráig,a hozzátáplálásig két óránként evett nappal,viszont éjszaka nem evett két hónapos korától.én biztos nem ébresztettem volna fel éjszaka három óránként,hogy egyen,ha ő nem igényelte.viszont nappal kellett a két óránkénti.
2011. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs éles határvonal a kettő közt. A baba határozza meg a saját napirendjét amit te aztán csak tartasz. De icipici korukban én nem korlátoztam őket. Ráértem akkor elkezdeni napirendre nevelni őket, amikor nem szoptak éjjel.
2011. jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyák generációi jártak úgy, hogy max három hónapig volt tejük, mert erőltették számukra a szigorúan 3 óránkénti szoptatást. Így aztán ha a gyerek egy óra múlva üvöltött az éhségtől, akkor nem adtak neki, mert még "nem jött el az ideje", inkább teáztatták, ha meg letelt a három óra, felébresztették az alvó babát, hogy szopjon, de álmosan persze esze ágában sem volt. Ez aztán biztos út volt a tej elapadásához. :-( Anyum is csak három hónapig tudott engem szoptatni.


Én viszont már 9 hónapja szoptatom a fiamat igény szerint, és még leadni is tudok, annyi tejem van. A nyári kánikulában gyakrabban kérte, hiszen megszomjazott, éjjel meg ritkábban kéri, mert egyre nagyobbakat alszik. Szóval számomra - és a szoptatási tanácsadók szerint is - nem kérdés, hogy az igény szerinti szoptatás a helyes út, ha valaki sokáig akar szoptatni.

2011. jan. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én hülye hallgattam a védőnőre, aki szigorúan 3 óránkénti szoptatást akart. 6 hónapig tudtam szoptatni, azóta tápszeres. Most meg itt sajnálkozik a védőnő, hogy hát még jó lett volna, ha szoptatom.

Következő gyerekemnél senkinek se hagyom, hogy beleszoljon, mit csináljak. Szóval én azt mondom, igény szerinti.

2011. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint. Mert erre van szüksége. Mert ez kell a bizalom kialakításához, ő jelzi az igényét, én reagálok. Mert ez a természetes. (Sose láttam még óráját nézegető ősembert vagy épp csimpit.) Mert nem tudnám másképp. Mert ez kell, hogy megfelelő mennyiségű tej termelődjön. Mert ennél nincs kényelmesebb. Mert miért ne?
2011. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

bocsi kérdező, de kérdezhetek itt??


akik igény szerint szoptattok(mert ez a többség ahogy látom)hogy alakul a napotok??mindig össze vissza eszik a babátok?és a fürdetést hogy tudjátok ugyan arra az időre tenni?

Csak mert nekem az volt az elején, hogy kisfiam jókat aludt nap közben, éjjel viszont 2 óránként felébredt...ekkor elkezdtem nappal keltegetni, most már jól alszik éjszaka, de mindig annyira agy dilemmában vagyok, mert nincs szívem nappal kelteni.Mondjuk már sokszor magától ébred.2és fél hónapos.És mielőtt leszólnátok első baba, nem olyan könnyű ez az egész...

2011. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!