Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 24 hónapos kisfiam előszeretet...

24 hónapos kisfiam előszeretettel szopizik még. Hogy lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam, rászoktatni a tejre, nem ment. Leragasztás, leharapta a cica.... minden volt. De van cici! Csak ezt hajtja, meg hogy letöröljük. Képes órákon át hisztizni, veri magát földhöz. Mit tegyek? Éjszaka is három óránként kéri:(Van valami ötletetek?
2008. ápr. 6. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Szia !Nálunk a leharapós, leragasztós sztory bejött, de nagyon nagy kitartás kell hozzá.Elkell viselni a földhöz verést és hisztit még éjjel is.Csak így lehet.Az egyik ismerősöm bekente mustárral és neki úgy sikerült.De hidd el bármelyiket próbálod csk erős idegzet és kitartás kell.Nekem a szívem majd meg szakadt mikor éjje sírt és azt hajtogatta hogy "anya keressük meg a bocit és kérjük vissza a cicit"! Ezek kemény percek voltak de sikerült.A lányom akkor 24hós volt!Szorítok!
2008. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ez elég nehéznek tűnik, én nem vagyok híve a "brutális" leszoktatásnak, vagyis ez a bekenem csípőssel stb. Az éjszakát esetleg ha apuka bevállalja, ezt szokták tanácsolni, hogy ő keljen fel, adjon neki teát, esetleg este elmondani, hogy mindenki alszik: kutya, cica, mesekönyv, anya, apa, és persze a cici is, mert fáradt... egy kétéves már nagyon jól megért mindent, azt is, ha a hisztivel előbb-utóbb célhoz ér, így bármit döntesz is, kőkeményen ragaszkodj hozzá.
2008. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokat probált anyuka vagyok,elöször is határozd el,hogy elválasztod,aztán kérj segítséget apától,ha tudsz.Sokat szeretgesd nézzetek szopi helyett mesekönyvet(nagyon nehéz tudom)biztosítsd a szeretetedről és mond el neki,hogy ez neked már teher,nem esik jól...

Le kell,hogy írjam nekem lett volna lehetőségem másfél éves kora körül leválasztani a nagyobbik lányom,akkor nem tettem mert gondoltam majd magától... meg szoptasunka amig csak lehet...Közben lett hugi is még jobban ragaszkodott a szopihoz,egyszerűen nem akartam,hogy hozzám érjen.Borzalmas még leírni is ,de annyi testkontaktus után már nem akartam,hogy rajtam "lógjon".Kb.2 hónap telt el mire őszintén örültem annak,hogy hozzámbújik(sose löktem el magamtól,csak nem voltam tőle boldog,mint most ha megfog,megérint)Sok sikert és kitartást kívánok!!!

2008. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy 2 éves gyerek nagyon ügyes és okos . de nemfodja megérteni ha elmagyarázzák neki hogy anyucinak ez teher.Szeintem nevelés kérdése. Először elmagyarázod hogy most már nagy hozá és hogy neked ez már nem jo. De ha nem ért hagyhisztizzen majd megunja és 2 hét aztán már nem is kéri.
2008. ápr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!