Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babuci négy napos. Szépen...

A babuci négy napos. Szépen cicizik. Azt javasolták, hogy most még ne fejjem le amelyikből evett, mert nem lesz neki következő etetésre. Eléggé feszes szopás után hatul a cicim. Nem fog így begyulladni? Más fejte ilyen korán?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha feszít, nyugodtan fejd le, mert tényleg begyulladhat, becsomósodhat. Ne félj, termelődik elég tej a következő szoptatásig! Én már a kórházban is kénytelen voltam fejni, mert nagyon bedurrantak. Bőven jóllakott a babám mindig. A 3. napon már 90-100-akat szopott.. A fejés is serkenti a tejtermelést, attól, hogy a maradékot lefejed, nem lesz kevesebb a tejed. 4 gyerekes anyuka
2009. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont így az elején kell fejni, mivel még kevesebbet eszik a baba, mint amennyi tej termelődik. Ezért marad feszes a melled. Ugyanezen okból kicsi az esélye, h' ne lenne a következő etetésre elég, ha a maradékot lefejed. Minél több inger éri a mellett, annál több tej termelődik. Később, pár hetes korára kialakul, h' milyen időközönként és milyen mennyiségektől lakik jól, akkor fokozatosan már abba lehet hagyni a fejést, és beállítani a kereslet-kínálatot. De ha akarsz tartalékolni, akkor nyilván továbbra is fejni kell. Ha most azt választod, h' nem fejed le a maradékot, akkor egy idő után a tejtermelés is csökken, és amikor komolyabb mennyiségre lesz szükség, akkor akár egy hétbe is beletelhet, mire felhozod a tejtermelést.
2009. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Az első hat hétben javasolják a fejést. Mindíg fejd le azt a cicit amiből evett mert nem ürül ki a hátsó tej és az gyulladást okozhat. Nekem is azt mondták hogy az első pár nap nem kell fejni,aztán meg is lett az eredménye. Begyulladt. Ha viszont nem fejsz akkor nagyon gyakran kell mellre tenni a babát,akár óránként az első időkben. Ha tudsz olvass ezeken az oldalakon:szoptassugyesen.hu vagy lll.hu.
2009. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek, ami benne marad azt ki kell fejni teljesen. Ne aggódj termelődik a következő szopira. Én is mindíg fejtem és volt a következő etetésre. Amit meg nem eszik meg azt tedd el a fagyóba, később még jól fog jönni.
2009. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
fejjed nyugodtan sőt kell is!!én nem fejtem és nagyon begyulladt a cicim.elektromos mellszívó plusz nővérem dörzsölte nyomkodta hogy kimenjenek belőle a csomók.2 óra hosszába telt mire sikerült helyre hozni a cicim.majd összepisiltem magam és ordítottam annyira fájt de inkább ez minthogy felvágták volna a cicimet.azt mondtam hogy inkább megszülném még egyszer a gyereket,akkor gondolhatod hogy milyen érzés.ezt elrettentésnek írtam hogy okulj a példámból!!!inkább fejd mert jobb lesz úgy.és mindig lesz annyi ami a babádnak kell.5 hónapos baba anyukája
2009. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Mindenképpen fejd le, különben begyullad. Én 2 hete fejeztem be a fejést, illetve azóta csak nagy ritkán fejek, ha reggel nem szívja ki az összeset, de ez kb 4-5 naponta 1x. Addig viszont eleinte minden szopizás után, aztán az 5. hét körültől néha volt 1-1 evés, ami után kihagytam, és mondom, kb 2 hete csak nagyon ritkán. Mindig volt a következőre. Kérdeztem a védőnőt, fejés után 15-20p alatt újratermelődik.


9 hetes kislány anyukája

2009. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek jó egészséget kívánok.
2009. jún. 3. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!