Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám lassan két hetes. Van...

Babám lassan két hetes. Van hogy másfél órákat eszik és utána még mindig keres. Úgy érzem, hogy aktívan szopik de mindegy, hogy mennyi időn keresztül szoptatom mindig éhes marad! Cuppog, tömi a kezét a szájába. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A kéz cuppogtatás nem feltétlenül éhséget jelez. Szoptasd igény szerint, még pici, lehet akár óránként is, meg kicsi a gyomra.De na hagyd másfél óráig cicin, adj neki cumit helyette.
2012. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Szoptasd, amikor igényli, de ne adj neki cumit! Valószínűleg nem éhes, csak a szopóreflexe erős, ezért akar mindig cicizni. Hagyd neki, majd kinövi.
2012. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Én sem adnék cumit, ezer veszélye lehet!


Nem feltétlenül az éhségtől cuppoghat, erős szopási ingere is lehet, csak tedd mellre nyugodta, amikor kér, ez idővel mérséklődni fog!


A melled nem fog felázni a tejtől, ha jól kapja be a bimbód, ettől sem kell félned.


Egy 2 hetes baba nagyon apró még, épp hogy elszakadt tőled, teljsen normális, hogy a lehető legtöbb testközelségre vágyik, amit így tud jelezni, így tudja magának biztosítani. Na meg a sok szopi növeli a tejmennyiséget, ami a későbbiekben nem lesz elhanyagolható :)

2012. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én babám is ilyen volt. 1.5-3 órákat lógott egyfolytában a cicimen. Már a pokolba kívántam az egész szoptatást. Nekem is jöttek az olyan jó tanácsok, hogy hagyjam, majd leszokik róla, ha erősebb lesz. Hát nem. 2 hónaposan megelégeltem és amikor nem hallottam nyelni, akkor adtam neki cumit, elvontam mással a figyelmét, játszottunk. Szépen lassan eljutottunk odáig, hogy egyre kevesebb ideig szopizott. Még most is van, hogy 30-40 percet lóg rajtam, de van, hogy 10 perc alatt végez. Ha akkor hagyom, hogy rajtam élje ki az igen erős szopási reflexét, akkor még most is csak szoptatásból állna az egész napom. Cumiról pedig pont mostanában kezd leszokni (4.5 hónapos), egyszerűen nem fogadja el. Ja, és nekem a bimbóim igenis fájtak a hosszú etetésektől.
2012. febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló. Na ezért téged is jól lepontoznak,mint engem. (első voltam)
2012. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehetnek egy szívességet a lepontozók.:)) Akik ilyen pontozásban élik ki vágyaikat, azok sajnálatra méltóak.
2012. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :-)
2012. febr. 20. 07:21
 8/9 anonim ***** válasza:
ILyenek a babák cuppognak eszik a kezüket ès egész nap a cicin lennének. Ha elveszed a cicit sír ? Ha nem akkor már jól lakott csak játszott.
2013. márc. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

nekem 8 hetes a babám. a 6. és a 7. hetet végigsírta szegény, mert a doktornőre hallgatva vartam hogy leteljen a 2,5 ora az etetesek kozott... azota

surubben etetem es ez max masfel ora ha ebren van,ha alszik akkor megeshet hogy 3 orat is kibir. cumit nem fogadja el. ejszaka ketszer kel szopizni es alszik is rendesen. egy szopizas minimum haromnegyed ora, de felveszem bufizni is kozben. meg elofordul h tekereg a cicin... az miert lehet? a masfel oras szoptatas normalis?

2015. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!