Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mit csinálnátok?

Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

4 hónapos a babám, és nagy nehézségek árán (fejés, gyakori szoptatás) , de még szopizik.

Viszont. Azóta hatalmas az édességigényem, de olyan szinten hogy bármi, ami édes, én azt kieszem a hütőből, meg a boltban is ha meglátom nem bírok ellenállni pl. a kakaós kekszeknek.

Olvastam vhol hogy az édességtől jobban termelődik a tej. Igaz-ez?

Illetve sosem voltam kövér, és most sem szeretnék felhízni. Mit tegyek, egyek? Próbáltam kevesebb édességet enni, de nehéz ellenállni és szoptatás után még jobban ehetnékem van....

Tapasztalatok??


2012. febr. 17. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt velem is.

Szülés után 1 héttel a terhesség előtti súlyom volt. 6 hónapos volt a babám, amikor +10 kg volt rajtam.....

2012. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem csak én hízok szoptatás alatt. 3-4 naponta sütnöm kell valami édességet, mert annyira kívánom.
2012. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyan így vagyok.Nekem még csak 2 hónapos a babám,de életemben nem ettem ennyi,kakaós kekszet,nápolyit,kakaós csigát...és rajtam is van még 8kg.Nem érdekel,van elég tejci tele a fagyasztó,ő is szépen hízik és ez a legfontosabb :)Amúgy én sem voltam soha kövér (55-60kg)

És szerintem azért kívánjuk az édességet mert valószínűleg ez kell a szervezetnek.Amíg szoptatsz szerintem egyél nyugodtan,ráérsz utána "diétázni"

2012. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én naponta megettem egy zacskó csokis győri zabfalatokat! :))

Ha nem ettem édességet elvonási tüneteim voltak, és volt tejem is bőven. Nem tudom, hogy mennyi köze van hozzá, de ha nem ettem édességet pár napig megcsappant a tej. Viszont nem híztam, sőt fogytam. A szoptatás alatt lement minden kilo, kevesebb voltam mint terhesség előtt. Én akkor kezdtem hízni mikor a kicsi abba hagyta a szopizást, és mivel terhesség előtt is volt rajtam 3-4 kg, meg szopi után feljött még 2-3 így most szigorú diétába fogtam, semmi cukor, még a teámban is édesítő van, de elmúlt az édesség utáni leküzdhetetlen vágy a szoptatás befejeztével.

2012. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na most meg is nyugodtam meg nem is.... (kilók) :)

De nekem is fontosabb hogy tejem legyen, úgyhogy eleszegetek még pár csomag csokiskekszet úgy látszik! :DD

Köszi mkinek a választ! :)

2012. febr. 18. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!