Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy nem elég tápláló...

Lehet, hogy nem elég tápláló az esti tejem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hetes, 5,10 kg, naponta 5x szopik (nem kér többször, ő alakította így), viszont akkor szép adagokat (még mindig mérem), pl. ma 190, 240, 150, 150, 140. Az esti utolsó szopi előtt egy hosszabb időszakot ébren van (kb. 2,5 fél órát), amúgy a szopik között még csak 1,5 órákat bír fent lenni. Pár napja az esti utolsó szopi alatt, úgy 40 perc után sírni kezd...először azt hittem nem elég a tejem ezért kapptt a másik ciciből is, de nem fogadta el, sírt tovább...Lehet, hogy csak a fáradtságtól sír, hogy tovább volt szopi előtt fent, mint szokott? Vagy van olyan, hogy az esti tej nem elég tápláló?

Segítsetek légyszi, mert eléggé kétségbe vagyok ettől esve...a mindene a cici és nekem is mindenem a szoptatás, a tápszer gondolatától is rosszul vagyok...


2012. febr. 17. 22:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nappal kiegyensúlyozott, mosolygós baba!
2012. febr. 17. 22:36
 2/10 anonim ***** válasza:
nem a hasa fáj? nekünk kb 6-8 hetesen kezdődött a hasfájós időszak és 3,5 hós koráig tartott
2012. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy mellből szoptatsz egyszerre, és utána még felkínálod a másodikat is, de nem kéri, akkor biztos nem azért sír, mert éhes.


Inkább hasfájósságra vagy esti nyűglődésre tippelnék.


Amúgy ha mindkét melledet felkínálod minden szopi alkalmával, úgy termelődik a legtöbb, főleg, ha ilyen ritkán kap. (Ritkánt azért írom, mert 8 hetesen a napi 5x kevésnek számít) Így a melleid nem kapnak olyan sok ingert, hiszen egy melled hosszú órákig nem szopizza akkor senki. (24/5=4,8- Tehát átlag 4,8 óránként szoptatsz, így több mint 8 órán át egy cici csak várakozik!)

Vagy tedd gyakrabban mellre, vagy ha ez tényleg nem megy, akkor fejjél két szopi közben.


Amúgy ha már 40 percet szopizott, olyan nagyon éhes nem lehet. :o)

És hidd el, az esti tejed is szuper tápláló! Mennyiségre kevesebb, viszont zsírosabb.


Talán puki/böfi is lehet a dologban.

2012. febr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na tápszer nem kell!!

Van tejed, látszik az adagból. Az van, hogy ennél kevesebbet esznek az ennyi idős babák átlagban. Azaz valószínű az van, túleszi magát a gyerek és jön a hasfájás. Jóllakott hidd el, ja és olyan nincs, hogy a tej nem elég tápláló, ezt egy-két öreganyák mondja az őskorból, mert akkor még ezt állították az orvosok. Ne hagyd magad. Kérdésedben a válasz, napközben mosolyog, hízik szépen. Igen estére elfáradnak a babák, telítődnek kajcsival meg új élményekkel és nekik ezt mind fel kell dolgozni. Tápszert meg majd akkor adj neki, ha fogyni kezd vagy elfogyott a tejcsi, de ilyen nem lesz.

2012. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3.-nak írnám, hogy nem csak az számít hányszor van cicin. Nézd meg mekorra mennyiségeket eszik. Ilyenkor ennek a felét eszik a babák. Náluk így állt be a kereslet-kínálat elve. De meg lehet próbálni, hogy bevezetsz egy +1 evést és kevesebb ideig szoptatni, ha jól értettem, hogy 40 percig szoptatsz. Valószínű azért eszik ilyen mennyiségeket akkor, mert sokat van cicin és élvezi. Gyakrabban kevesebb ideig.
2012. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet sok levegöt nyel szopás közben és fáj a hasa,néhány perc szopás után büfiztesd meg mindig,addig ne szopjon tovább,vagy simogasd a pociját,az is lazitja a szél bántalmat.A tejed minössége nem változik nap szakonként,bár befolyásolja hogy mit eszel,lehet hogy neked változtatni az étkezési szokásodon.Én jártam ugy hogy ami nekem szélt okozott,érdekes modon a babámnak is szél problémái lettek.
2012. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 vagyok

Én is tudom, hogy nem csak az számít, hányszor van cicin, de ha attól fél az anyuka, hogy nem elég a teje, akkor az általam vázolt módon növelhető a mennyiség.

Én se aggódnék a fent leírtak alapján, de gondolom első baba, és olyankor ez "annyira normális". :o)

2012. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj a tejeddel ne aggodj... Azt nem tudom hasfajos-e vagy sem, majd rajossz. Viszont a babaknal vannak siros idoszakok mag kevesbe sirosak, es ezt abszolut minden meghatarozhatja, nyugosseg, almossag, fogzas kezdete, akarmi lehet. Elfog mulni es majd lesz mas amin aggodni fogsz.
2012. febr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, első baba! A hasfájáshoz annyit, hogy fokozatosan kezdett el ilyen sokat enni, kb. 1-1.5 hete állt be ez az adag, a sírás viszont csak pár napja van. Biztos, hogy a hasfájás szóba jön?
2012. febr. 17. 23:03
 10/10 anonim ***** válasza:
gyanakodhadsz hasfájásra, ha sírás közben húzgálja föl a kis lábait, tekereg
2012. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!