Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kicsi melleim miatt nincs...

Kicsi melleim miatt nincs annyi tejcsi, amennyit igényel a baba? Mindig pótolnom kell. Félek így leszokik a ciciről.

Figyelt kérdés
Sajnos picikék a melleim. A kislányom csak anyatejet kap, de csak úgy tudom ezt elérni, hogy fejek szinte minden szopi után és éjszaka is. Hogy tudnám elérni azt, hogy több tejem legyen egyszerre?Szedek homeopátiás golyókat is.
2008. ápr. 8. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ez nem mellméret függő.Nekem 70-75ös volt a ciciméretem, mégis 2évig szopiztattam.Igyál rengeteget, és próbáld ki a szopis teát, de a lényeg hogy ne ez járjon örökké a fejedbe hogy "bizti kevés a tejcsi".Minél többet fejsz annál több lesz a tej.és ha félóránként fejsz akkor félóránként ösztönzöd a cicidet termelésre.És ha szopi után még bírsz fejni akkor szerintem nincs gond, csak túlreagálod.Nyugi!!
2008. ápr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is picik a melleim, alapból 70-es B-t hordok, mégis simán szoptatok, 1 éves lesz a lányom. Tesóm mindig azt kérdezte, hogy tán a hátamból jön a tej? :D Tudtad, hogy a szopizott mennyiség 2/3-a szopás KÖZBEN termelődik? Vagyis szoptass gyakran és hosszan, ha megnyugtat, akkor fejjél is, én nem tettem, egyél-igyál eleget.

Nekem olyan volt, hogy reggel bőven volt tejcsim, akkor anyit fejtem csak le, hogy ne feszüljön, estére pedig úgy tűnt, kevés, akkor akár 2 órán át is szopizgatott a babám. Próbáltam ilyenkor adni a reggel lefjt tejcsit, de nem kérte, később tudtam meg, hogy sok baba csinálja ezt, és nem éhes, nem azért; és hízott is rendesen, 3 hónapos korára megháromszorozta a súlyát.

2008. ápr. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem a mell méretétől függ a tej mennyisége! Nekem nagy melleim vannak, mégsincs tejem. Eleinte kevés volt, mára már teljesen elapadt. Sajnos!!! :( Pedig megpróbáltam én is mindent, hogy legyen. Alkati kérdés, lelki állapottól függ, és még sok minden befolyásolja, hogy mennyi tej van.
2008. ápr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sziasztok! Köszi, kicsit megnyugtattatok.:)A szopis teától kipirosodott az arca.:( Akkor ti nem adtatok neki üvegből enni?De ha nem lakik jól ciciből sír nagyon, ezért adom neki oda amit lefejek. Viszont sokszor már nem akar szopizni!!
2008. ápr. 9. 07:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd őt, biztosan tud segíteni:

[link]

2008. ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a cumisüvegtől nagyon elkényelmesedett, tanítsd meg pohárból inni, menni fog :)
2008. ápr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia.Èn ugyanebben a cipöben járok.A lányom 10 hetes.Egésunap elég neki a tej,de este´re kevés.Addíg sír keservesen,míg nem kap pótlást.Àllt.50-60 grammot még megeszik a szopi utánn.De nem minden este.próbálj alkoholmentes sört inni,sok folyadék,min.2l,egyél böse´gesen.próbálj ne stresszelni.
2008. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet kapni olyan pici csőrös poharat (Medelának láttam pl.), próbáld meg abból itatni vele a lefejt tejcsit, mert a cumisüveg sok babánál bekavar úgy, hogy utána már nem kell a cici! Sok sikert!

2008. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Oké megpróbálom.De pohárból is ha tejcsit kap, még könnyebben jól lakik ugyanazzal, mint amiért a ciciből meg kell kínlódnia.Nem?Vagy ott más a technika?Még három hónapos sincs.Menni fog neki?

Köszi a segítséget.

2008. ápr. 10. 20:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia.Ha nem megy pohárból, vagy sok mellémegy és mint tudjuk az anyatej (aranyat ér), akkor add neki cumisüvegből.Aztán ha nem akar cicizni rakj rá bimbóvédőt azt foja hinni hogy az üveg.A tesóm fia 2 hetet cicizett összesen , ugyan ez miatt.Ő cumisüvegre ált.(szinte pont egyidőben szültünk és nekem még javába volt tejem)Már jó 2hónapja csak üveg volt meg tápszer nekik, egyszer bimbóvédővel megpróbáltam megszopiztatni a kisfiát, és láss csodát úgy szívta mint a bajnok.De különben nem értem miért van mindenki oda ettől a cumisüveges dologtól.Úgy elítélik az embert tőle mintha , tudom is én ,mérgeznék vele a gyereket.Én soha nem gondoltam azt hogy az tápszer vagy a cumisüveg vagy a cumi bűn lenne, pedig a lányom 2és fél évig szopott és nem fogadott el üveget.
2008. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!