Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha éhes a baba elalszik?

Ha éhes a baba elalszik?

Figyelt kérdés
Kislányom sokszor ugy csinál mintha éhes lenne,mégis ha megnyugtatjuk elalszik,és órákat képes aludni!
2011. nov. 10. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon éhes baba szerintem felkel, de a szülőnek azért figyelniük is kell, főleg a kicsi (pár hetes, pár hónapos babáknál), mert néha képesek nagyon-nagyon bealudni, akár evés nélkül is!
2011. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az éhező babák pont nagyon aluszékonyak, nincs energiájuk követelőzni meg fent lenni. Vigyázz vele, én inkább szoptatnám ilyenkor. Persze nem írtad mennyi idős, ha biztos nincs ilyen baj, akkor hagyd.
2011. nov. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Utolsót cáfolnám! Az én fiam evett - aludt 6 hétig, és brutál iramban gyarapodott!

Szerintem az alvó baba: az elégedett baba - legalábbis nálunk így működik.

2011. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy picit nagyobb babáról van tapasztalatom, cumisüvegből etettem (vigyáztam rá), de játszottam a feje felett, amíg melegedett az étel. Elaludt. Pedig egy ideje már sírt érte. Szerintem is óvatosan, elalhat ennek ellenére! :$
2011. nov. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2hetes a babám,és sokszor szoptatás után (ha 2órát szopik egyfolytában akkor is) nyitja a száját,és keresi a cicit. De volt,hogy sikerült megnyugtatni és aludt utána 5-6órát is! (ez éjjel volt). Lehet,hogy nem elég a tejem,vagy nem elég erős neki?
2011. nov. 11. 09:38
 6/14 anonim ***** válasza:

22:28 vagyok.

Ha szépen gyarapodik, akkor ne idegeskedj! Ha nincs mérleged - vigyétek le a védőnőhöz súlymérésre! Nagykönyv szerint heti 150 - 250 gr az "elvárt" gyarapodás.

2011. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nincs mérlegünk sajnos,de hetente fog jön a védőnő,meg a doki is gyakrabban fog jönni,mert kis súllyal született!
2011. nov. 11. 10:29
 8/14 xStefix ***** válasza:

A klinikai értelmű aluszékonyság akkor szokott fennállni, ha a baba pl. nagyfokú sárgaság miatt nehezen ébreszthető. Ilyen esetben tényleg figyelni kell, hogy eleget szopjon, mert a magas bilirubin szint idővel káros lehet. Ezért javasolják, hogy a nagymértékben sárguló és főleg az emiatt sokat alvó babákat óvatosságból keltsük vagy időlegesen mesterségesen is tápláljuk. Ha a sárgaság elmúlik, az aluszékonyság is csökken és rendeződik a szopás, folyadékháztartás. - De, ennek a ténynek a megállapítása orvosi kompetencia.


Viszont önmagában az, hogy egy újszülött "sokat" alszik, nem baj, sőt, normális, hiszen kicsi és az idegrendszer éréséhez szüksége van erre. A baba bealszik ezért is - és azért is, mert pl. a szopás is nagyon kifárasztja. Amíg meg nem tanul erősen, ügyesen szívni, addig rendszeresen várható, hogy belealszik a szopiba.

Kérdező, mivel a te babád elég szépen szopik, nem hinném, hogy rosszul csinálnál bármit is. De, ha úgy látod, hogy szopni szeretne még (akár 1-2 órás szopi után is), nyugodtan megteheted, hogy újra mellre teszed. Ez előnyös is lehet egyrészt azért, mert segíthet rendesen beindítani a tejed (ha még kell), később pedig segít majd mindig szinten tartani a szükséges tejmennyiséget. (Lesznek olyan szakaszok, amikor majd látványosan többet kér enni hirtelen; ilyenkor pláne jól fognak jönni ezek a szopitúrák.) Másrészt, a kisbabáknak elég nagy a szopási igényük; és az anyamellet nemcsak evésre használhatják. Hiába szopott (evett) ő órákig, lehet, hogy nem sokkal később valamiért újra szeretne: mert szomjas, mert álmos, mert fáradt vagy fáj valamije. Amíg ilyen pici, nyugodtan szoptathatod őt ezekből az okokból kifolyólag is, hiszen a szoptatás sok mindenre megoldást ad. (Idővel majd úgyis megtanulod értelmezni a jelzéseit és szépen lassan más módokat találni a gondjai kezelésére. De csak idővel.) Harmadrészt, ha adhatok egy tanácsot, éjszaka pláne szoptasd őt, mert ez szaporítja a legjobban a tejet. Ha néha magától alszik így el éjjel, az persze nem baj, de azt javaslom, hogy ne törekedj célzottan arra, hogy éjjel mindenképp szopi nélkül aludjon el. Ez sem neki, sem a tejednek nem tesz annyira jót (legalábbis még egy ideig).

Persze ha időnként, főleg egy-egy hosszabb szoptatás után úgy döntesz, másképp nyugtatnád meg / altatnád el inkább, abban sincs semmi rossz. Nem szentírás, hogy mindig te legyél ehhez az eszköz és néha kellhet egy kis pihenő. Amit feljebb írtam, azt csupán a tendencia miatt írtam. Hosszabb távon járhatsz jobban, ha igény szerint szoptatsz, amennyire csak lehet. Éshát most még nagyok az igények. :)


A tejed pedig elég és pontosan megfelelő összetételű, mindig!

2011. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az előző Válaszadó nagyon szépen leírta!

Amit én tapasztaltam: Éhesen nem fog egy kicsi sem órákat aludni! Az enyém max 10 percet aludt éhesen,de csak a babakocsiban ringatva.

2-3 hetesen volt mániája a most 2 hónaposomnak,hogy evett,majd ha ágyba tettem,ordítani kezdett-nem kellett büfiznie,nem fájt semmije,csak "poénból" csinálta,szeretett volna rajtam elaludni. Ilyenkor hagytam,nem vettem ki,kb 5-10 perc ordítás után úgy aludt 3-4 órát,mint a bunda!


A Te lányod egyszerűen csak a közelségedre vágyik-ez természetes!! :-)


JÓ egészséget és jó babázást!!! :-)


Üdv: 3lányos anyuka

2011. nov. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 xStefix ***** válasza:
Én hagytam magamon elaludni. Igaz, ez az elején elég hosszú cumizást jelentett, de nekünk ez érte meg nagyon.
2011. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!