Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszokik a ciciről félig...

Leszokik a ciciről félig tápszeres baba?

Figyelt kérdés
Hallottam már ilyesmiről és félek, hogy nálunk is ez következik be mostanában. Pénteken lesz 8 hetes a leányzó és az utóbb 1-2 napban időnként eszik mellből, de van, amikor egyszerűen pár másodperc és néhány szopi után sírni kezd, pedig még jönne tej, ha megnyomom. Lehetséges, hogy mivel eleve kevés a tej, ezért nem akar vele kínlódni és enné azt, ami rendesen jön? Mert sír, sír, nem veszi be a szájába a cicit, aztán amikor megkapja a tápszert a cumisüvegből, pár perc alatt betörli az egészet minden gond nélkül. Sajnos édesanyámnak, az ő anyjának sem volt rendesen teje, félő hogy örököltem és a tápszeres pótlás miatt végül teljesen el fogja hagyni a baba a cicit? :(
2011. jún. 13. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:

nem azért nem szopik mert kevés a tejed hanem mert az macerásabb, kényelmesebb neki ha tápszer "öntesz" bele. és amíg meg is teszed addig egyre kevesebbet lesz hajlandó cicizni.

tedd sűrűn mellre, 2 óránként, mindkét melledet hagy szívja ki, így sok tejed fog termelődni :)


pont nemrég olvastam, hogy régen mennyire sok olyan anyuka volt akinek kevés volt a teje miközben szigorúan 4 óránként szoptattak, így valójában azért volt kevés tejük mert nem állt be a kereslet-kínálat, nem pedig a genetika miatt. lehet nálatok is csak erről van szó, azért ne add fel mert anyukád meg nagymamád...

2011. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már átmentünk egy ilyen tortúrán és nem szeretnénk a babát megint kitenni neki. :S Mások is mondták a tej dolgot, hogy nem kevés. Kb. a második héten gyakran mellre tettem, jó gyakran, hosszan is hagytam, hogy szopizzon, de folyton nyűgös volt és egy hét alatt kb. egy dekát nem hízott. :S
2011. jún. 13. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:

szia:)

Mi is igy vagyunk sajna..

10 hetes a kislányom és nekem első perctől kezdve pótolnom kellett.

Pedig minden lehetséges dolgot elkövettem a tej szaporítása érdekében:fejtem éjjel is ,sokszor mellre tettem stb.nekem a kiscsajom szopizik is,csak kevés a tejem és ahogy telik nap úgy lesz kevesebb.

Minden etetés előtt mellre teszem és ha szopik rendesen,ha csak "játszik"akkor is min 20percet cicizik.Így fenn tudom tartani egyenlőre.

Az én kislányom szivesen szopizik,megnyukszik ,ellazul tőle,én is imádom ezeket a perceket.

Nem biztos,hogy elég vagy jön neki a tejcsi még akkor sem ha megnyomjuk és jön,azok sajnos csak cseppecskék én azt tapasztaltam,olyankor fejni sem tudok már ki semennyit.

Lehet,hogy butaságot írok de tedd a szopizást a lehető leg meghittaebbé mindkettőtöknek és akkor szerinte,m tovább is fog szopni a babád .

Én is ezt teszem és bizakodom,hogy menni fog!

Minden jót Nektek!

2011. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pontosan ugyanez a helyzet, mint nálad. :-( Egyre ritkább, hogy ne hisztizne a szopi miatt, s amint jön a tápszer, mohón benyakalja. Nagy kár, nagyon sajnálom, hogy ide jutottunk, nem így terveztem a dolgot. Egyértelmű, hogy nem akar a szopival bajlódni, mikor a tápszer csak úgy ömlik a cumisüvegből! Én nem vagyok benne biztos, hogy ez egy visszafordítható folyamat, de ha valaki tud rá megoldást írja!
2011. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igyekszem meghitté tenni, van amikor szopikál, megnyugtatja, de amikor igazán éhes akkor nem akar vele sajnos bajlódni, és egyre gyakrabban így van.

Reméltem, hogy minél tovább tud tejecskét eszegetni, de próbálom pozitívan nézni, hogy ha lassan abbahagyja, akkor is legalább majdnem 2 hónapig kapott tejet, az is fontos, nem de?

Nektek is kitartás, és a második kommentelőnek még további hajrá, remélem minél tovább kérni fogja a kisleányod a cicit! :)

2011. jún. 13. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiam 7 hónapig szopizott és kapta a pótlást is mellé. Aztán egy nap úgy döntött, hogy elég volt a ciciből és elválasztotta magát.
2011. jún. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha mást nem, fejjetek, legalább cumisüvegből kapjanak még kis anyatejet amíg tartható az állapot de sajnos azzal se sokáig :(
2011. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam 5 hónapos múlt, születésétől kezdve kapott tápszeres pótlást a cici mellé. Mi is mindenféle tejszaporítóval próbálkoztunk, éjjel-nappal 2 óránként fejtem is (legalábbis megpróbáltam, de alig jött vmi). Aztán be kellett látnom 2 hét után, hogy muszáj pótolni. Még mindig cicizik, de sajnos egyre kevesebb a tejem, korábban 2/3 anyatej - 1/3 tápszer volt, mostanában már fordítva. Két hete kb. már nehezen megy a szopizás, nincs hozzá türelme, ami érthető is: kb. 15 perc alatt tudok lefejni olyan 40 milli tejet, tehát igen sok munkával jár neki is, amikor ezt próbálja kiszívni... Mindenesetre reggel, frissen, türelmesen szopizik, még délelőtt is. Délután már alig, inkább nézelődik és sirdogál, este pedig esélytelen, abszolút nem akarja a cici. Ilyenkor csak cumisüveg és aztán alvás. Amit nem szív ki, azt lefejem és megkapja cumisüvegből.
2011. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy másnak is van ilyen gondja, nem velem van a baj.

Egyelőre még 80 %-ban megy a szopi, ma minden etetésnél ment, nem volt gond, ő is inkább estére fárad el jobban, vagy ha amúgy is nyűgös, akkor nem szeret ezzel szórakozni. Remélem még sokáig megy a két féle módszer együtt. :)

A fejét esélytelen sajnos, sokszor próbáltam, egyrészt ha szopi után 5-10 perccel állok neki, akkor már szinte semmi nem jön, ha viszont azonnal, amikor abbahagyja, akkor hova tegyem addig a babát, ha csak én vagyok itthon, lévén sír a tápszerért, mivel nem lakott jól a kevés tejjel. :S De, amikor párom itthon van, hétvégén, hétközben délután, akkor próbálok, de a fejéssel szinte alig jön sajnos valami. :S

2011. jún. 14. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!