Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van megoldás fogak miatt,...

Van megoldás fogak miatt, fájdalmassá vált szoptatásra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos és még reggel este(éjszaka)szoptatom,csakhogy annyira hegyesek a fogai,és gondolom mostanra lettek "nagyok"hogy kb egy hete nagyon kellemetlenül fáj.Nem harap,csak a szopó mozdulatnál pont oda ér a fog és már sebesre "dörzsölődött"A nagyobb 20 hónapig szopott és sosem volt ilyen problémánk.A nagyobb óvodai betegség hazahordása és az anyai igazságosság-érzésem miatt sem szeretném leválasztani még! Ötletek,tippek érdekelnének!(a pozíció váltás nem segített)köszi
2012. márc. 8. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem a bimbóvédőt tanácsolták,bár nekünk sajnos nem vállt be,mert a babám nem volt úgy hajlandó bekapni.Akkor 5 hónapos volt és mivel már az anyatej kevés volt,tápszert is adnom kellett,magátol a szopit is abba hagyta 2 hét után.

2012. márc. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy ilyen "későn" alakult ki.

Nem adtál neki mostanában játszócumit?


Bár most hogy belegondolok, egyik lányom nekem is kb. másfél évesen kezdte "marcangolni", igaz véresre sosem.

Én 20 hónaposan elválasztottam, igaz nem csak emiatt.


Talán megpróbálhatsz beszélni vele, hogy anyának ez fáj, és csinálja finoman. Cuppantsd le, minden alkalommal, amikor fáj Neked, és mondd neki, hogy ha finoman csinálja, "visszamehet". Hátha sikerül...

2012. márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt ilyen gondom, pont mikor kijöttek a fogai, 6 hónaposan. Kiharapott, és utána ahogy megszívta, csillagokat láttam, nyílt seb lett rajtam. 1,5 hét után gyógyult be.

Az volt a trükk, mivel nekem nehezítette a dolgot, hogy csak egy mellemből volt hajlandó szopni, Neogranormonnal kentem be a sebet, ezt minden szoptatás előtt langyos vizes vattával alaposan lemostam, más pózban szoptattam, hogy ne a sebhez érjen a foga, és szoptatás után újra bekentem. Kicsit macerás volt, de utána begyógyult teljesen a seb.

2012. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg jobban begyömiszkélni a bimbód a szájába. Amikor meg nem cicizik, rakjál rá sodukrémet, az pikkpakk rendbe teszi a sebet (tapasztalat).

Nálunk még az is használt, hogy amikor (még) nem aludt el rajta, akkor kivettem a szájából-már amikor sikerült.

Meg mondogattam neki, hogy fáj, amikor harapott és akkor másképp csinálta.

Esetleg bimbóvédővel addig?

Kitartás! Tudom milyen kellemetlen érzés fájós cicivel szoptatni :(

18hós anyukája

2012. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Természetesen nem adom fel :) pont ezért vártam/várom a ti segítségeteket!
2012. márc. 8. 12:48
 6/14 xStefix ***** válasza:
100%

Én arra tippelek, hogy mivel már nagy és ügyesen szopizik, esetleg a fogai mellet már kicsit "hanyagabbul" is kap rá a melledre. Elvileg, hiába vannak kint a fogai, akkor se szabadna fájnia, hacsak nem rosszul van a melled a szájában.

A fentiek mellett pár napig szerintem figyeld meg, hogyan szopik és ha kell, javítsd ki, bíztasd őt arra, hogy ügyesen harapjon rá, mert úgy neked se fáj. A nyelvének U alakot kell formálnia és jó mélyen kell bekapnia a bimbót. Inkább az álla érjen a bőrödhöz, mint az orra, ez fontos lehet.

2012. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a tippet,picit már jobb(megbeszéltem a kisfiammal )és mivel most hol fáj,hol nem fáj,biztos hogy tényleg "csak" a technikán múlik,azaz a fiacskámon! :) őt pedig figyelni fogom,és kijavítom :) Még egyszer köszönöm mindenkinek
2012. márc. 11. 10:06
 8/14 anonim ***** válasza:

1 év után elég erős a kicsi immunrendszere ahhoz, hogy legyőzze az anyai immunoglobulint, így már hatástalan az anyai immunizálás. Ha az anyatej általi védelem az erősebb érv, amiért nem szeretnéd leválasztani, akkor szerintem nyugodtan leválaszthatod.

(Tudom, hogy nem teljesen a kérdésre válaszoltam, ezért bocsánat, de remélem azért tudtam valamennyire segíteni!)

2012. márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 xStefix ***** válasza:
100%

Kedves előző, sajnos ezt nagyon rosszul tudod. Egyes anyai immunglobulinok ill. védőanyagok mennyisége épphogy nő is az anyatejben idővel. Csak pár példa 12-24 hónapos kor között:

IgA 800 -> 1100 ug/ml

Laktoferrin 1000 -> 1100 -> 1200 ug/ml

Lizozim 200 ug/ml körül ingadozik

Szóval nem helyes ilyesmivel érvelni, mert valótlan.

(nem kötözködés, csak helyesbítés)

2012. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A Semmelweis Egyetemre járok, ott tanították nekem külön hangsúlyozva, hogy egy éves kor után a pici immunrendszere már idegennek tekinti az anyai immunoglobulint, azt le is győzi, ezért ilyen szempontból szükségtelen számára a tej.
2012. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!