Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevesebb, mint 20 dkg-t...

Kevesebb, mint 20 dkg-t hízott egy hónap alatt, aggódjak? (bővebben lent írom)

Figyelt kérdés
6 hónapos, kb.2 hete bújt ki a 2 alsó foga. Most 8,1 kg, 3,5 kg-val született. Kb. 2 hete oda-vissza forgolódik néhány másodperc alatt, négykézláb hintázik, "ugrat", szóval sokat mozog. A fejemben mocorog a gondolat esetleg, hogy tejérzékeny lehetne? (Nem vagyok paramami, csak az elején 1-1,5 kg-kat hízott, előző hónapban kb. 40-50 dkg-t, és most csak 17 dkg-t.) Igény szerint csak szoptatom, illetve most kezdtük az alma kóstolását (ma éppen). Ha többször próbálom szoptatni, akkor megharap, nem éhes, csak játszik a cicivel, szóval éhesnek nem tűnik. Mérlegelni nem szoktam, mennyit eszik. Köszönöm a segítségeteket előre is!
2012. márc. 8. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4-5 hónap között 150 grammot hízott. Persze kiborultam és aggódtam, de aztán átgondoltam, és hittem az orvosnak, hogy nincs semmi baja. Csak lelassult a hízás.

Egyébként ő tejallergiás is, de azt akkor már tudtuk, és neki való tápszert kapott. Ne aggódj! A tejallergiának többnyire más tünetei is vannak.

2012. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az orvosunk eléggé "allergiás" a hízásra, jövő héten megyünk a havi vizsgálatra, azért kérdezősködöm, mert ha esetleg több babánál tejallergia okozta a nem hízást, akkor kérek beutalót is (nem biztos, hogy adna az orvos magától. Szeretnék ezért kicsit "felkészülten" menni.


Hogy derült ki, hogy tejallergiás a babád?

2012. márc. 8. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Lelassul a hízás, és mint írod, fogzik is.

Ha a mozgásfejlődése és a kedélye rendben van, akkor nincs baj.


Egyik lányom ebben az időben 6 hét alatt 140 g-ot hízott. Nálunk fordított volt a helyzet, a doktornéni a kezembe nyomott egy tápszer receptet, én megköszöntem, aztán haza mentem és betettem a fiókba. Szerencse, hogy második babám volt már, így magabiztosabb volta. Tudtam, hogy kutya baja. Mi anyukák látjuk nap mint nap, a dokik csak a papírformához viszonyítanak...

2012. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pont, hogy nem a súlygyarapodásával volt összefüggésben a tejallergia. Minden más tünete adott volt: ekcéma, haspuffadás, hasfájás, szélgörcsök, híg széklet, majd véres széklet. Viszont hízni hízott rendesen. Váltottunk tejallergiásoknak való tápszerre, és elmúltak a tünetek. (Ilyen kicsi korban nem szokták vizsgálni, vagyis az egyetlen "vizsgálat" a tejmentes diéta vagy adott esetben speciális tápszer, de vérvizsgálatot nem szoktak kérni.)
2012. márc. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, egyéb tünete nincs. Megnéztem, a nagyobbik gyerkőc 7-8 hós kora között hízott 20 dkg-t (akkor kezdett el mászni, de ő nem nagyon forgott, csak alkalomadtán), a második gyerkőc most meg ha kell, ha nem, forog :) valószínű ez az oka, valamint az, hogy ugye most kezdte a kóstolgatást. Köszönöm a biztatást, akkor még várok, mert más kifejezett tünete nincs :)
2012. márc. 8. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, gondolj bele, már most 8 kg:) Ha továbbra is ugyanabban az ütemben hízik, mint eddig, akkor az egyéves státuszra gurulva mentek:)


Minden gyereknek lelassul a gyarapodása, kinek előbb, kinek később. Gyönyörűen gyarapszik a babád, ne aggódj!

2012. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!