Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes kismama vagyok. Azt...

24 hetes kismama vagyok. Azt mondta a védőnő, hogy vizesedek és az utóbbi egy hónap alatt felszedett 4kg-ból 3 víz és ne aggódjak. A lábamat nyomkodta. Én mégis félek, hogy mi lesz velem ha ilyen ütemben gyarapodik a súlyom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. márc. 4. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor(24 hetesen)nekem is nagyon sok jött fel aminek szintén egy jó nagy része víz volt.Én nagyon sok narancsot ettem akkor és annak a víz és cukor tartalma nyomta meg a súlyom.Azóta reggel citromos vízzel kezdek és nem iszom meg 1.5 l-nél többet.Ebben minden folyadéknak benne kell lenni beleértve a levest kv-t..stb.Ne aggódj,meg fog állni egy kis idöre.Nekem akkor feljött 4 kg,de az azutáni tanácsadáson már csak 1 kg-ot mért.Ne aggódj.

További boldog bababvárást.

2008. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Hogyha rákeresel itt a vizesedésre, biztosan fogsz olyan választ látni, hogy a 1.5 L víz éppen talán arra elég, hogy az életfontosságú funkciókat ellássa vele a szervezet.Biztos nagyon rossz, és majd én is megtudom, de ne szúrj ki magaddal és a babáddal azzal, hogy porzik majd a veséd.Ha tényleg víz jött fel rád, az a szülés utéán le is megy.Amúgy sokat pihenj felpolcolt lábbal, és igenis igyál eleget.

17 hetes kismami

2008. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is vizesedtem, és az orvos, ennek ellenére azt mondta, hogy sok folyadékot kell inni. Nem a bevitt folyadéktól fogsz vizesedni. Amit tehetsz, hogy kerülöd a sót, és felpolcolod a lábadat. Nem szabad sokat ácsorogni, ülni egy helyben. Én szülés után 12 kg-val lettem könnyebb (rögtön másnap), ennek kb a fele víz volt.
2008. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem is több folyadékot kell bevinni, ha vizesedsz, ha nem.24 hetesen nem sok a 4kg szerintem, nekem a doki napi 3 liter folydékot írt élő, mert nem ittam eleget és kevesebb volt a magzatvizem. Átlagban 2-2.5litert meg kell inni. A víz majd szülés után lemegy. Én gyengére főzött gyümölcsteát iszok így nem gyülemlik fel annyi víz, és nem árt, mint a feketetea.Remélem segítettem: 22 hetes kismami
2008. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértk! igyál sokat!

vizesedérse nekem írt fel a doki annó egy gyógyszert amit amíg szedtem szépen kordában tartotta a lábaimat :)

de a termálvizes lábáztatás is jó. Két nap Hévizen, és minden fölös víz lemegy :)

A só megköti a vizet, szóval, ha kevesebbet sózol, van esély, hogy nem rakódik fel több, de a sótlan táplálkozás sem teljesen egészséges...

szóval pihenj, polcold, esetleg borogassd. és persze igyál sokat!

2008. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
emerek!!!!!!!a folyadékbevitel nem befolyásolja a magzat vizet.1.5 liter bőven elegendő arra hogy meglegyen a szükséglet.A gyerkőc elveszi a szövetekből meg onnan ahonnan tudja a vizet.Nem jó a mamának sem meg a babának sem ha elődémásodunk.1.5 liternél ne igyál többet.
2008. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezer meg egy vélemény hallatszik a a folyadékbevitel nagyságára.Amit tudsz tenni ellene,az a só kerülése,amugy.Én is vizesedek,és én is egy hónap alatt 4kilót szedtem fel,ugyan ebben az időszakban mint te.A víz mennyisége folyamatosan ingadozik.Én ezt a jegygyűrűmmel szoktam nézni...le tudom venni vagy nem.Így mindig tudom,hogy mennyi víz van rajtam éppen akkor.Ennek a mértéke ugyanis nagyon változik,reggel kicsit több,aztán délutánra kevesebb...legalábbis nálam.Én szakemberrel beszéltem,és ő mondta,hogy a folyadékbevitelt nem kell korlátozni,tehát annyit kell fogyasztani,amennyire a szervezetnek aznap igénye van,ha nem számolod hogy mennyit ittál meg,akkor olyan 1,5-2,5 litert iszol naponta.Rengeteg mindentől függ,nem kicsit a bevitt folyadék minőségétől.És ez pont ideális.

A súlygyarapodásnak pedig az izomszövetekbe beépülő zsírsejteknek van nagy szerepe,ugyanis ettől gyengülnek az izmok,és szüléskor nem tud olyan nagy erőt kifejteni egy elzsízosodott méh/hasizomzat,mint egy egyáltalán nem zsíros.Emiatt fontos,és nem a fenekünkre rakódott kilók miatt.Amúgy a felszedett kilók jelentős hányada víz,amik a szülést követő napokban lemennek,és főként a tejtermelődéshez raktározza a testünk,ugyanis ahhoz rengeteg folyadék kell.Nyári 40fokos melegben ez akár a 4-5 liter is elérheti.

2008. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,aranyosak vagytok.Jó érzés,hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.
2008. márc. 4. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!