Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor hogy is van ez az...

Most akkor hogy is van ez az anyatejjel miert apad el?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasok itt olyat hogy keves a tejem, vagy csak 2-3 honapig tudtam szoptatni . De sok valaszban meg azt irjak a tanacsot keronek, hogy az anyatej a baba igenyei szerint termelodik, ha szopizik akkor nem fog elfogyni. Akkor most kinek van igaza, vagy miert mehet el megis?

Sajnos nekem is vannak gondjaim, pedig masodik babam szoptatom. Elsonel nem volt gond volt tej boven. Most is lenne csak a babamnak nem kell. Vagyis nagyon keveset eszik pedig nincs szervi baja. Erzem hogy mar nincs is eleg. Fel eves szoval nem olyan rossz a helyzet mar eszik mast is, de engem annyira bant hogy ide jutottunk es nem tudom mit rontottam el "rutinos" szoptatokent.


2012. márc. 8. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem elapadt a babám 1 hónapos korában. Pedig gyönyörűen szopott.A végén már 2 óránként cicizett.Én a fáradtság számlájára írtam, mivel van egy 2 évesem is... Azóta nem hiszem el, hogy a baba majd beállítja stb.Először csak este volt üres a cici, utána már reggel is:-(((

Gondolom van egy ideális helyzet elméletben, amit nagyon sok külső tényező befolyásol és az élet nem tankönyvszerűen működik.Ennyi.

2012. márc. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert olyanok adnak tanácsot, (mint pl. én) akiknél minden gördülékeny volt. Nekem a szoptatás remekül működik, viszont a hozzátáplálás borzalmasan . 10 hós a fiam, aki szinte nem fogad el semmit.
2012. márc. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is rutinos szoptatósnak számítok. Négy gyermekem van. Az első babámmal sehogyan sem sikerült belőni a szopizást, így négy hónapos korától tápszert is kapott, féléves korától pedig csak tápszerezett. Tudom, hogy mennyit szenvedtünk. Hasfájós is volt én meg tapasztalatlan voltam. Akkor, megváltás volt a tápszer. Második, harmadik gyermekemet hároméves koráig szoptattam, lazán átvészelve a növekedési időszakokat igény szerint. Szóval meglett a rutin. Aztán tavaly megszületett a negyedik gyermekem. Nagyon jól kezdtünk, minden szuper volt. Aztán a három hónapos mérésen kiderült, hogy semmit nem hízott, majd a kontrollmérésre fogyott is. Bizony magam alatt voltam, de beláttam, hogy nem tudok mit tenni, szükség van pótlásra. Így három hónapos korától a szoptatás után tápszert is kap. Rémálom éjszaka tápszert készíteni. A rutin nem minden. Sajnos néha nem úgy mennek a dolgok, ahogyan szeretnénk.
2012. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért nincs elég mert keveset eszik.A lányom is ezt csinálta 4 hósan.Alig evett =kevés tejem lett.Tápszerre váltottunk nagyon keveset ivott abból is .Most a fiam 19 hós ,igazi cici bolond.Szivesen leválasztanám már de követeli.Elmentem 12 órára otthonról egyszer.Mire hazaértem ömlött a tejem fájt mind a két mellem ,pedig már 1.5 éves volt a kicsi.Szerintem csak a babán múlik a dolog.
2012. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs ,természetesen nem csak a babán múlik mert kell a nyugalom ,folyadék stb a mamának is ,de sajna vannak babák akik korán leválasztják magukat.Szerintem ezen ne rágd magad.Ha fél éves és már eszik mást sztem nem lesz gond.
2012. márc. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! A lányom 22hónapos.Épp költözés alatt vagyunk,dobozolunk,pakolunk. Feje tetején a lakás. Párommal is sokat veszekedtünk az utobbi időben h mi az ami szemét és mi nem. Én tegnap pl rengeteget sirtam emaiatt,mert a nagyimmal is összevesztem emiatt.Párom pl a gyerek ágyát eladta volna(ajándékba kaptuk egy 4lányos anyukától) vagy a 2fotelt amiben szoptatok meg a lányom is ebben eszik. Meglátja a tányérját és mászik fel a fotelbe. Itt hagyta volna h ez nem kell. Meg a 2szőnyeget is azt mondta nem kell...(Nekem családi örökség,dédimé volt) Már éreztem hogy sokkal kevesebb a tejem. Tegnap este anyum átjött segiteni pakolni. 1 órát a lányunk vele volt,mi az alatt megbeszéltük a dolgokat. Mára már érezhetően több lett a tejem. Még mindig szomorú vagyok,de igy h megbeszéltük jobb.

S az az érdekes hogy a kh-ban mikor megszületett pár naposan már tápszerezni akarták,de én/mi kitartottunk h nem kell. :)


Nagymamám(akivel összevesztem) mondta h neki is a kisebb lánya születése után 9hóval költöztek Pestre és neki is elapadt a teje,szóval az ideg az biztos benne van a pakliban.(De mellette 2 tejtesója volt mindkét lánya születése után:)

2012. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Kérdező, egy teljesség igénye nélküli rövid lista:

- szervi, anatómiai problémák: az anyánál és/vagy a babánál

- bármikor kialakuló átmeneti vagy tartós betegség: szintén bármelyiküknél

- rossz szoptatási gyakorlat: ide rengeteg részlet tartozhat...

- az anya pszichés gondjai: idegesség, stressz, fáradtság

- nem támogató, lebeszélő környezet: ez csak fokozza az előző negatív hatásokat

- információhiány és/vagy segítséghiány bárkinél, bármikor, bármiben

- a gyerkőc természetes fejlődésmenetének sajátosságai: főleg, ha erről az anyuka/környezet nem tud (eleget)

- a gyerkőc saját habitusa, belső genetikai "programja"

...

És mindezekben nagyon sok tényezőt lehetne felsorolni.


Hogy kinél mi játszik szerepet, az teljesen egyéni. Én is úgy tapasztalom és a szakik is azt mondják, hogy a valódi okok felderítéséhez min.(!) 40-50 célirányos kérdés ill. részlet feltárása szükséges, mert annyira összetett a dolog.

Ettől függetlenül mégis igaz az, amit mondunk, hogy ha a baba igény szerint szopik, akkor várhatóan lesz elég tej, mert ez klasszikusan így van kitalálva. De valóban, a sok fenti részletkérdés akár egyenként, akár összeadódva is simán elég lehet ahhoz, hogy gondot, vagy akár elapadást okozzon. Sajnos nemcsak "felfelé", hanem "lefelé" is elég érzékeny a rendszer; de pl. ezért vannak a segítők, akik (pl. az általad is említett rutinból, plusz a szaktudásukból merítve) tanácsokkal tudnak szolgálni, hogy mivel lehetne még próbálkozni a folytatásért.


És ez most személyes vélemény és nem is biztos, hogy jól látom, de én úgy tapasztalom, hogy az anyukák közül csak a kisebbség veszi igénybe az ő támogatásukat. (Persze csodát ők se tudnak tenni, de esélyt mindenképp adHATnak.)

2012. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!