Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik úgy táplálják anyatejjel...

Akik úgy táplálják anyatejjel a babájukat hogy lefejik neki azok miért úgy csinálják?

Figyelt kérdés
Nem számonkérés akarna lenni csak kíváncsi lennék hogy miért?Esetleg több lesz tőle a tej vagy miért?
2010. jan. 13. 23:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azért csináltam így (egy darabig), mert a kisfiam újszülött korában valamiért nem tudta rendesen bekapni a mellem, csak rágcsálta, de tej nem jött belőle. Ettől 1. nem lakott jól 2. vérben úszott mindkét mellem. Egy darabig fejtem (nagyon utáltam fejni, iszonyat meló volt vele), aztán 1 hónaposan volt egy pár hét, amíg rendesen szoptt, aztán valamiért megint nem, akkor megint fejés egy hónapig, aztán utána megint ment neki a dolog. De ettől a fejéstől nekem pont hogy nem lett több tejem, mert azért az nem ugyan az az inger, nekem egyre kevesebb lett sajnos.
2010. jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányom születése után íntenzivre került és miután kikerült már csak az üveget fogadta el.De fel is adtam hamar a fejést mert szinte abból állt a nap hogy etetés -fejés éjjel -nappal (szörnyű volt )
2010. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz több a tej, az én lányom lusta volt a munkához. 3hónapos koráig fejtem, de utána meguntam azt hogy nem tudok semmit se csinálni mert állandóan fejtem magam. Azóta tápszeres.
2010. jan. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

Hát, én szégyenlem, mikor ilyet olvaosk, hogy "megunták".


Lányom nem akart szopni, ha a mell közelébe ért, elkezdett üvölteni, senki se tudja, miért... Fejtem, adtam. Minden nap újra próbáltam szoptatni. 3 hónapos korában sikerült, először bimbóvédővel, majd később anélkül is, 9 hónapig szopott.

Ismerősömnek 3 gyereke van, egyik se volt hajlandó szopni, mindhármat üvegből, anyatejjel etette, 1 éves korukig biztosan mindegyiket...

Ilyenkor lehet a baba elutasításának az oka az anya bőrének illata pl. Velem itattak tisztítóteát, hátha akkor fog szopni...

De lehet a mellbimbó formája miatt, nem tudja bekapni (kicsi baba, nagy bimbó), meg számtalan más ok is.

2010. jan. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Az én fiam is lusta volt szopni,tejem viszont volt dögivel,tehát amint lefejtem,1 óra múlva megint tele volt. Be is lázasodtam tejpangás címén. Így hát 5,5 hónapig fejtem magam 2 óránként,a fiam így megkapta ami jár és még fagyasztani is tudtam? Én ebben kivétel vagyok, ugyanis nekem meg a nem hatékony szoptatástól apadt volna el.
2010. jan. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Én 5 hónapja fejek.A Babám az elejétől fogva nem volt hajlandó szopizni.Próbálkoztam,de nem kellett a cici.Szerencsére sok tejem volt,és tudom hogy az anyatej a legjobb neki,ezért nem adtam fel A fejést.(Napi 4x)Pedig elég macerás.(Még most kezdett el apadni a tejcim.)
2010. jan. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
07:50-es vagyok. Nem unalomból hagytam abba hanem eddig tartott a tejtermelésem/5,5 hó/.
2010. jan. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Barátnőm kislánya koraszülött volt, 2300g-mal született. Az intenzíven volt néhány napig, aztán még mindig gyenge volt a szopáshoz. Emiatt cumisüvegből kapta a lefejt tejet. 2 hét után jöttek haza, de addigra megszokta az üveget és nem akart szopni. Így aztán a lefejt tejet kapta. Fél éves koráig szinte kizárólag azt ette (csak nagyon ritkán volt pótlásra szükség). Most múlt 1 éves és még mindig kap anyatejet, de csak 1-2x naponta.
2010. jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Jaj, annyira birom ezeket a nagy magyar anyákat...miért kellene bárkinek szégyellnie, hogy abbahagyta a fejést? Igen, megunta, nem a babát, nem a fejést, hanem önmaga kínzását, és hogy az egész napját elveszi. A babának sem jó, ha anyuka mást nem csinál egész nap, csak fej, se vele, se a férjjel, se a háztartással, sem pedig magával nem tud emiatt foglalkozni érdemben.

Mégis ki mondta, hogy ha megszülöd azt a gyereket, akkor megszűnsz nő, és önálló igényekkel rendelkező ember lenni?

Örülj hogy te tudtál fejni meg utána szoptatni...könyörgöm...valaki fel tud mászni tesiórán a kötélre, valaki nem...ezt szégyellni...

2010. jan. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Tudod, nagyon rossz a hasonlatod, hiszen a kötélmászás fizikai adottságokon múlik, de a fejés nem. Ment neki a fejés, csak elunta.

ÉÉÉrdekes, én nem szüntem meg nőnek lenni, mert fejtem a tejet. És egy ismerősöm se, akit ilyet ismerek. Gyönyörű, érett nő, akit a példámban írtam, akit imád a férje. Úgyhogy nem is értem, mi köze a kettőnek egymáshoz. Természetesen attól, mert fejed a tejet, nem megy el az egész napod. Én tudom, miről beszélek, hiszen csináltam. Te vajon tudod, próbáltad??? Vagy csak védekezel, mint a veszedelem???


És engedd meg, hogy legyen véleményem, amit ideírok. Neked is lehet véleményed, amit ideírhatsz. Mégse minősítelek, normális hangnemet meg lehet attól őrizni kultúrembereknek. Kérlek, próbálj úgy vislekedni.

2010. jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!