Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok. Az...

20 hetes kismama vagyok. Az orvosom azt mondta, hogy szedjem tovább az e-vitamint és a folsavat is. Valóban szükség van erre?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy 3-4 hónapig kellett szednie a folsavat.
2010. aug. 19. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
KELL. vérképzéshez nagyon-nagyon fontos!!! azt akarod, h vérszegény legyen a gyerek?:S a dokid nagyon jól teszi, hogy tovább szedeti veled.
2010. aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A folsav a fogantatás előtti két hétben különösen fontos.

Az e-vitamin a megtapadást segíti elő. Tehát mindkettő a terhesség első hónapjában fontos.

Viszont a folsav segíti pl. a vas megkötését, felszívódását, a szívre is jó hatása van. Lehet, hogy a vérképed igazolta, azért tanácsolta, szedjed.

Egyébként általában nem szokták tanácsolni egyiket sem, hogy még 20 hetesen is szedd.

2010. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ezért szedem a Ferrograd-Folic nevű vas készítményt, mert minkettő egy tabiban van. Az első vérképemben gyalázatosan rossz volt a Fe eredmény, most 23 hetes vagyok és tökéletes. Napi egy szemet szedek és a doki szerint, azért mert most jó az eredményem ne hagyjam abba.
2010. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 20. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!