Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kismama beszedi a...

Minden kismama beszedi a felírt vasat, illetve a magzatvédő vitamint a harmadik trimeszterben vagy csak szükség esetén szeditek?

Figyelt kérdés
Amióta rosszabb a leletem, azóta kezdtem el szedni vérszegénységre a vasat. A magzatvédőt meg csak az első két trimeszterben szedegettem.
2012. jan. 15. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A felírt vasat minden nap szedem, ahogy kell. A magzatvédő vitamint a 35. héttől már csak 2 naponta, addig naponta szedtem. Ez marad is így a kedden várható szülésig.

2012. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A vasat én szedem minden nap, max. akkor nem , ha épp elfelejtettem, de ez eddig csak 2-szer fordult elő 2 hónap alatt.

Magzatvédőt meg már egy jó ideje én sem szedek.

Én még vérnyomáscsökkentőt szedek, így pont elég ez a sok bogyó egy nap nekem.

Én a héten voltam vérvételen, ahol jó lett minden értékem, így már biztos nem fogok szedni semmi mást.

2012. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szedem a harmadik trimeszterben is. Ilyenkor nő a legtöbbet a baba, kell a csontjainak a kalcium, D vitamin, stb. Ártani nem árthat. Az meg tévhit, hogy nagy lesz tőle a baba, ahogyan az is, hogy hízást okoz. Szóval én minden nap szedem a vasat, a vitamint, a magnéziumot és néha plusz kalciumot is a biztonság kedvéért.
2012. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, vasat nem kell szednem, jó lett a vérképem. Viszont a vitaminra nekem azt mondták, szedjem végig. Így szedem is: Hipp Natal, Kalcium+D3 vitamin és Magnesi Citri. Szerintem is butaság a hízás és a nagy baba. Eddig 10 kilót híztam, csak cicre és pocakra, a Baba súlyát pedig 1655 grammra becsülték a 30. héten. Anyukám 25 éve mindenféle vitaminok nélkül 25 kilót hízott és 3850 grammos voltam.

Boldog Babavárást!

31h kismama

2012. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem szedek semmit. A vérképem jó, a baba rendesen fejlődik. Régen se szedtek az emberek különböző vitaminokat, mégis egészséges kisbabájuk született. Étkezz egészségesen.

Amennyiben szükség lesz bármiféle + vitaminra vagy vasra, természetesen be fogom szedni.

Üdv: 13hkm

2012. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a vasat mindenképpen mivel a vérszegénység terhesen nem gyerekjáték.a vitamint meg csak 2 naponta.
2012. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Régen se szedtek az emberek különböző vitaminokat, mégis egészséges kisbabájuk született"

Már akinek!

Régen ultrahang sem volt, meg légzésfigyelő sem, meg oltások sem, akkor ennyi erővel ezeket se vegyük igénybe, mert ha dédanyáinknak így jó volt akkor mi minek akarunk mást...

2012. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Teljesen egyetértek veled, kedves utolsó. Nem árt a vitamin. Régen még tudták, hogy az a gyümölcs, zöldség a saját kertjükben termett, nincs benne vegyszer, csak vitamin... Meg persze nem 1-2 gyereket vállaltak, hanem sokszor 5 fölött, és sajnos nem is mindegyik maradt életben, mert még ennyiféle oltás sem volt.
2012. jan. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!