Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális ez az érzés?

Normális ez az érzés?

Figyelt kérdés
A lányom elmúlt 6 hónapos. Egy hónapos korától pótlást kapott a szopi mellé. Már alig van tejcim, már csak reggel, és este szopizik, és nap közben csak akkor ha vágyik rá. Érzem, hogy lassan teljesen elapad, és akkor vége lesz a szoptatásnak. Én annyira szeretem a szopizást! Nagyon fog hiányozni, mikor már nem töltünk így együtt perceket. Szinte fáj, hogy lassan le vége ennek az időszaknak. Más is érezte ezt, vagy csak én vagyok ilyen gyagya?
2009. jún. 13. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 3 hónapos korában volt egy 4 napos szopási sztrájkja, amit akkor persze nem tudtam. Csak azt, hogy kevés a tejem, s biztos "elege lett" a küzdésből. Azt hittem, hogy kész, vége. Hááát, átérzem az aggodalmadat, én is nagyon nagyon magam alatt voltam. Aztán az 5. nap reggelén egyszercsak elfogadta. Akkor sem lehetett túl sok tejcsim, de valószínűleg neki is "hiányoztam". Azóta (7,5 hónapos) is szoptatom, igaz először pótolnom is kellett, most meg már mást is eszik.

Nem biztos, hogy a kevés tejed miatt abba fogja hagyni! Próbáld meg mindig, az evések végén megkínálni cicivel. Ha csak pár kortyot iszik, az sem baj. Az is összebújás.

De egyáltalán nem vagy "gyagya"! Ez a legtermészetesebb érzés, amit érezhetsz ebben a helyzetben! Ha nem így éreznél, az lenne furcsa!

Persze, aztán előbb- utóbb sor fog kerülni az első "elszakadásra". Hihetetlen, de innentől már beindul ez a folyamat, amit bölcsen el kell fogadnunk, hisz a mi feladatunk "útnak indítani", ami folyamatos leválást jelent. De közben annyi újat és szépet tartogat nekünk a kis prücsök. Ráadásul már másképpen is ki fogja tudni mutatni az érzéseit. A kisfiam pl már próbálkozik puszit adni nekem: arcomhoz szorítja a száját és nyalogat. Na, ettől is lehet ám rendesen olvadni! :)))

2009. jún. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az elöttem szólóval,babám 5 hónapos,nagylányom 13 éves.Mindkettöt szoptattam,(kicsit szoptatom),szerencsésnek mondhatom magam mert mindig volt(van) tejem.De szerintem nagyon sok függ az akarattól! èn ugy tudom hogy az anyatej termelödése összefügésben van,nem is kis mértékben az agyban leadott jelekkel! Ha valaki nagyon akarja a tejcsi visszajön...Nem vagyok szakértö csak a tapasztalatbol mondom...de szerintem igy van...üdv,sok sikert
2009. jún. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
jajj még az elfelejtettem ideírni,hogy a hugom kisfia 4 éves koráig szopott,és nem csak cumizott rajta,hanem volt is benne tej...:-)
2009. jún. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!