Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most az csak szerintem undorít...

Most az csak szerintem undorító mikor egy járó, beszélő, majdnemhogy szobatiszta gyereket még szoptat az anyja?

Figyelt kérdés
Nálam a szoptatás az olyan 1 éves korig normális.Neked???Persze mindenki azt csinál amit akar,de én viszolygok mikor pl.a játszótéren a 3-4 éves gyerek odarohan az anyjához,az előkapja a cicit,párat kortyol a gyerek állva,aztán vissza a csúszdára.
2012. márc. 25. 21:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
Megfordult a gyomrom.
2012. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem az! (én 2,5 fél éves koromig szoptam)

Ha valaki otthon csinálja az az ő dolga!!!De ez a játszóteres sztori nem egyszerű...azért igazán el lehetne egy ekkora gyereknek magyarázni, hogy a játszótéren ezt nem szabad!!!

Na szóval magával a szoptatással nincs bajom ilyen korban, csak nem nagy nyilvánosság előtt kéne.Meg hát egyébként szerintem az ilyen anyák nem akarnak a gyereküknek fájdalmat okozni a leszoktatással, ami igazán hülyeség egyébként.

2012. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
60%

Tudom, hogy valószínűleg le leszek pontozva, de nekem nem undorító. Ezt a számomra erős kifejezést inkább arra használnám, ha pl ugyanez a gyerek odasz*rna a játszótér közepére...

Sztem az, hogy ki meddig szoptat totálisan az ő dolga, akinek nem tetszik, ne nézzen oda - de könyörgöm, ne degradáljunk már le valamit, ami más, mint a kishazánkban megszokott.

mondom ezt én, aki nyilvánosan nem szerett/mert szoptatott soha és sajna sokáig amúgy sem tudott. De ha más csinálja, nem zavar. 3-4 évesen miért ne szophatna? Nem ismerjük az okát, és nyilván, ha nekik nem lenne ez így jó, akkor nem csinálnák. Akkor meg...????

2012. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

Utolsónak igazat adok.Nagyon erős kifejezés az undorító!Kedves kérdező,te szoptattál valaha?Mert akkor tudnád az nem úgy megy,hogy 1 éves a baba és kész én nem szoptatok tovább.

Szoptatás párti vagyok és szerintem senkinek semmi köze hozzá ki meddig szoptat.14 hónapos kisfiam szeret szopizni én pedig szeretem szoptatni :)

Érdekes és elgondolkodtató,hogy fejlettebb országokban ez elfogadott és természetes.

2012. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%
Biztos nem csak szerinted undorító, de speciel szerintem nem az. Mindenki úgy csinálja a gyerekével a dolgait, ahogy akarja. Én is azt mondtam anno, hogy 1 éves koráig szoptatom a Babámat és az pont elég lesz. Hát, most ott tartunk, hogy 6 nap múlva 1 éves, és legalább 6x szopik egy nap, nem csak éhség-csillapítás miatt, hanem vigasztalódás, megnyugvás, álomba szenderülés végett is. El sem tudom képzelni, hogy hirtelen abbahagyjuk, de most még azt sem, hogy mi lesz, ha nem fog szopni ... Számomra is megnyugtató, hogy van egy biztos pontja az életünknek, ami mindig segít, minden bajra gyógyír :-) Olyan erős kapocs ez közöttünk, hogy bele sem merek gondolni egyelőre, hogy mi lesz, ha nem lesz. Ha egy 3-4 éves gyerek még szopik, annak is biztos megvan a maga oka, én nem tervezem ilyen sokáig, de nem is ítélem el, aki így csinálja.
2012. márc. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igen szoptattam,és nekem ne mondja senki,hogy egy 3-4 éves gyereket nem lehet elválasztani.Ott már anyukával van a probléma.
2012. márc. 25. 22:40
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

Undorítónak azért nem mondanám,erős kifejezés! De a 3-4éves kort már nem tartom "normálisnak",főleg nem nyilvánosan! Azért nem az őserdőben vagyunk,ahol ez az elfogadott.

Nekem olyan 2éves kor az elfogadott,de inkább másfél.

Nehezen tudom elképzelni hogy a 2éves 95cm-es 16kg-os lányomat,akinek kint van az összes foga,a mellemet "csócsálja"! Olyan mint egy kész kis hölgy,nem mint egy baba.

Persze nem ítélem el,aki sokáig szoptat,mindenki azt csinál amit akar!

2012. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ez már beteges!

Ott valami nagy baj van anyukával...

2012. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is elég undorító. Főleg nyilvánosan.


És nagyon gáz, ha egy "nagy" gyerek nyugi-cuminak használja az anyját...

2012. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam kicsit tovább, mint nálad... 19 hónapos, reggel és este még kap tejcsit. Persze nem kívánom iskolás koráig szoptatni.

Az persze más dolog, hogy hol és hogyan szoptat az ember. Nálunk például csakis nyugodt körülmények között történik, max. Apa társasága megengedett...

2012. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!