Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás+tápszer pótlás...

Szoptatás+tápszer pótlás működhet hosszútávon is?

Figyelt kérdés
Ez a variáció egyenes út a korai elválasztódáshoz? Mindenhol azt hallani/olvasni, hogy "JAAAJ! Vigyázz a tápszerrel!" stb. Kíváncsi lennék, hogy van-e/volt-e valakinek pozitív tapasztalata is.9 hetes a babám és bizony küzdünk a tejért...:( Esténként a szoptatás után adok neki tápszert is. Az éjjeli, reggeli. délelőtti szoptatásnál még elég neki 1 mell, délutántól pedig már mindkettőt megkapja mindig...estére általában meg már csak úgy sajognak a melleim, mert van hogy egy órát is hagyom rajta a picit, de mégsem elég. Nagyon szeretném legalább 1 éves koráig szoptatni, de félek, hogy ez így nem működik.
2012. márc. 29. 12:35
1 2
 11/18 krisztivan ***** válasza:
100%
Kisfiam már a kórházban is kapott tápszert de csak pótlásnak.Ha szoptatni akarsz akkor bizony cicire kell rakni(mind a kettőre)és utána jöhet a tápszer.Mi ezt (cici+tápszer)6 hós koráig csináltuk,utána pedig már nem kellett neki a tápszer mert elkezdtük a hozzátáplálást és elutasította a cumisüveget is:-)) .Innentől maradt a cici.11 hós koráig.A fiam nagy baba volt és nagy étvággyal rendelkezett.Az első időben másfél-két óránként akart enni.Ez ment kb.2 hós koráig amikor azt mondtam,hogy elég volt az egésznapos kajálásból és innentől csak 3 óránként kapsz enni.Jól vette az akadályt és nem volt sírás.Viszont hagytam hogy Ő alakítsa az alvás és szopi időket.Így 8 hósan még 5X szopizott de már 3X szilárdat is evett.Ha eldöntötted hogy szoptatni akarsz akkor nyugodj meg és szoptass:-)Ne idegeskedj mert bizony rámehet a tejcsi.
2012. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Most van időm írni, visszajöttem.


Tápszeres pótlásnál, ha hosszú távon szeretnéd csinálni:

- először add oda neki mindkét mellet. akár lehet váltogatni is, hogy bal-jobb-bal-jobb és csak akkor jön a pótlás, ha már látod a babán, hogy megunta.

- pótlás pici lukú, egyes cumiból történjen

- ugyanúgy lehet igény szerint etetni így is, de mindig a mell az első!

- ha van még energiád, közvetlenül a szopi és tápszer után csinálhatsz mellszívóval szaporító fejést. (kb. fél óra elég. ezt is mindkét mellel) nem baj, ha nem jön már sok tej, az a lényeg, hogy az inger megvan.


Ha ezeket betartod, jó eséllyel számíthatsz hosszú távú szopira. Viszont ha még így is félsz, hogy cumizavaros lesz a babád (sajnos így is előfordulhat), akkor a pótlást szoptanittal add.


Viszont: jó hír, hogy az első babáddal már van egy sikeres, kizárólag anyatejes korszakotok! Simán el tudom képzelni, hogy csak gyakoribb szopikra van szükségetek és akkor nem is fog kelleni a tápszer.

Én a helyedben kihívnék egy szopis tanácsadót. Amennyire írásban átjön, egyáltalán nem reménytelen a dolog. Fel a fejjel :)

2012. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsot, nyugtatást, bátorítás!

Ment a zöld kezecske!


Kedves 14:33! köszönöm a megnyugtató választ. Teljesen hasonló a helyzet nálunk is. Az elsővel valóban még a boltba se tudtam elszaladni, mert abból gyerekordítás volt.

Most a picim nekem is szép nagy súlyú. 4200-al született, most 9 hetesen 5800gr. Szóval nem könnyű kielégíteni az igényeit.:)


DE NEM ADOM FEL! Csak szopi után kap tápszert. A cumizavartól félek, ezért először pohárból próbálkoztunk, de annak a nagy része csak a nyakába ment, így sosem tudtam, hogy mennyit is evett plusszban.

Ha 5 hónapos koráig sikerül, akkor talán elkezdem hozzátáplálni, hátha az segít majd rajtunk!

2012. márc. 29. 15:20
 14/18 anonim ***** válasza:

Unokatesóm 34. hétre szült, a koraszülött osztályon meg faszán elrontották a babáját 5-10 ml (!) tápszerekkel cumisüvegből. Úgyhogy hiába próbált meg mindent, nem szopott már a gyerek, mire hazavihette.

Májusban lesz egy éves a kis legény, és az anyuka még mindig tud fejni (igaz, már nincs neki sok, de valami mégis), mellette tápszert kever.

Szóval működhet, csak elhatározás és kitartás kell hozzá. De lehet hogy ez is alkati dolog, van akinek elég a napi egyszeri-kétszeri fejés/szoptatás ingere a tejtermelés fenntartásához, másnak esetleg több kell.

2012. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
5-10 ml kevésnek, 50-100 ml meg túl soknak tűnik nekem. biztos, hogy jól emlékszel? olyan 20-30-40 ml-ket eszik egy pár napos baba. mindegy egyébként, csak gondoltam szólok, nekem nem stimmel ez az adat
2012. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 xStefix ***** válasza:

Egy 34. hétre született korababa az első napokban biztos, hogy nem tizesével mért miliket eszik.

Egy időre született baba kb. így szopizik alkalmanként:

1. nap cseppek - 5 ml

2. nap 5-15 ml

3. nap 15-30 ml és így tovább.

Persze ez is babafüggő és függ attól is, mikor lövell be a tej.

2012. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen? Köszönöm, nem gondoltam volna.
2012. márc. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ez rémlett nekem egyébként, hogy a szobatársam, kb. a 3.-4. napon fejte a mellét és kb 40 ml lehetett az edénykében. (nekem akkor még épphogy csak szivárgott :(. mindegy, most ez nem akarom újra felidézni, fájó emlék)
2012. márc. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!