Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej után mennyi teljen el...

Anyatej után mennyi teljen el tápszer vagy babatej adásához, hogy ne vesszen kárba az anyatej jótékony hatása?

Figyelt kérdés

Bár nem tudom, hogy úgy tényleg elvész -e, de sok helyen olvasom, hogy a tápszer lemossa a bélfalról..., stb.

Nekem már 1 éves a babám.


2012. febr. 25. 11:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Akár más ételekre is értem.
2012. febr. 25. 12:05
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell mindent elhinni!

Semmit nem mos le a bélfalról, mert a gyomorból 2-3 óra míg felszívódik a kis bélrendszerben. Addig éhezzen, ha éhes?:S

Szopi után rögtön lehet adni pótlásnak, ha nem elég az anyatejcsi. És nem mos le semmit. A mai tápik 95%-a tartalmaz bifiduszokat is, ezek "felelősek" a jó bélflóra kialakulásáért, elősegítésért.

2012. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem az anyatejet mossa le a bélfalról, hanem a bélfalat károsíthatja, hiszen egy ideig a születést követően renyhe marad, idő kell, hogy felépüljön, akár más szervei, a csontrendszere stb. Ezért is 6 hónap kizárólagos anyatej a WHO ajánlása, addigra a legtöbb csecsemő bélredszere megerősödik. 1 éves korban már hozzátápláltok valamennyire - gondolom, a tápszer semmi kárt nem okozhat ilyenkor.
2012. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
(a bifiduszok nem létező - kamu - vitaminok...)
2012. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy éves babát, ha van tejed ne tápszerezd szerintem. Felesleges. :) Eszik már kaját, abból fedezi a napi kalóriamennyiséget, és a fejlődéséhez szükséges anyagokat. Ezen felűl napi kétszer iszik tejes italt ( ihat forralt tehéntejet is, ha nem tejérzékeny, ezt nem írtad, így ide írom ) Az anyatej ehhez már csak plusz. Ennyi idős babánál az anyatej már csak kiegészítés ( a tápszer is csak az, emiatt elhagyható ), ill komforszopizást végez a baba, tehát nem igazából a tej miatt szopizik, hanem mert a szopizás megnyugtatja. A WHO is utóbbi okból ajánlja a szoptatást két éves korig, a babáknál ugyanis általában két éves korban marad el a komforszopira az igény. Ettől függetlenül szoptatni lehet tovább is, ártani nem árt, de egy éves kor felett már nem az anyatejből fedezi a baba a fejlődéséhez szükséges anyagokat. Probiotikumok már rég bekerültek a bélrendszerébe az első egy évben, és mivel elmúlt egy éves, már rég ehet joghurtot, kefíreket stb-t, amivel ki lehet egészíteni a kicsi bélflóráját. :)
2012. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már kevés a tejem. Nem lakik jól tőle, utána mindig megetetem, megitatom mással is, csak sose tudom várjak e vele egy kicsit.
2012. febr. 27. 13:37
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem baj ha kevés, az is valami :) Ennyi idős babánál ez már csak kiegészítés, ezért írtam. Főzelékkel, ill kajával kell neki már jóllakni, inni is ihat mást, vizet, teát, gyümölcslevet, és tejet is. Az anyatejre már ne úgy gondolj, hogy az táplálék neki, inkább már csak plusz értékes anyag. Nagyon jó ha van, bármennyi is az annyi. :) Enni eszik, folyadékot is kap, tejtermékeket is kap, ezen felül ha van bármennyi anyatej, amit megkap, az nagyon jó, de ha nem lenne semmi, akkor sincs tragédia. Neki inkább már anya közelségét jelenti a szopizás, ill a megnyugvást. Ha tovább szoptatsz, majd meg fogod látni, hogy kb 1,5-2 éves korban, az első "dackorszakban" pl képes lesz cicit kérni akár félóránként is, mert úgy könnyebben nyugszanak meg nála a kedéjek. :) Pl amikor még nem tudja magát kifejezni, és dühíti hogy nem érted meg mit akar közölni, akkor is ez van. Nem azért cicizik, mert éhes, hanem mert ideges. :)
2012. febr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor mindenki azt mondja, hogy mehet rögtön?
2012. febr. 28. 15:53
 9/10 xStefix ***** válasza:

Nyugodtan szoptasd, amikor ő kéri, ha rendes evés előtt vagy után, akkor úgy. :)

Az időnek illetve a vegyes táplálásnak főleg az első 6 hónapban van nagy jelentősége, amikor az anyatej felépíti és erősíti a bélflórát és az immunrendszert. A hozzátáplálás megkezdése után, ahogy megy az idő, egyre csökken ez a fajta szerep, bár nyilván nem hanyagolható el, amíg anyatejet kap. De ahogy már mást is eszik, úgy a szervezete fokozatosan hozzáidomul a "váltakozó" ételekhez, italokhoz, úgyhogy többet nem kell emiatt aggódni.


Azon egyébként nagyot néztem, hogy a bifiduszok kamuk és hogy az anyatej nem építi a bélflórát..

2012. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Áh, nagyon köszönöm.


Mindenkinek köszi. :)

2012. febr. 28. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!