Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás után a cici...

Mellgyulladás után a cici tapintásra meddig volt érzékeny? Meddig tart az egész? Mikorra állt vissza a tejmennyiség? Ugyan annyi tej volt utána is? A baba nem maradt éhes?

Figyelt kérdés
Szerdán gyulladt be a cicim, és ma hétfő, csütörtök óta szedek augmentint, de még mindig érzékeny, és kevéske a tej.

2011. dec. 5. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem azért gyulladt be, mert túl sok volt a tejem. Utána igyekeztem keveset inni, enni, csak amennyi szükséges volt, ekkor lett annyi tejem, amennyi még nem ment az agyamnak... a baba még így sem tudta teljesen kiüríteni. Még másfél hétig éreztem, hogy érzékenyebb, de folyton figyelni, ápolni kell, mert visszagyulladhat. Mindig gondoskodj arról, hogy tiszta legyen a cici, csomómentes, ha kevés a tej, akkor csak néhány mirigy telítődik túl, ez nagyon kellemetlen tud lenni, sajnálom, hogy szenvedsz miatta...
2011. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sumergo ***** válasza:
Én nem mentem egyszerre orvoshoz, nehogy a gyógyszer többet ártson, mint amit használ! Adtam egy napot magamnak, és amit tettem: (sok tejem volt, ezért gyulladt be a cicim) szopi után kifejtem a maradékot, kb. fél órát masszíroztam, majd langyos borogatás. A szopi, fejés, és masszírozás rohadtul fájt, de megérte csinálni, úgy 3 nap alatt rendbe jött teljesen. A tejem nem lett kevesebb semmivel, a babám is jól lakik rendesen. A folyadék csökkentését pedig nem javaslom, én sem tettem. Tudom, hogy nagyon fáj, de szoptass, fejj, masszírozz, szoptass, fejj, masszírozz.... hidd el használni fog, és nem megy a tejmennyiség rovására! Ja, és a babát minden szoptatáskor a fájó cicire tettem először, mert úgy semmivel nem lehet kiüríteni a cicit, mint a baba ahogy kiüríti. A másikat meg kifejtem ha kellett. :-)
2011. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kb.1 hét alatt áll vissza a mennyiség. tedd gyakran cicire, akkor biztos nem lesz éhes.

érzékeny lehet tovább is, nekem 2 hét volt a leghosszabb.

2011. dec. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen borogatok szoptatok, masszírozok, fejek, remélem rendbejön.
2011. dec. 6. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!