Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tennél? 9 hós anyatejes...

Mit tennél? 9 hós anyatejes baba, semmit nem fogad el hozzátáplálásként, éjjel kb 5* kel szopni?

Figyelt kérdés

Semmit nem akar enni, csak a cici megy, már próbáltam mindenhogy.Kicsit, nagyon pürésítve, cumisüvegből, csőrösből, stb. semmi...

Próbáltam estére tápszert, azt sem issza meg, tejpépet, mindent megfőztem már neki , ami a korának megfelelő.

Ott tartunk, mint 2 hónapos korában.:(

Fáradt vagyok, eléggé unom már. Még bevásárolni sem tudok elmenni, kikészül, ha nem kaphat cicit.:(


2012. febr. 19. 17:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

ha most unod mi lesz veled később?


mindenesetre próbálkozz hátha elfogadja üvegből.

a jóéjt tejbepép az finom:) bár én a görényemnek szoktam adni.

2012. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudom mikor próbáltad meg mással is etetni, de 9 hónaposan elég késő..
2012. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
5,5 hós korától próbálkozok. ..
2012. febr. 19. 17:20
 4/16 A kérdező kommentje:
És az éjszakázást unom. ...
2012. febr. 19. 17:20
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
kösd meg magad és éheztesd ki! tudom nem könnyű de a te érdeked!
2012. febr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én azt javaslom ugyanilyen cicifüggő gyermek anyukájaként, hogy hagyd cicizni. Elhiszem, hogy fáradt vagy, de hidd el ha nem akarja akkor úgy sem fog elfogadni semmit, várj még. Persze nem azt mondom, hogy ne próbálkozz, de ha tényleg olyan mint az enyém akkor 1-2 kanálnál többet még akkor sem fog elfogadni ha a fejed tetejére is állsz!

Ha hiszed ha nem 1,5 éves koráig SEMMIT nem evett, nem ivott bármit csináltam vele. Folyton csak a cicit követelte. Most 22 hónapos megeszik mindent, de a cici imádatról nem tett le. Éjjel már nagyon ritkán kér cicit, viszont napközben akár 2 óránként is ha eszébe jut. Azt hozzá tenném, hogy soha nem volt cumisüvege, cumija. Rendes pohárból iszik mióta elfogadja.


Kitartás!!Elhiszem, hogy nehéz, néha én sem adnám már oda neki,mert elegem van az egészből, de akkor odajön rám néz azokkal a gyönyörű kék szemeivel és elolvadok!


Ilyen az élet, nekünk cicifüggő babáink vannak!!! :D

2012. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Próbálkozhatsz a BLW-vel is, hátha az jobban tetszik neki. Nekem a két kisebbem volt ilyen, a kanalas/pépes ételeket nem szerették, viszont kézzel szívesen kóstolgattak falatkákat. Nagy adagokat sokáig nem ettek. A legkisebbem egy évesen evett meg egész nap elosztva egy adagnyi szilárd ételt. Mára ő a legjobb evő a három közül.

[link]

[link]

A BLW-ről én már később hallottam, nem is tudtam, hogy a két kisebbet tul.képp így etettem, valahogy magunktól találtunk rá erre.

2012. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki, hogy pár kanállal azért kóstolt -e vagy egyáltalán nem fogadja el.

Elmondom nálunk mi van, hátha segít valamiben:


Az én babám is kb. ekkor kezdtem hozzátáplálni, mint te, de mi normálisan - ugyan elég lassan - haladtunk vele. Először a gyümölcslevek, gyümik és így tovább. Gondolom ezeket már tudod.

Mára ott tartunk valamiért (1 éves), hogy csak akkor eszik, ha más is történik vele közben. Véletlenül jöttünk erre rá, már nem tudom, hogyan. Először csak tv nézés közben volt hajlandó, ma már ezt egy kicsit elengedte, de csak akkor nyitja a száját, ha valamilyen bébi mesekönyv (keményoldalas, kihajthatós) van a kezében. Ezeket percenként átnézi, majd eldobja, és jöhet a következő. Tudom, hogy nagyon hülyén hangzik, de nálunk egyelőre csak így hajlandó, és persze már tud ülni. Gondolom már ti is, vagy pár percre ilyen bébihordozóba is berakhatod amíg etetsz. Nálatok más is bejöhet, nem tudom.

Amit még hallottam, hogy vannak ilyen babák, akik valamiért nem hajlandók csak anyatejet, még ennyi idősen is, de biztos hogy lehet rajta változtatni, esetleg könyvek, újságcikkek alapján.

Nálunk tápszert nem eszi, de a tejpépet igen (csak a Nestlét (rizses, kekszes).

Remélem valamit az én történetem is segített, majd írd meg ha sikerült előrelépni, nagyon drukkolok nektek.

2012. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a BLW- t ajánlanám,az én kislányom sem evett sosem egy kanál pempőt sem, a falatokat viszont igen. Szép lassan ismerkedett meg a kanalazással, nem erőltettem, most már szépen kanalaz és eszik mindenfélét.
2012. febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Az egy téves hit, hogy ha valakinek kisbabája van akkor elfogadott, hogy hulla fáradtnak kell lennie. Teljes megértelek ebben, hogy nem bírod tovább. Én szerencsésnek mondható vagyok, mivel babám 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Viszont ez csak egyféle képen lehetséges nálunk, hogy kap elég ennivalót este. Nálam bajos volt a szoptatás, így fejnem kell és üvegből kapja meg a tejet. Igaz, ez sem könnyű, de még bírom valamennyire a fejést (éjjel 11 utolsó és reggel 6-7 az első). Próbáld meg esetleg lefejni a tejedet és azt keverni valamilyen étellel, hát ha az ízvilág hasonló és könnyebb lesz átszoktatni. Ezt adhatod kanállal vagy üvegből is. Nála ne is a cici a fontos már szerintem, hanem hogy kapjon enni, mert éhes és az anyatej kevés neki.
2012. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!