Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cicin altatott (másként nem...

Cicin altatott (másként nem megy) babám miért ébred meg 10 percenként szopni másfél órán keresztül, mire végleg elaludna?

Figyelt kérdés
Már 7 hónapos, és születésétől kezdve így van. Ma már van, hogy egy ilyen megébredésnél rám is mosolyog, és csak bekapja a cicit és alszik is vissza azonnal. xStefix! Ha itt vagy, esetleg te nem hallottál/olvastál már ilyenről? Éhes nem lehet, mert már hozzátáplált, és volt már, hogy a vacsora főzelék, vagy tejpép volt, jó nagy adagban.
2012. jan. 18. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:

hát pont azért mert cicin alszik el!!!!

nem logikus?

nem érzi a szájába a cicit és ezért ébred.

2012. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de nálunk is ez a probléma, szintén cicin tud csak elaludni a babám és este 2 óránként kel fel. Szintén nem éhes, vacsink már tejpép. Csak annyira kel fel, hogy cicin visszaaludjon.
2012. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen,pont azért mert ott alszik el,valahogy szoktassátok le róla!
2012. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ezzel a leszoktatással óvatosan bánnék, végül is te szoktattad rá, mert akkor így volt jó. Aztán most, hogy nem jó, leszoktatod. Én is megkínlódtam ezzel a nagylányomnál, valahogy nem éreztem "tisztességesnek" vele szemben, és ő meg pláne nem értette.

Szerintem ez egy 7 hónaposnál mondhatni természetes, főleg ha utána átalussza az éjszakát, erről sajnos nem írsz.

Két ötletem van: meg kéne nézni a 7 hónaposok alvási fázisait, h pontosan mikor zuhan mélyalvásba, és aszerint letenni, nem kivárva a másfél órát, illetve rászoktatni egy másik lefekvési módra, mielőtt az altatócicit elvennéd. Például először napközben máshogy altatni, cumival, kendőben, sétával.

A hozzátáplálást illetően: nekem soha nem sikerült felfedeznem a jóllakottság - jó alvás összefüggést.

2012. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

na ez olyan mint a cigizés! rá sem kellett volna szktatni és most nem lenne galiba belőle!

tudom nagyon kőkemény szívűnek tűnök,de tanulni kell a saját hibáinkból! Ok-okozatot felismerni!

2012. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Úgy van, ahogy feljebb írták: vagy még nem jut el ilyenkor a mélyalvásba, vagy valamilyen oknál fogva (pl. szeparációs szorongás) nem tud, nem mer még jóideig mélyebben elaludni, bár már tudna.

Meglehet, hogy idővel ez majd megoldódik, de később újra visszatér. Ez mind természetes, ahogy fejlődik a kis agya, egyre értelmesebb lesz, úgy változnak az alvási szokásai is. Nem kell megijedni, nincs baj. :)

Az én lányom is ilyen volt, nála 45-50 perc volt sokáig a mélyalvásos limit. Én mindig kivártam ezt az időt, magamon hagytam és csak utána tettem le aludni, így sosem volt gondunk a visszaébredéssel. (Mellesleg ez segíti a szopizás megmaradását is, ahogy látom.)


Szeretem, amikor ilyenkor mindig a (rossz) szoktatással jönnek. Ennyi irányítható baba-gép van a köreinkben? :) Pech, akkor az én lányom működött rosszul, én meg még rá is tettem egy lapáttal. ;)

2012. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!