Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akkor mégis mi a túrót jelent...

Akkor mégis mi a túrót jelent az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék helyesen étkezni, de teljesen eltérő dolgokat olvasok. Nem lehet tudni mi a jó és mi a rossz. Vegyük például a paleolit táplálkozást. Ez ugye tiltja a gabonafélék, tejtermékek, só, cukor, hüvelyesek fogyasztását. Máshol meg azt olvasom, hogy az első kettő a táplálkozásunk alapja, és hogy nincsenek tiltott ételek csak tiltott mennyiségek. Akkor mégis kinek van igaza?

2012. márc. 18. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
ezek a kitalált táplálkozás formák(mint pl a paleolit) egy hülyeség. biztos meg van az alapja, de akkor is baromság. számold ki, hogy kb mennyi kalória bevitelre lenne szükséged, és egyél egy nap 3x mindenképp, főétkezések közt meg egyél joghurtot, gyümölcsöt. emellett ha tudsz mozogni heti legalább 2-3 alkalommal, az is segít, hogy egészséges legyél.
2012. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a mértékre kell figyelni. Fontos a szénhidrát, a fehérje és a zsír is, csak nem mindegy, hogy milyen arányban.

Meg hogy mivel viszed be a szervezetbe. Pl. nem mindegy, hogy a szénhidrátot úgy, hogy megeszel fél kg cukrot, vagy pl. teljes kiőrlésű kenyeret eszel...

2012. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A paleolit tiltja a só fogyasztását??

Én a paleóra szavazok, mert csinálom évek óta és azóta egészséges vagyok. Nem úgy, mint előtte.

2012. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2

Vagy még inkább beviszed zöldségből, gyümölcsből... amik nincsenek tele fitáttal, gluténnel. :)

2012. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

GreenTea


Nincs semmi probléma a paleolittal. Nyugodtan kipróbálhatod. Körülöttem sokan alkalmazták már és csak pozitív véleményeket hallottam. Nem feltétlenül kell véresen komolyan venni egyébként a paleolitot sem. Ha egyszer egyszer megszeged a megkötéseket, abba nem hal bele senki.

Ha már az egészségnél tartunk, akkor ott kezdődik, hogy szépen megválogatjuk mit eszünk. Ez a paleolitban elég jól meg van határozva pl. Fontos a megfelelő vitamin én ásványi anyag bevitelt is fedezni. Bár sokan azt állítják, hogy gyümölcsökből lehet fedezni a napi szükségletet, sajnos ez nem igaz. Mindenféleképpen szükséges étrend kiegészítőt használni.

2012. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!