Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészséges étel-e a tőkehalmáj...

Egészséges étel-e a tőkehalmáj saját olajában? Milyen minőségű tápláléknak számít?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran érdemes fogyasztani? Van-e veszélye?Tartósítószer nélkül kerül a konzervdobozba.

2012. márc. 29. 22:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egészséges, a szívnek és ereknek külön jót tesz. (Én sajnos még nem jöttem rá hogy lehet megenni, mert nem szeretem, túl olajos nekem, pedig jó lenne hetente egy konzervet benyomni.)
2012. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%
Ez csukamájolaj igen magas D vitamintartalmú igen egészséges.
2012. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszi!Nem tudtam, hogy ez a csukamájolaj.

A koleszterintartalma alacsony?

A tengeri halak májában elraktározódhatnak a nehézfémek, a higany. Ez reális veszély?

2012. márc. 29. 22:42
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A csukamájolaj az a tőkehalmáj-olaj, tehát csak az olaj. A tőkehalmáj meg máj. De amúgy mindkettő egészséges. :)


Itt említik a nehézfémeket is:

[link]

2012. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
36%
A májban nincs koleszterin mert ez állati olaj és ahogy írták jól az erekre nagyon jól hat
2012. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 doboszoli ***** válasza:
100%

Ráadásul isteni finom!

Nincs olyan hét, hogy nem pusziljak be két olajoshal konzervet,(csak a tonhal jöhet szóba, a heringet nem szeretem)vagy tőkehalmájat.

2012. márc. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

természetesen egészséges, még engem sem tiltott el tőle az orvos, pedig magas a koleszterinem:)

hetente egyszer kifejezetten jót teszel magadnak, ha tőkehalmájat vagy más olajoshalat fogyasztasz.

a rémhíreknek, nehézfémtartalom stb, pedig nem kell felülni.

mindig valamiről kitalálják, hogy káros. lassan már egyesek erre szakosodnak, hogy minden hírben legyen valami "elrettentő" arról, amit eddig nyugodt szívvel megettünk.

2012. márc. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Kedves "doboszoli", te hogy eszed a tőkehalmájat, üresen? Nekem az olyan, mintha meleg zsírt próbálnék meginni. Hogy lehet finommá tenni? :(
2012. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 doboszoli ***** válasza:
100%

Úgy ki tunkolom kenyérrel, hogy ihaj!

Kicsi só, kicsi rizling, oszt' jónapot!D)

2012. márc. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsi só, kicsi rizling"

Ezt kipróbálom, köszönöm! :)

2012. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!