Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hónapos koráig kell...

Hány hónapos koráig kell éjszaka is ennie a babáknak?

Figyelt kérdés
Lányom 3 hónapos de már szívesen átaludnám az éjszakát:).
2009. jún. 22. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem kell, vannak gyerekek, akik a kezdetektől átalusszák az éjszakát. (nekem kettő volt ilyen, ahogy hazajöttünk aludtak tíztől reggel 6-ig. A harmadik kb 2 hónapos korára)
2009. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rajtatok múlik. Nekem a 3 gyerekből egy se evett 3 hónaposan éjjel, átaludtak 10-12 órát. Napközben ne hagyjál több időt 3 óránál a két kaja közt semmiképp, ez segít nekik abban, hogy éjjel ne legyenek éhesek. És nappal ne hagyd őket hosszan aludni.

Védőnő tanácsolta nekem, addig volt, hogy 5 órát aludtak nappal, aztán éjjel éhesek voltak és kipihentek... Nappal 3 óránként kaja volt onnantól és óránként valami változás, pl. babakocsiba tevés és séta, vagy csak hasra fordulás, vagy ilyesmi, amitől egy nagyon picit felébredtek. Utána persze alhattak tovább, ha akartak. 2 nap múlva maguktól átaludták az éjszakát.

Fontos a világos napirend (reggel felkelünk, átöltözünk, onnantól más helyen vagyunk, mint éjjel (ha lehet), este fürdés, vacsi, megyünk az ágyikóba és alvás.

2009. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én lányom 4 és fél hónapos, kb 2 hete alussza át az éjjszakát,én is azt hittem sosem fog eljönni ez az időszak:))
2009. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szabály nincs rá, amikor a baba már nem ébred fel arra, hogy éhes.

Hogy ezt könnyebben elérd, van pár tipp: elöször is éjjel ne csinálj világosat - csak éppen annyit,hogy te meg tudd etetni, ne pelenkázd át, vagy ha feltétlen fontos, akkor nagyon gyorsan, minden játék nélkül.Ha éhes, akkor gyorsan etesd meg, de minden "szórakoztatás" nélkül.


Igy a baba is hamar észreveszi, hogy az éjszaka más, mint a nappal és könnyebben átalussza az éjszakát.

2009. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha te kelted fel, akkor hagyd abba, hacsak nem fejlődik rosszul és muszáj ennie. Az én babám 6-7 hetes kora óta magától átalussza az éjszakát, sosem keltettem fel. Ha magától kel fel, akkor van rá igénye, hogy egyen, úgyhogy szerintem etesd meg.

Egy 2.5 hós bébi anyukája

2009. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez gyerekfüggő.Az én fiam első perctől elég bukós és ált. a sz előírt adag felét eszi.18 hós és még 2* eszik éjszaka,mert nappal is kevesebbet eszik.Már én is szeretnék 4-5 óránál többet aludni:(
2009. jún. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szintén 2,5 hós, 1 hós kora óta átalussza, 7-8 órát alszik.
2009. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányom 3 hónapos múlt, már egy het aludt este 7-től, hajnali 4-5 ig, de ma pl megint 3-kor kelt enni.
2009. jún. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyerekemnél máshogy volt. A harmadik pár hetes kora óta átalussza. lehet, hogy ebben része volt annak is, hogy nem mentem be hozzá a nyöszörgésre pár percig, (akár 10 percig is mocorgott, nyekergett szegény harmadik gyerek...)és kicsit fészkelődött, durrantgatott, vagy böfizett, majd magától visszaaludt. Ha nem, és sírni kezdett, akkor szép csöndben, a sötétben megszopiztattam, és visszatettem az ágyába. (A másodikkal ezt nem tudtam volna megtenni, mert helyből üvöltős volt) Gy. www.szoptassugyesen.hu
2009. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!