Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kis mellű anyukák, ugyanúgy...

Kis mellű anyukák, ugyanúgy tudnak szoptatni mint a nagy mellűek?

Figyelt kérdés
Félek hogy nem fog menni mert nagyon kicsi mellem van. Ha hanyatt fekszem szinte semmi nincs.
2012. máj. 1. 23:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Be tudja kapni. :) Nem a melledet kapja be, csak a bimbót! :D Elsőre biztos, hogy nehéz lesz a szoptatás, hiszen teljesen új dolog ez neked és a babának is, össze kell szokni. De idővel egyre jobb és könnyebb lesz, csak kitartás! Ne félj segítséget kérni, ha nem megy. Nekem a kórházban az első napokban többször kellett hívni a nővérkét, mert pl. a bal mellemre rá tudtam tenni, viszont a jobbra nem! 1 hét alatt belejöttünk! Ajánlom figyelmedbe, olvasgatásra: www.lll.hu

Boldog babavárást és sikeres szoptatást!

2012. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: bele fogsz jönni, hidd el, csak egy dolog nagyon fontos; ne add fel!! Nekem az volt a legeslegrosszabb, hogy míg hozzá nem edződtek a mellbimbóim (kb. az első 2-3 hét), iszonyúan fájtak. De olyan szinten, hogy mikor hozták be a fiamat a kórházban hozzám, hogy megszoptassam, sírni tudtam volna, szoptatás közben csillagokat láttam. Elméletben könnyűnek tűnik a szoptatás, ám gyakorlatban más. Ne felejtsd el: ne add fel!
2012. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én is A negatív vagyok :)Mégis annyi tejem volt-van amennyi kellett. Bimbókiemelőt nem tudom miért írta aki, semmi köze a mellmérethez.

Nekem az első babám nem tudta bekapni sokszor az első pár hétben, kézi fejővel kellett fejni hogy sikerüljön, ne feszüljön annyira a bimbó környéke. Másodiknál ez nem volt, nem tudom a mellmérethez van-e köze, mindenesetre legyen otthol egy fejő.

És nekem is csak az oldalt fekvő pozi jött be, szerintem kis mellell nehéz ülve, pont egy bizonyos helyen kellene tartani a kicsi fejét, nagyobb mellet lehet mozgatni, de ezt nem.

2012. máj. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem a mellméret miatt írtam, viszont a befelé forduló mellbimbó okozhat problémákat. Így fontosnak tartottam leírni. Mivel a befelé forduló mellbimbó első babánál csalódások sorozata lehet. Én megkaptam a kórházban, hogy ezért jobb a nagy mell,mert abból könnyebb szoptatni. Pedig nem a méret, hanem a mellbimbó miatt nem ment. Tehát jó tanács volt, nem a mellmérettel összefüggő dolog. Elnézést, ha valaki bántónak vagy nagyon nem ide illőnek találta. Befelé forduló mellbimbóval is szoptattam az első babámat fél éves koráig, igaz addigra már kapott pótlást. A második harmadik gyermekem három éves korig szopizott és a negyedik is szopizik még, ő egy éves.
2012. máj. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kicsik a melleim, 70B-t hordok, csak szoptatok. 4 hós a babám.
2012. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy azt hogy könnyen be tudja-e kapni a babóca a cicit, az a bimbódtól függ. Az elején nagyon sokat tedd a cicire a tejbelövellés miatt. Nekem még előtejcim se volt igazán a terhesség alatt. Tényleg lehet benne vmi, hogy a szoptatás a fejben dől el. Nekem szerencsére minden könnyen ment. Az első napokban mikor a tejbelövelésem volt, jól megduzzadtak a cickóim, fájt is, még csomókat is lehetett benne érezni, ez tejmirigy. Aztán mára már szinte ugyan akkora mint eredetileg, talán egy kicsit nagyobbak, de ugyanúgy tudok szopiztatni. Igyál jó sok folyadékot.
2012. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 eszterke4 ***** válasza:

Szia!

Ne félj, tényleg nem a méret számít! Az nagyon fontos, hogy mindig adj a babának, amikor szopni kér, akármilyen gyakran, éjjel-nappal. Az is nagyon fontos, hogy se cumit, se cumsüveget ne kapjon soha, még a kórházban sem, akkor mindig annyi lesz a tejed, mint a baba igénye. Érdemes tájékozódni, hogy mi a kórházi gyakorlat, ahol szülsz majd, mert a kisbabát egy percre sem lenne szabad elszeparálni az anyától, olyankor sajnos nem tudhatod, hogy mit kap.

2012. máj. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Koszonom a sok valaszt! :)

Kulfoldon elunk, itt nem veszik el a babat egy percre sem szoval azzal nem lesz gond. Remelem menni fog.. :)

2012. máj. 25. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!