Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasztás, de hogyan?

Elválasztás, de hogyan?

Figyelt kérdés
13 hónapos kislányom általában este egyszer még szopizik. Lassan elhagynám ezt is, de nem tudom, hogyan. Most pl csak minden 2. este szopizik. Ha feszül kicsit, adjam neki? Vagy fejjem le? (épp kölcsönadtam a mellszívóm...) Vagy hagyjam, úgysem gyulladna be?

2012. márc. 22. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
én is ennyi idősen kezdtem leszoktatni. nálunk az vált be, hogy egyre több vacsorát evett eltte, így egyre kevesebbet szopizott. 2 hét alatt csökkent le annyira a tejem mennyisége, hogy már nem is érdekelte a szopi, kortyolt egyet és kiköpte.
2012. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
100%

Ha kezd kényelmetlenné válni a tejtől, akkor azért tegyél ellene valamit, biztos, ami biztos. Ha akarod, megszoptathatod a lányodat is, vagy le is fejheted.

Ha még nem annyira vészes a helyzet, ill. régebben se voltál keményedős, pangós típus, akkor nem biztos, hogy bármit csinálnod kellhet. Ha nem ürül tovább a tej, szépen el fog apadni.

2012. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is ebben a cipőben járok. Most 14 hónapos a kislányom. Napi egyszer szopizott este lefekvéskor, de volt, hogy azt is kihagytuk. Pár napja vettem neki szép álmokat tejpépet. Ebből kap esténként fürdés előtt kicsivel. Azóta minden éjszakát végig aludt. Most pár napja feszül a mellem és néha egy kicsit csomós is, de fürdésnél kimasszírozom. Úgy tudom, hogy csak egy keveset szabad lefejni kézzel, hogy éppen ne feszüljön, mert különben a tejtermelés fokozódhat. Azt is olvastam, hogy a hideg borogatás is segíthet az apasztásban. Nekem már egyszer régebben begyulladt a mellem, ami lázzal és fájdalommal járt. Olyankor viszont naponta többszöri, átmasszírozás után érdemes teljesen lefejni, hogy kiürüljön. Egy napon belül a láznak is el kell múlnia.
2012. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Most ott tartok, hogy három napja nem szopizott. Nem tudom igazán, hogy most akkor van-e még bent tej vagy nincs. De szerintetek ha nem feszül, nem kellemetlen, akkor remélhetőleg nem lesz baj?

A gond az, hogy a mellszívóm kölcsönadtam, és nem a szomszéd városba. Kézzel nem tudok fejni. Bár gondolom, ha muszáj lenne, talán sikerülne.


Köszönöm a tanácsokat,

2012. márc. 25. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:
ha 3 nap alatt nem lett gond, akkor szerintem már nem lesz. hideg zuhany is apaszt, ha szükséges lenne.
2012. márc. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!