Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom h elég tápértékes...

Honnan tudom h elég tápértékes-e a tejem? Hogyan tudom jó tápértékessé tenni ha nem az?

Figyelt kérdés

2012. jún. 12. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tejedben (ha csak nem vagy vészesen alultáplált) minden megtalálható ami a babádnak kell. Ettől függetlenül, mivel sokszor a vitaminokat és egyéb értékes anyagokat a szervezeted ilyenkor tőled vonja meg így érdemes sok zöldséget (frisset nem primőrt) és gyümölcsöt fogyasztani, változatosan táplálkozni és sokat inni. Mert így akkor te sem leszel vitaminhiányos.
2012. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tejed tökéletes, amit az első válaszoló ír, igaz: max. te lehetsz vitaminhiányos, mert csakúgy, mint várandósság alatt, a szervezeted a babának ad mindent elsősorban. Így olyan nem is fordulhat elő, hogy nem elég tápláló a tej, max. te nem vagy jól táplálva, erre meg könnyű odafigyelni.
2012. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Én elmentem és csináltattam egy vérképet,hogy lássam hányadán állok.Mivel alapvetően nekem nagyon kevés a vasam,ezért terhesség alatt is oda kellett rá figyelnem.Tehát a vérképből is lehet következtetni pár dologra és azokat lehet korrigálni vitaminokkal.Én azt csináltam még,hogy lefejtem egy kis mennyiségű tejcsit,miközben szopizott a kisfiam (kb. a szoptatás közepe tájékán),és állni hagytam.Megnéztem mennyi zsír ül ki a tetejére.Ha eléggé kettéválik a tej,akkor jó a tápértéke és eléggé tápláló a babádnak.Emellett természetesen arra is figyelj,hogy hízzon,husisodjon kellően-ebből is arra lehet következtetni,hogy jó minőségű az anyatej.4 hónapos kisfiú anyukája.
2012. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Kedves utolsó szerintem (bár nem vagyok szakember) de az, hogy mennyi zsír van az anyatej tetején az nem jelent semmit.

Ahogyan változik a baba igénye úgy változik az anyatej összetétele, így senki ne gondolja, hogy nem jó az anyateje, mert 1dl nem "ül meg" 2-5 ml zsír.


kedves kérdező (és főleg utolsó válaszoló) ajánlom figyelmedbe ezt a szakértő válaszol cikket:


[link]


(ettől függetlenül persze nem árt, ha vitamint eszel csak ha nem természetes vitaminokat, hanem vitamin készítményeket akkor figyelj oda, hogy olyat amit szoptatás alatt is lehet szedni)

2012. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit, hogy szakember nem vagyok, de 2 kislányt szoptattam és bár volt, hogy híg és átlátszó volt a lefejt tej mégis szépen gyarapodtak...
2012. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen értékes, emiatt ne aggódj.

ha eszel sok vitamindús ételt, fehérjét, akkor bíztosan tökéletes a tejed a babádnak!

2012. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!