Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen vitamint szedjek...

Milyen vitamint szedjek szoptatás alatt? Javaslatokat szeretnék nem becsmérlést.

Figyelt kérdés
Terhesség alatt változatosan étkeztem, de most sajnos anyagilag nem tudom megoldani, ezért szeretnék vitamint szedni.

2012. jún. 12. 13:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én terhesség alatt a Hipp Natalt szedtem, mellette kalcium + D3-at, félidőtől kellett magnézium is a keményedések ellen, és a végén vasat vérszegénységre. Szülés után csak a vasat szedtem 2 hónapig, mert a vitamint nem lehetett kapni. 1 hónapja viszont újra van, új összetétele lett, van benne vas és D3 is, szóval csak kalciumot szedek külön mellé. Rá is van írva a Hippre, hogy várandós és szoptató kismamáknak. Sok gyümölcsöt, zöldséget eszem, és változatosan étkezem, ugyanúgy mint terhesen is (15 kilót szedtem fel, de egy deka sem maradt rajtam), de így biztos mindketten hozzájutunk a szükséges mennyiséghez. Főleg, hogy azért az ember óvatos, és nem is ajánlott enni pár dolgot (az epertől kicsit kipattogott, a cseresznye meghajtotta picit, a káposztát meg imádom minden formában, de nem mertem még enni).

12 hetes Kisfiú anyukája

2012. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Femibiont szedtem a terhesség alatt az Omega miatt,de most hogy szoptatom és változott nekünk is az anyagi helyzetünk nem tudom megvenni.


Amit szedek:

C-vitamin 1000mg(télen szedtem,399ft 30db) Jó közérzet vitamin

Vas(600ft/60db)

Magnézium+kálcium+D vitamin (599ft/30db)Jó közérzet vitamin

Omega 3-6 (599ft/30db)Jó közérzet vitamin


Így Napi 63ft.

Femibion 186ft


Hát nem mindegy ám...

2012. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elevit + vas.

Egy ideig nem szedtem egyiket sem, majd őrületes mennyiségben kezdett hullani a hajam. Tudom, hogy a hormonális változások miatt a hajhullás normális, de amióta újra szedem a vitamint és a vasat (3 hete) azóta csökkent a hajhullásom is.

2012. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!