Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Betaloc szoptatás alatt?

Betaloc szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Szedte valaki?Tapasztalat?
2012. jún. 9. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:

"A Betaloc tabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

Ha az alább felsorolt állapotok közül bármelyik vonatkozik Önre, akkor erről tájékoztatnia kell orvosát a Betaloc tabletta bevétele előtt.

- ha szív-ingerületvezetési vagy szívritmuszavarban szenved;

- ha enyhe-középsúlyos szívelégtelenséget állapítottak meg;

- ha súlyos májbetegségben szenved;

- ha cukorbeteg;

- ha asztmás, vagy egyéb krónikus légúti betegségben szenved,

- ha terhes vagy szoptat;

- ha tervezett - altatásban elvégzendő - műtét előtt áll; ...

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Állatkísérletek során magzatkárosító hatás nem igazolódott.

A Betaloc tabletta hatóanyaga kiválasztódik az anyatejbe.

Tekintettel arra, hogy megfelelő mennyiségű klinikai tapasztalat nem áll rendelkezésre, terhességben és szoptatás ideje alatt szedése csak a kockázat/előny - orvos által történő - gondos egyedi mérlegelése után javasolt. Ezért ne felejtse el tájékoztatni orvosát, esetleges terhességéről vagy gyermekvállalási szándékáról.

A Betaloc tabletta szedését lehetőség szerint a szülés várható időponját 2-3 nappal megelőzően fel kell függeszteni. Ha elkerülhetetlen adása, a magzatot, ill. a szülést követő 2-3 napig az újszülöttet szoros megfigyelés alatt kell tartani."


Ez a 10 mg-os betegtájékoztatója. Orvosod mit mondott? Nekem is írtak fel ilyet, de én nem mertem szedni, a nőgyógyász javaslatára. Ezt csak is orvos tudja neked megmondani, hogy szükséges e szedned, vagy nem!

2012. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!