Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kismamik! Akiknek a babájuk...

Kismamik! Akiknek a babájuk csak az egyik cicit fogadta el első perctől kezdve, hány hónapig tudtatok szoptatni? És fejtétek a másikat, vagy hagytátok elapadni benne a tejet?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
5 hónapig kizárólag csak anyatejet kapott ( az egyik mellemet olyan 2 hónapos korától el se fogadta sajnos) és amúgy tápszer kiegészítéssel 11 hónapos koráig szopott.
2012. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyobbik fiamat 2 éves koráig 1 ciciből szoptattam, de 1 éves koráig kizárólag anyatejet fogadott el. Nem sikerült 6 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást. A bal cicimben 2 hónap alatt apadt el a tej. Igény szerint szopizott egy mellből, és mindig elég volt neki.
2012. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz neki, hogy nem a "megszokott" oldalról jöna tej, próbáld átverni. Fogd úgy, hogy pontosan úgy feküdjön, ahogy a "jó" mell esetén, csak a lábai kifelé kerülnek(el melletted). Nem tudom, érthetően írom-e. Néha be lehet őket "csapni" és elfogadja a másik cicit is, ha jó irányból közelít :)
2012. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk az első perctől kezdve csak a bal mellből volt hajlandó enni,a jobb mellemen csak ordított és köpködte ki a bimbómat.Próbáltam mindenféle pozícióban szoptatni a jobb mellből is,de nem lehetett átverni hiába tartottam úgy ahogy a hármas válaszoló tanácsolta.Próbáltam azt is végső elkeseredésemben hogy picit húzni az etetés idejét hátha akkor jobban ,,rákap" és nem tiltakozik hogy ez nem a bal mellem-de minden hiába volt.

Összességében 9 hónapos koráig szopizott és 3 hónapos koráig fejtem minden etetés után a jobb mellemet,mert a tej termelődött rendesen addig.3 hónap után viszont egyik napról a másikra úgy megcsappant, hogy csak 10-20ml volt benne-ekkor abbahagytam a fejést és elapadt. Innentől kezdve furán néztem ki,mert az egyik mellem nagy maradt, a másik meg visszakapta a pici formáját-az volt a szerencsém hogy ez már őszi-téli időszakban volt ezért vastag pulcsival meg kitömött melltartóval sokat tudtam dobni a helyzeten.

2012. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, nálam is az "átverés" megy a kezdetektől, lassan 20 hónapja, nekünk leginkább az vált be, hogy föléhajolok, tehát a jobbik cicin fekszem, azt el sem érné, így kénytelen ezt is elfogadni, bár nem mindig járok sikerrel.


A védőnő szerint azért van ez így, mert az egyikből nehezebb szopiznia, mint a másikból, nem egyforma a két mellünk, és pár nap után (mivel az egyik hanyagolva van) ténylegesen kevesebb lesz a tej, és nehezebben indul be a tejleadó reflex. Önmagát generáló folyamat.


Szóval én erőltetem másfél éve, de sajnos így sem úsztam meg az aszimmetriát, nagyon aggódom is, hogy milyen lesz a "végeredmény", ha egyszer abbahagyom a szoptatást.

2012. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös válaszoló, 4-es vagyok. Nálam csak addig a fél évig tartott az asszimmetria amíg szoptattam.Amióta abbahagytam visszaállt a régi rend, egyformán kicsi lett mindkét mellem megint:(Hurrá!
2012. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!
2012. jún. 18. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!