Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez így jó? Ti...

Szerintetek ez így jó? Ti mikor hagytátok el a jutalom falatot, behívásnál? Első nap után mikor bevezettük a párizsit azóta nagyon megbízom benne mert minden esetbe vissza jön! és még a póráz húzása is elmaradt.

Figyelt kérdés
kiskutyámat most tanítom a behívásra ha lent vagyunk elengedem elsőnek megijedtem mert párom is én is hiába szóltunk rá hogy jöjjön vissza, ránk sem hederített. most jutalom falatozunk, amihez párizsit használunk. a kutya junior tápot kap, de most hogy jutalom falatozunk és tudja ha jó és visszajön ha hívjuk, párizsi jár érte. nem nagyon eszi a tápot, csak ott van előtte de csak megszaglássza.
2010. márc. 2. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szépen fokozatosan kell csinálni. Ha párizsival már bombabiztos, amire én rászánok egy jó hetet, hogy bevésődjön a kutya agyába, akkor már csak minden második, minden harmadik behívást jutalmazok és kiszámíthatatlanná teszem magam a számára. Majd ha így is tökéletesen megy, ez nyilván ismét legalább egy jó hét, akkor még ritkábban, míg végül teljesen abbahagyom a jutalomfalatot. Természetesen mindig van nálam jutalom, de már nem adom mindig, időnként viszont újra és újra föl kell ébreszteni a motivációt. Na meg ha új dolgot tanulunk, vagy a körülmények szükségessé teszik, mindig jól jön. Szerintem viszont az, hogy soha többé nem adunk jutalmat egy megtanult dologért, nem helyes, márpedig azért, mert a lelkesedést fönt kell tartani. Viszont a helyes végzett tréning esetén a kutya akkor is engedelmeskedni fog, ha nem jár érte jutalomfalat, ennek ellenére a "frissítés" érdekében nem árt időnként újra és újra elővenni.
2010. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölyök, még jó sokáig jutalom jár neki. A párizsit,virslit nem óriási méretben kell adni. A juti olyan..kap is meg nem is.Szinte akkora legyen a falat, hogy csak benyelje, ne kelljen rágnia. Nem írtad, milyen idős a kutyád. Általában fogzáskor elmegy az étvágy,mert érzékeny az ínye. Nyugodtan vedd el előle a kaját, ha 10 perc alatt nem fogy el. Ha sokat jutalmazol,azt az adagot vond le a táplálékának mennyiségéből.
2010. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szia 4 hónapos a kiskutya és azt vettem észre hogy a tápot nem nagyon eszi. akkor lehet ez a fogváltás miadt? áztassam neki a tápot? vagy hagyjam hagy rágja? van neki kutya csontja azt így is imádja rágni!
2010. márc. 3. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!