Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem lehet enni szoptatás...

Miért nem lehet enni szoptatás alatt paradicsomot, szőlőt, borsot stb?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
De lehet enni.
2009. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában azért mondják bizonyos ételekre, hogy ne együk mert fájhat tőle a baba pocija. Én az első hónapban óvatos voltam, de utána apránként mindent kipróbáltam. Nálunk semmi nem okozott problémát. :)
2009. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most ez a legújabb allergia-mizéria nálunk. A borsót nem tudom, de a paradicsom, a szőlő, az összes többi aprómagvas gyümölcs (még az ezekkel ízesített tejtermékek is), a tej, mind-mind tiltólistán van a barátnőmék védőnői körzetében. Még csak várja a picit, de a védőnője már a terhessége legelején szólt, hogy mellőzze ezeket az étrendjéből a várandósság és a szoptatás alatt is.

Szerintem ez azért már túlzás...

2009. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet enni, de figyelni kell, mert előfordulhat, hogy fáj a pici hasa tőle. Nekem szerencsém volt, mindent ehettem, savanyú káposztától elkezdve babot, lencsét, az összes K betűset. De persze azért mértékkel, de sosem volt probléma.
2009. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl nagy az óvatosság ekörül a 'mit ne együnk szoptatás alatt'. Engem is befélemlítettek, hogy ezt ne vagy azt ne, de rájöttem ,hogy bármit ehetek, mert a babára semmi hatással nincs.
2009. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekorvosunk azt tanácsolta, hogy bármit lehet enni, de persze mértékkel, tehát nem kilószámra.

Szóval egyél nyugodtan, kell a vitamin!

2009. júl. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ehetsz mindet, de az ilyen hírű dolgokból egy nap csak egyet próbálj ki, hogy ha baj van, tudd mitől. És szerezz be espumisant előtte, nekünk bevált.


Nagyon nem jó szenvedni látni a picidet, meg karikásnak a szemeit, mert nem tud aludni.

Én egyszer ettem cseresznyét, na többször nem fogok. Paradicsomtól meg semmi baj....

2009. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyszer ettem vágott borsó főzeléket,de az is le lett turmixolva mégis fájt a babim pocakja tőle.

Most már 2 hónapos akkor elvileg már nem olyan hasfájósak,ha eszünk valamit,nem??

2.baba az 1-nek sem fájt sosem a pocija(nem is ettem meg semmit szinte)és most a 2.baba sem hasfájós,bár nála sem eszek meg szinte semmit sem,nálunk is a védőnő van annyira oda ezektől a dolgoktól,de kérdem én,hogy lenne így sok és tápláló a tejem,ha szinte semmit sem lehet megenni??

2009. júl. 8. 15:38
 9/9 anonim válasza:
hát most egy picit fáj a pocija..majd elmúlik sírni nem fog tőle tehát titeket nem zavar:)
2010. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!