Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszer helyett leadott...

Tápszer helyett leadott anyatejet adnék a babámnak - elég biztonságos?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy alaposan ellenőrzik, hogy az anyukának ne legyen semmi betegsége? Első baba és utálom, hogy tápszert kell ennie, mert nincs elég tejem.

Lehet, hogy feleslegesen agyalok ezen, de ki tudja?


2012. jún. 25. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
A leadott anyatejet legalább annyira bevizsgálják,mint pl. a véradáson leadott vért.Senki (hivatalos szerv) nem merné felvállalni,hogy a leadott tejtől betegedjen meg egy csecsemő.Egyébként szerintem is jobb ötlet,mint a tápszer!
2012. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Disi ***** válasza:
Ez nálam is nagy dilemma volt, de én bevállaltam. Igen alapos vizsgáltokkal ellenőrzik az anyukákat, egy dolgot viszont nem tudnak ellenőrizni: hogy dohányzik-e az anyuka. Én azért hordtam végül, mert nekem is volt egy pici tejem, egy ismerős anyuka is tudott adni egy keveset, a gyűjtőből sem kaptunk sokat, és még így is maradt egy étkezés ami tápi volt. Szerencsére az én babóm mindent nagyon szívesen megevett. Nekem jobb érzés volt hogy összeszedtem neki annyi anyatejet amennyit sem tudtam. Egy barátnőm is hordta régebben mikor még pici volt a babája. De vannak olyanok akiknek eleve ellenérzésük van más anya tejével kapcsolatban, ezért inkább a tápszert választják. Ha te nem vagy ilyen (márpedig a kérdésedből ítélve nem vagy ilyen típus :)))), hordd nyugodtan.
2012. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Édesanyám mellettem(26éve) 1 évig adott le tejet. S 77 l-t tudott adni. Szerintem nagyon szigorúan ellenőrzik a leadott tejet.Szerintem aki bagózik,annak eleve kevesebb nincs is teje. Én is akartam adni de nem tudtam,mert nekem nem volt annyi.. De igy is 2éve szopizik a lányom:)
2012. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!