Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt nagyon lefogyt...

Szoptatás alatt nagyon lefogytam. Szeretnénk lassan egy tesót, de a védőnőm azzal riogat, hogy nehezen fogok teherbe esni. Más is volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
50 kg lettem, terhesség előtt 57 kg voltam. A lányom 11 hónapos, még 2-3szor szopizik. Szedek vitamint (pedig sosem szedtem.) Eszek rendesen, étvágyam is van. A védőnőm szerint irassak fel a háziorvossal valamilyen fehérjekészítményt, tömegnövelőt. Ivott valaki ilyet ecélból? Ha teherbe esnék, akkor leépítenénk szép lassan a szoptatást is. Várható, hogy akkor amúgy is elkezdenék hízni?
2010. febr. 17. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges tömegnövelőt szedned, ha vitamint eszel, és rendes kiegyensúlyozott az étrended, akkor nem lesz gond. A szoptatás során nagyon sok kalória ég el, emiatt fogytál le. Ettől még ugyanúgy teherbe eshetsz, nem lesz tőle nehezebb. Ha a szervezeted felkészült, akkor ez nem akadály. Majd hízol a kicsivel:) Mielőbbi pocakosodást neked, és jó babázást.
2010. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!A védőnőnek nincs igaza!Én 2,5 éves koráig szoptattam a lányom!45kg-ra lefogytam!Most már 6 éves,de vagy 3kg-ot bírtam felszedni!Szedtem én is minden féle hízlaló bogyóket,de semmi!48kg-mal első próbálkozásra teherbeestem!Most vagyok 21 hetes terhes és eddig 5kg-ot híztam!azért,mert vékony vagy nem kell felhagyni a babaprojektel!Remélem,hogy tudtam segíteni!
2010. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Nem akarok felhagyni a babaprojekttel. Vagyis még csak most kezdenénk. :) Én is úgy gondolom, hogy ha a szerveztem kész, hogy babát várjak újra, akkor 50 kg-osan is menne.

Csak elgondolkoztam a szavaim, mert nem akarom magamat leamortizálni a "nagylányom" miatt sem.

2010. febr. 17. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:

szia

én 40kg-val első gyógyszermentes hónapban lettem babás.engem meg mindenki azzal riogatott,hogy nemtudom végig kihordani, koraszülött lesz.hát 39.héten szültem egy 3130gr-os kisbabát.

ne foglalkozz senkivel, magatokra hallgassatok.

sok sikert

18hós kisfiú anyukája.

2010. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, én terhesség előtt 60 kiló voltam (174 cm). Szülés után 2 hónappal már csak 52 kiló voltam.

10 hónapig szoptattam, 12 hónaposan jött meg először, aztán 13 hónaposan még egyszer, és most 14 hónaposan 5 hetes terhes vagyok.

Én nem szednék a helyedben semmi ilyesmit, inkább koncentráljatok a babára, igyál gyógyteákat, figyeld a peteérésedet. Nekem szopi alatt egyáltalán nem volt peteérésem!

2010. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!