Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapja született meg a...

Anett26. kérdése:

1 hónapja született meg a kisfiam. A kórházban pár napig szopizott kicsit, aztán tápszert kellett adnom neki cumisüvegből, mert gyógyszereket szedtem. Most egy hónap után visszatenném ciccire, de nem fogadja el. Miért?

Figyelt kérdés
Gondolom,valószinüleg cumizavaros lett,a cumisüvegtől hisz ott könnyebben is jőn az étel. ha cicire teszem néha szivja de nem sokat,és kiköpi nagyon sir. nagyon szeretném ha újra szopizna .

2012. júl. 6. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy van, ahogy írod. Az üvegből dől a kaja, a cicin viszont küzdeni kell. Ha nagyon vissza akarsz térni a szoptatásra, kipróbálhatod a Medela szoptanít (SNS) készüléket. Elég macerás a használata, viszont így szép lassan újra megtanulhat ciciből enni a pici.

[link]

2012. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

gondolom amellett h megszokta az üveget, az is probléma lehet, hogy nincs elég tejed. mivel egy hónap szoptatás kimaradt, igy lehet h teljesen el is ment(az h megnyomod és jön valami, az kevés, van akinek évekkel a szoptatás után is jön néhány csepp)vagy ha van is minimális, nem annyi amennyi egy egy hónapos babának kell.s ekkora kiesést feltornázni,hát nem mondom h lehetetlen, de le a kalappal azelött aki megcsinálja.(3hetesen volt egy növekedési ugrása már ugye a kicsinek,s lassan 6hetes kor körül ujra várható) hacsak nem fejtél az egy hónap alatt gőzerővel, hogy legyen tejcsid,erről nem irtál.

ha igen,s van tejed,de baba nem akar szopizni(hisz eddig nem igy evett)s nem tudod "rászoktatni" akkor az is szuper, ha üvegből kapja meg a tejcsit.

de ha nem fejtél,s ő nem is akar "dolgozni" szerintem ne erőltesd túl sokáig a dolgot...

2012. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, hogy meleg vízzel borogatod, aztán masszírozd, rázogasd egy kicsit, hogy már jobban jöjjön, és akkor add neki oda.
2012. júl. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
fordulj szoptatási tanácsadóhoz.
2012. júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszolom. : igen üvegből kapta a lefejt tejcsit a baba.olyan 10-15 ml jőn ki egy fejésnél mindkét mellből,az édes kevés ,tudom. de esténként odaadom neki tápszer előtt. azért mégis valami úgy vagyok vele,minden csepp számit. igen a cumizavar kailakult,néha szopizta a mellet ,de nem sokáig,lustva volt dolgozni érte.
2012. aug. 1. 12:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig én nagyon szerettem volna szoptatni. az elején párszor mellen volt,édes emlékként őrzöm azaokat a perceket :)
2012. aug. 1. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Fordulj szoptatási tanácsadóhoz, ha elszánt vagy kitartó munkával összejöhet. www.ibclc.hu

Úgy tudom az SNS készülék segíthet.

2012. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2012. aug. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!