Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az a legkésőbbi időpont,...

Mi az a legkésőbbi időpont, amikor szülés után még megindulhat a tejbelövellés?

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem állítólag későn indult be, 5. napon. Gondolom egy hét kb. Te mióta várod? Előtejed azért van már?
2012. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
már rég volt, lehet, hogy 4. nap volt. azt tudom, hogy csütörtök reggel szültem, kedden reggel jöttünk haza és nem sokkal előtte lövellt csak be a tejem. (szintén reggelre. tehát vagy kerek 4. vagy kerek 5 nap volt)
2012. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5-6. nap.
2012. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4 napos a babám,de tejem még semmi.Masszírozom a cicim,és gyakran ráteszem a babát.
2012. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én csütörtökön délben szültem, és hétfőre lett tejem. Hozzátartozik, hogy az eltelt időszak borzasztó volt, állandóan fejtem (volna) kézzel, már lila foltos volt a mellem. A lányom nem szopott. Besárgult. Vasárnap nonstop nyomkodtam, hogy legalább fecskendőből adjak neki, hogy a kékfény mellé szükséges folyadék meglegyen. A csecsemősök megoldották: vasárnap éjjel elkérték a gyereket, mert látták, a kimerülés szélén állok, adtak tápszert, én aludtam 5 óra hosszát, és másnapra beindult a tej.

Kitartás! Minél több inger!!!

2012. júl. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ezek szerint 3 hét után már nem sok remény van. :(


Sajnos nem indult eddig be a tejem, pedig fejem rendületlenül, de még a tejbelövellésig sem jutottam el. Átlátszó előtej szerűség van, napi 15-20 ml, de ez nagyon kevés. A kicsi tápszert kap, előtte próbálom mellre tenni, de mivel tudja, hogy úgysem jön belőle szinte semmi így mostanra már nem is próbál szopni.

2012. júl. 10. 12:50
 7/10 xStefix ***** válasza:
Kérdező, a melleddel mi a helyzet? Mennyire aszimmetrikusak? Nőttek a terhesség alatt?
2012. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindkét terhességem alatt nőttek a melleim 1-1 kosárméretet, de hasznuk semmi nincs. :( A jobb mellem alapból kicsivel nagyobb, de nem túl nagy az eltérés. Az első babát sem tudtam szoptatni, mert még ennyi tejem sem volt, pedig a hormonvizsgálat alapján kellett volna lennie. Most még nem voltam hormonvizsgálaton, bár attól tartok már azzal se mennék sokra.
2012. júl. 10. 17:30
 9/10 xStefix ***** válasza:

Értelek.

Ha gondolod, keress meg egy tanácsadót ezügyben. Jópár kérdést kéne szerintem tisztázni, mert lehet, hogy anatómiai gondok vannak; de az is lehet, hogy valami gyakorlati hiba van. Ha kéred, javasolhatok.

2012. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyakolrlati hiba napi 15 ml-el és úgy, hogy nem történt konkrét tejbelövellés (az elég észrevehető)? Kizártnak tartom
2012. júl. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!