Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Második szülés után hamarabb...

Második szülés után hamarabb indul be a tejtermelődés?

Figyelt kérdés
Első babámnál a szülés után 4-5 nappal tudtam csak elkezdeni a szoptatást, mert addig nem volt semmi. 2 év, 1 hónap lesz a korkülönbség a két gyerek között. Ez számít?
2012. júl. 23. 17:01
 1/2 xStefix ***** válasza:
85%

Inkább az fog számítani, hogy már van valamennyi gyakorlatod a szoptatásban (főleg, ha jól is tudod, amit tudsz). Az eltelt idő és egyebek kevésbé fontosak.

Nekem anno 3. napra indult be, akkor is csak azért, mert úgy "véletlenül" elkezdtem fejni is a kevésbé sikeres szoptatás mellett. Akkor még semmit nem tudtam az egészről, úgyhogy inkább szerencsém volt ezzel az idővel.

Most viszont a szülés után 40 órával már éreztem valamiféle belövellést. Igaz, most se volt ideális a helyzet, mert szeparálva voltam a fiamtól; de amint megtudtam, hogy elvitték, rögtön fejni kezdtem (9 órával a szülés után) és onnantól 3-4 óránként csináltam, éjszaka is. Másfél nap után tehettem először mellre, de rögtön ki tudott szopizni 20 grammot, mert máris volt mit. Sőt, mivel hamar és rendszeresen érte inger a mellem (szopi és fejés), a belövellés is sokkal kíméletesebb volt.


Vagyis, neked a tanács: minél hamarabb és minél többet szoptass, annál gyorsabban lesz tejed is! Ez a döntő!

2012. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nekem a másodikkal késöbb indult meg!de viszont az elsö gyereket 3 hónapig tudtam szoptatni,a másodikat már 9 hónapig
2012. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!