Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fáj az egyik mellem, olyan...

Fáj az egyik mellem, olyan mintha kicsit be lenne gyulladva. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem akarok rögtön orvoshoz, sebészhez rohanni.

Szerintem nem szopizott eleget a lányom, és elzáródott egy csatorna.

Meleg vagy hideg borogatás?


2012. júl. 23. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Borogatás is lehet, de a legjobb elzáródás ellen az, ha szoptatás közben masszírozod a melled - bár eleinte fáj, de csak csináld tovább. Így megszűnik az elzáródás Ha mégsem, akkor a következő alkalommal is ezt kell csinálni, és akkor már biztosan megoldódik a probléma.
2012. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb, hogy többféle szopis pozíciót próbálj ki. Lehetőleg olyat keress, aminél a baba álla van a gyulladt terület felé. Szopi előtt és alatt óvatosan masszírozd körkörös mozdulatokkal, a mellbimbód irányába haladva. Fejhetsz is, ha a babának nem sikerül rendesen kiszopiznia a problémás tejöblöt, és nem múlik el a duzzanat. Ha belobban a gyulladás (piros és forró lesz a bőröd a gyulladt részen), hideg borogatás és doki. Akkor is, ha kemény gócot érzel, ami nem változik napokig. Ez utóbbi esetben nem árt, ha megnézik UH-n.

Ne hanyagold el, nekem tályog lett a mellemben és fel kellett vágni, ne tudd meg...

2012. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Másodikhoz még annyit tennék hozzá, hogy ha sikerül úgy szoptatnod, hogy franciaágyon hanyatt fekteted a babát, és fölé térdelve (alkartámaszban) szoptatod, akkor még a gravitáció is segít. És az álla legyen a csomó felé.

A szoptatás előtt meleg borogatást csinálj. Úgy a legkönnyebb, hogy egy henger alakú zárható befőttes üvegbe teszel olyan meleg vizet, amit még elvisel a bőröd, és azt hengergeted a fájó területen. Utána masszírozod, de mindig csak a bimbó irányába, és utána a baba.

Amíg el nem múlik, addig minden szoptatást kezdj a fájós mellel (mert ha éhesebb, erősebben szív).

Ha már elmúlt a csomó, akkor is várható, hogy még 2-3 napig fájdalmas lesz a hely, ez normális.


És lényeges, hogy lazulj el szoptatáskor, úgy jobban ürül.

Sok sikert, orvosra nem lesz szükség, előfordul ez...

2012. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gyönyörűséges ***** válasza:
100%

Szia, én már túl vagyok egy mellgyulladáson,nem volt vészes, mert nem kellett antibiotikum, viszont a 39 fokos láz 5 napig uralkodott rajtam és a babóm fogyott 8 dekát :(

A hideg borogatást úgy tedd a melledre, hogy mirelit terméket rongyba csavarsz és azt teszed a melledre, a hideg vizes borogatás apasztja a tejet. Nekem egy fél tenyérnyi piros folt lett a mellemen egyébként.

A garmastam krém is nagyon jó rá, illetve van egy homeopátiás bogyó is: [link]


Nekem végül egy csecsemős nővér fejte ki kézzel a bent maradt tejet, nem fájt, nagyon ügyes keze volt. Védőnő ajánlotta, kérdezd meg a tied, hátha tud valakit.

Nagyon vigyázz magadra!!!

Ja és nekem abba a mellembe 3 hétig alig volt tej, nehezen hoztam vissza. El is deformálódott, hiszen a másikból lakott jól a babám, visszahozni úgy sikerült, hogy mindig azzal a mellel kezdtük. Ja és nekem a mellszívó nem segített.


Kitartás!

Remélem rendbe jössz!!

2012. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gyönyörűséges ***** válasza:
100%
A masszírozásánál pedig mindig kend be a kezed és a melled jó zsíros krémmel, hogy jól csússzon... Ahogy előttem is mondták, nagyon sokat használ a masszázs és a szoptatás!!!
2012. júl. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet mindnyájatoknak, nagyon sokat segítettetek!!
2012. júl. 24. 10:34
 7/7 Gyönyörűséges ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hogy vagy?

Jobban vagy már?

2012. júl. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!