Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt lábujj körömmel mi a...

Benőtt lábujj körömmel mi a teendő, ami nagyon be van gyulladva és gyennyezik. Ha elhanyagolódik mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Nem bírom rá venni a párom,hogy menjen el vele valahova.
2010. aug. 31. 16:59
 1/7 anonim válasza:
51%
Hát nekem is volt ilyen a nagylábujjamon én fogtam az ollót csipesz betadin vatta és inkább én szépen kioperáltam tudom hogy lefognak pontozni hpgy miért nem rohantam vele a kórházba de én meg nem akartam hogy kivágják. És ez volt még júniusba:D Megmaradt a lábujjam épségbe!:)
2010. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Réti bubuzér ***** válasza:
51%
Ha már gennyes, akkor csak orvos fogja tudni kivágni. Vagy hagyjátok kinőni, de az sokáig tart, fáj és büdös. Nem beszélve arról, hogy ha sokáig gyulladt marad, akkor elrákosodhat, vagy elüszkösödhet. (extrém esetekben persze)
2010. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Első vagyok de lavorba elötte egy kicsit beáztattam,hogy puhuljon.
2010. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rá megy a csonthártyára a gyulladás amitől le is vághatják a lábujját. Én 3 évig sz*roztam vele mert féltem évekig attól a kis 10perces sebészeti beavatkozástól aminél csak az injekciók voltak kellemetlenek. Télen volt a legrosszabb mikor alig vártam h hazaérjek és megmossam a lábam utána pedig bekenjem. mondhatni nem ért semmit. Tavaly nyáron vágták ki mindkét lábujjamon a benőtt körmöt és azóta kutyabaja :)

18/F

2010. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elmész vele a sebészetre és egy érzéstelenítő injekcióval pikk-pakk kivágják. Nem igaz az a legenda, hogy rögtön az egész körmöt leszedik, csak a benőtt sarkot vágja ki, de azt nagyon mélyen, hogy mire újra odaér a növekvő köröm, már teljesen be tudjon a seb gyógyulni.

Az egészből csak az injekció fáj.


Ha elhanyagolja a párod, csak felesleges fájdalmat okoz magának, vérmérgezést kaphat, aztán legenyhébb esetben az egész körmét kell levenni.

2010. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha sokáig hagyja, akkor baktériumok is kerülhetnek a vérkeringésébe. pedikűrös vagy sebész
2010. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Látatlanban nehéz megmondani.

Ha szerinted megoldható még orvosi segítség nélkül, akkor mindenképp keress egy nagyon jó pedikűröst.

Ő tudni fogja hogyan tisztítsa meg és hogyan hozza rendbe.

A benőtt részt mindenképp el kell távolítani, mihamarabb, mert nagyobb bajt okozhat!

Mindenesetre ha kijön a genny magától, az a kisebbik rossz. (kifelé tör utat)

Gyógyulást kívánok!

2010. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!