Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik sokáig szoptatták babájuk...

Akik sokáig szoptatták babájukat, hogyan maradt el végül a szoptatás? Mennyi idős volt a baba?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi számít Nálad "soknak"? :o)
2012. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
FÉl év-1 éven túl.
2012. júl. 23. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 hete választotta el magát nagy bánatomra. Attól a naptól,hogy betöltötte a 11. hónapot nem fogadta el a cicit, csak nézte és vigyorgott rá de nem volt hajlandó megszívni. 3napig próbálkoztam de erőltetni nem akartam úgyhogy befejeztük.
2012. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17 hónapig szoptattam, aztán egyik éjjel nem adtam neki. 3 nap után nem ébredt már fel, 2 héten belül nappal se kérte már a szopit. Ő még folytatta volna,de én döntöttem úgy, hogy ennyi elég volt: fizikailag se bírtam már annyira, plussz teherbe estem.
2012. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:

40 hónapos volt a lányom, magától választódott el.

25 hós korától már csak reggel-este szopizott. Az utolsó 10 hónapban pedig úgy, hogy én kéthetente 3-4 napot Pesten voltam suliban... mégis kitartott, nagy örömömre. Végül talán 1 olyan hét lehetett, amikor napi 1x szopott, az utolsó héten pedig már nem is minden nap. Nem is tudom, pontosan mikor volt az utolsó (tavaly júniusban), annyira kíméletesen történt. Ő se kérte többet, nekem se volt semmi dolgom a mellemmel.

2012. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ok, akkor én is "sokáig" szoptattam. :o)

Első baba 19,5 hónapos korában elválasztotta magát, ekkor már 6,5 hónapos pocaklakó volt a második. Csak reggel-este szopizott, egyik nap szabályosan elköszönt a cicitől, és nem kért többet. (A mellemmel semmit nem kellett tenni)

A második nehezebb dió volt, 20 hónaposan éjjel-nappal kérte még 10-12x naponta. Nekem túl sok volt, ritkítani nem tudtam, hiába próbáltam csökkenteni, így őt egyik napról a másikra elválasztottam, két hét kellett, míg megszokta hogy nincs többé. Másfél hónapig fejegetnem kellett, egyre kevesebbet, akkor tudtam eltenni a fejőgépet.

Harmadik itt szuszog, még nincs 2 hónapos, majd meglátjuk hogy lesz.

első

2012. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18 hónaposan hagyta el, vagyis 1 hónapja a szopizást. Fokozatosan történt. Egyre rövidebb ideig szopizott (ő döntése), egyre kevesebb alkalommal is kínáltam persze. Utoljára maradt az éjjeli és esti szoptatás, aztán pedig azt is elhagyta, hisz már nem nagyon jött neki tejci, úgyhogy gondolom, nem látta értelmét az egésznek :D AZóta is kérte sokszor, mindig odaadtam, de már úgysem volt benne nagyjából semmi. Most pedig már csak néha megszeretgeti a ciciket (már egyre kevesebbszer): odabújik, esetleg puszit ad, simogat, megölel -- ez irtóra aranyos tőle, mikor ilyen, és nagyon meglepett vele, hogy így viszonyul hozzám-"hozzájuk"
2012. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25 hónapos koráig szoptattam. Akkor már csak este kérte elalvás előtt. Nekem már kellemetlen volt/fájt ahogy szívta. Egyik este elhatároztam magam, és mondtam neki, hogy nincs több cici, anyának fáj ha szívja, mert már nagy fiú, és erősen szív. Ha hozzáért vagy szívta akkor jajgattam. Első este nagyon sokáig tartott mire elaludt. Nem sírt a ciciért, de nagyon megvolt a hiányérzete. Sokat nyöszörgött. 2. nap még próbálkozott, megint jajgattam, stb. Már rövidett idő alatt elaludt. 3. nap már nem is kereste. Maradt az összebújás, és melléfekszem ha altatom. 3,5 éves. Még mindég így alszik el.-
2012. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!