Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. Van itt szoptatasi...

S. O. S. Van itt szoptatasi tanacsado? Vagy aki jartasabb ebben mint en?

Figyelt kérdés

Kisfiam marcius 11en szuletett 3830 grammal. Most 11 napos, es nekem kb 2. napja nagyon puhak a melleim. O mar a szuloszoban, 10 percesen ugyesen szopizott, es utana is sokat volt mellen. 48 ora utan lett tejem, de nem ereztem azt a tejbelovellest amit 5 eve a kislanyommal ereztem. Nem telitodtek teljesen feszesr a melleim, viszont volt boven tej, ugyesen szopott is belole. Szopas utan sosem fejtem, mert nem volt soha annyira tultelitodve, h kellemetlenseget okozott volna. Par napja viszont azt erzem, h teljesen puhak a melleim, illetve az egyik teljesen az, a masik picit teltebb. Kisfiam viszont mindig talal bennuk tejet, sot, ugy nez ki, jol is lakik. 10 naposan azaz tegnap nyerte vissza a szuletesi sulyat, illetve mez azt tudom, h 6 nap alatt 18 dekat hizott. Szopi utan 2-3,5 orat alszik. Minden pelusa pisis, sot amikor leveszem rola, minden alkalommal sikerul engem is lepisilnie. Kaki is majdnem minden pelusban van.

Az egyik mellembol ugy nez ki, jol tud lakni, ha a masikkal kezdunk, akkor kell neki a masik is, tehat kb minden 2. etetesnel 2 mellbol eszik. Tudom, h az a fontos, h gyarapodjon, illetve legyen pisis kakis pelus, de megis ketsegbe vagyok esve a puha melleim miatt. Kislanyommal ilyenkor meg mindig telitodtek. Normalis ez, h 11 naposan mar ilyenek a mellek? Mindenhol azt olvasom, h ez csak kesobb, jopar hetesen kovetkezik be.

Kerlek szepen, ha valaki jartasabb ebben mint en, vagy esetleg szopis tanacsado, nyugtasson meg! Nagyon szeretnem szoptatni, kislanyom refluxos, majd allergias volt, es nagyon ugy nez ki, h a fiam is az ( rfluxos). Nagyon fontosnak tartom az anyatejet, szoptatast. Az lemaradt, h 1-2szer probaltam fejni szopi utan, de semmi nem jott. Viszont a pici fiam ra 5 percre meg joparat tudott kortyolni abbol a mellbol, amibol en semmit sem tudtam szivni.



2012. márc. 22. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok tanácsadó, a kisfiam is csak 7 hónapos, de a meglátásom leírom, ha gondolod az lll.hu-n találsz tanácsadó anyukák telefonszámát, őket is hívhatod.

Ha jóllakik, biztos elég neki a tej, lehet nálad már beállt a kereslet-kínálat?, nekem is az egyik mellem jóval többet termel mint a másik, én csak annyit tanácsolnék csinálj úgy mindent ahogy eddig, amíg jóllakik a pici, addig nincs gond. De a helyedben azért felhívnék egy szoptatási tanácsadós anyukát.

2012. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem aggódos hormonjaid most jönnek elö. Nem rossindulat, de ismerem ezt az aggódós érzést, ami a fránya hormonok okozzák még ha nincs is rá okod.


Szóval én nem vagyok benne jártas, még csak most várom a másodikat, de szerintem egyszerüen már kinyult a melledd az elözönél, és ezért nem érzed a belövelést, ést most a telítetséget. Gondolom, mert nekem az elsö terhességnél iszonyat fájdalmaim voltak cici növés közben, most meg nönek de nem is érzem csak kicsik lettek a melltartók.


szerintem jól csinálod, és szerintem beáll lassan a kereslet-kínálat.

2012. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem sem voltak egyformák a melleim. Esetleg tudnád tovább szoptatni a puha mellből? Hátha gyarapszik abban is a tej?

Érdekes, de az első gyerekkel nekem 3 hónapig folyt a tej ha kellett, ha nem, a 2. babával meg szinte épphogy elég tejem volt. Sokkal kevesebbet termeltem a 2.-nak.


Mindenképpen szoptatási tanácsadóra hallgassál elsősorban!!

2012. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az első gyereknél én is úgy voltam mint te megjött a tejem majd szét durrantak a melleim szopott még fejni is tudtam jó pár hétbe bele telt mire nem volt annyi tejem és szépen beállt. A második babónál is megjött szépen a tejem de nem volt akkora a mellem nem is tudtam fejni szinte semmit szopi után csak ha sokáig kinlódtam mert muszáj volt. Nekem is puhább volt egy idő után a mellem mindig azt hittem hogy nincs elég tejem vagy nem sokáig lesz már de így is fél évig szopizott a kicsi a nagy 9 hónapig.
2012. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szoptatás közben termelődik a tej nagyobb része, úgyhogy nem baj, ha nem érzed keménynek, teltnek előtte.

Mennyiségileg pedig nekem is úgy volt, hogy az egyikben mindig sokkal kevesebb volt, mint a másikban, de érdemes azért fejéssel szaporítani (akkor is lehet hatásos, ha nem jön belőle semmi, mert az ingert attól még megkapja!).

Összességében ha ilyen jól gyarapszik és úgy látod, hogy mindig jól lakik, akkor én nem aggódnék! Egyébként meg akkor sincs baj, ha minden alkalommal két mellből szoptatsz (ettől még ugyanúgy lesz a következőre is), csak arra ügyelj, hogy amit megkezdett, azt ürítse is ki (vagy tedd meg Te, ha ő már nem tudja) mert az nem jó, ha pang benne a tejcsi!

2012. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj!

nagyon ügyes kisfiad van!


a kemény a mell nem a tej mennyiségtől függ, hanem a nyirokcsomók duzzanatát mutatja, ami idővel mindig alábbhagy.


ha ilyen szépen hízik, és elégedett, nagyokat alszik, meg a pleus is min.8x pisis, akkor semmi okod aggódni!

ha ez megnyugtat, érdemes felhívni egy szopi tanácsadót, sokat tudnak segíteni.!

sok sikert!

[link]

2012. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek a valaszt es a megnyugtato sorokat. En is ugy gondolom, h eleg neki a tej, mert a pelusok errol arulkodnak, illetve o is nagyokat tud aludni.( HA nem is mindig, mert keso delutan neha nyugi van, de ilyenkor inkabb a pocak zavarja). Este viszont 9kor elalszik es ejjel 2kor ebred enni. Ugye nem tudna ennyit aludni ha nem lakna jol?

Hetente mennyi a minimum hizas?


Meg1szer koszonom a valaszokat, ment a zold kezecske mindenkinek!

2012. márc. 22. 18:53
 8/11 anonim ***** válasza:
a minimum hízás heti 80g anyatejeseknél, az ideális 120-150g.
2012. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:

Szerintem is jól haladtok, nem tűnik úgy, hogy gond lenne.

A melleid pedig talán azért nem teltek most fel annyira, mint előzőleg, mert a kisfiad nagyon hamar és ügyesen szopizott, így a belövellés sem volt olyan látványos. (Nem lehet, hogy a lányoddal anno másképp volt? Pl. később került mellre, ritkábban szopizott, kevésbé ügyesen stb.)

Ha szükségét érzed, nyugodtan fejj egy ideig, de az is elég lehet, ha a gyengébbnek tűnő melledre többször teszed rá a babádat, ezzel is plusz stimulációt adva neki. Pl. ha nagyon éhes, ezzel kezdesz, mert ilyenkor erősebben szívja. Vagy ha mellen alszik el, akkor is erre teszed rá, hogy ezen nyammogjon, mert elalvás idején többször is megindulhat belőle a tejed, ahogy cumizik rajta. - De az is jó, ahogy most csinálod, hogy csak szükség esetén váltasz mellet a szopinál. Legyél türelmes és próbálkozz, hogy kitapasztald, hogyan lesz a legjobb nektek.

Gratulálok a picihez! :)

2012. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Stefix! Koszonom neked is a valaszod. Valoban a lanyom kesobb kerult mellre, koraszulott volt, es en eleint fejtem, neheze ment a szopi. Kisfiam meg mar a szuloszoban 5 percesen ugyesen szopizott. Tegnap sokat tettem arra a mellemr amiben kevesebb a tej, es mara mar sokkal tobb lett ebben is a tejcsi.Tegnapelott volt a korzeti nover ( kulfoldon elunk), emlitettem neki, h talan keves a tej. Ma visszajott, h merje meg a kisfiam, kicsit feltem, mert szerintem hulyeseg 2 nap utan megmerni. De a pici fiam 2 nap alatt 10 dkat hizott, nagyon boldog vagyok, a nover is elegedett es gratulalt, mondta, h ugyesen szoptatok. Ugyhogy mgnyugodtam, szoptatok igeny szerint. Rengeteget van cicin, en meg hagyom, mert o megnyugszik, nekem meg lesz tejem sokaig. Remelem minden mukodni fog, es nagyon sokaig fogok most szoptatni. Lanyommal nem sikerult, 3 honap utan kellett fejni neki. ( reflux miatt elutasiotta a cicit). Sajnos most is vannak rfluxos tunetek, d bizom benne, h o nem fogja feladni a szopit.


Meg1szer koszi midenkinek!

2012. márc. 23. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!