Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem gond ha a 2 hetes lányomna...

Nem gond ha a 2 hetes lányomnak egyik etetésnél lefejt anyatejet kap a következőnél meg tápot?

Figyelt kérdés
Mert sajnos egy ciciből nem elég neki és bealszik 20perc után és hiába rakom át a másikra ha ugyn alszik!igy ugy döntöttem hogy 2 cicit lefejem és azt adom és mivel a köv etetésre nincs annyi tej tápszert adok neki!ja és az normális hogy 2 hetes babának 120-130ml az adagja?előre is köszönöm
2012. aug. 3. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Pár dolog! Úgy nem szabad etetni, h egyszer anyatej, másszor tápi. Úgy lehet, h kevés anyatej, majd rápótolsz tápival...

A másik. Hogyhogy 2 hete szoptatsz és 2-3 óránként nem jön össze legalább 50 ml? Nekem ez különös.

Illetve, 120-130 ml rengeteg még anyatejből is, ennek simán ki kellene tartania nála 3-4 órát is. Ne etesd mindig , van hogy nem azért sír, mert éhes!

2012. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen szopík 30percet majd 5 perc után üvölt,nem a hasa fáj !és ha lefejem lejön 100ml csak éppen olyan vizes szine van!szerintem tökre nem tápláló a tejem!már nem tom totális káosz az egész,egyszer elvan 3 órát,máskor meg 1 órát sem!
2012. aug. 3. 10:11
 3/7 xStefix ***** válasza:
82%

Ójaj, káosz van kicsit...

Kérdező, a tejed teljesen rendben van, nincs nem tápláló anyatej! Szerintem azért látod vizesnek, mert nem jutsz el a tej végégig fejéskor. Az eleje ugyanis hígabb, a hátsó része a zsírosabb. Vagy, ha teljesen ki is fejed, nem biztos, hogy rögtön látod is, milyen. Ha ilyenkor állni hagyod egy időre, akkor látni kellene a tetején csíkban a zsírt, ahogy kiválik.

Az valóban nem jó, ha egyszer anyatejet kap, máskor meg tápszer. De, szerintem tápszerre sincsen szükség!

Két hetesen valóban soknak tűnik ekkora adag, de az is megeshet, hogy azért eszik a babád ilyen sokat, mert nagyon folyik a cumiból(?). Erre oda kell figyelni, mert az üvegnél megvan a "túlevés" esélye.

Az, hogy egy mell nem elég neki, teljesen normális. Illetve nem is biztos, hogy nem elég, mert az, hogy bealszik rajtad, nem jelenti, hogy éhes marad. A babák mindenképp bealszanak a mellen, mert az anyatej is álmosít, a szopómozgás is, és a szopizás nehéz munka. Vagyis természetes, hogy szunyálnak közben.

És az is okés, hogy néha 1 óránként, máskor meg 3 óránként szopizik, ugyanis a szopás nemcsak evést jelent, hanem ivást, nyugtatást, altatást, fájdalomcsillapítást stb. is!


Szóval, amit én tennék a helyedben: Tápszert, cumit elrakni. Lefeküdni a pici mellé és pár napig non-stop szoptatni. Konkrétan, amikor a baba szopit kér (cuppog a szájával, tömi a kezét, forgatja a szemét, fejét, nyitogatja a száját, keres), azonnal mellre tenni. (Ne várd meg a sírást, az már késői jelzés!) Nem nézni az órát, se azt, hogy mikor szopott utoljára, se azt, hogy mennyi ideje szopizik már. Közben figyelni azért a cicit és ha üresnek tűnik, áttenni a másikra. És hagyni szopi közben aludni, ha úgy szeretné.

Ez így azt fogja jelenteni, hogy alig lesz időd másra, de a tejed nagy valószínűséggel rendesen be fog indulni és a babád is nyugodtabb lesz.


És emellé még egy nagy adag olvasnivalót javaslok itt:

[link]

[link]

Ugyanis úgy sejtem, hogy még nem tudod, hogyan is működik pontosan a szoptatás.

2012. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem
2012. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyit kell ennie a babának:


A súlyát megszorzod min 120- szal max 150- nel.

A kijött összeged elosztod annyival, ahányszor naponta eszik, és megkapod, hogy hány milit/grammot "kell" szopnia. De ez nem teljesen mérvadó, mivel az én babán kevesebbeket eszik, és hetente 25dekákat hízik. Nem egyformák. De legalább ez is egy irányt mutat kb mennyit kell ennie.

2012. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

pl ha 3 kg:


3x 120= 360


és ha 8szor eszik


360/8= 45=> ennyit "kell" ennie

2012. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

A 150-es szorzás-osztás TÁPSZERES babákra vonatkozik!

Anyatejesekre ez nem érvényes, mert az anyatej összetétele teljesen változó. Nagy általánosságban 400 és 1200 ml között bármennyit szopizhat egy baba naponta, úgy, hogy közben szépen fejlődik.

2012. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!