Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha neveled az a gond, ha nem...

Ha neveled az a gond, ha nem neveled az a gond?

Figyelt kérdés

Segítsen már nekem valaki, mert a napokban már tényleg úgy érzem, hogy az 1 éves lányomat hagyom a fenébe (neveléssel kapcsolatban) és ahogy esik, úgy pottyan majd ...!


Nem vagyok egy eget verő, szigorú szülő. Hagyom, hogy játsszon, felfedezze az életet.. ettől függetlenül nem rajongok azért, ha mások kertjében (10 emeletes előtt) ugrál a virágok között, esetleg leül, mert épp megmakacsolja magát és toporzékol. SŐT! Azért sem rajongok, ha a kocsik közé akar kimenni.


Emiatt vagyok olyan "szemét", hogy nevelni próbálom. 3× elmondom, hogy ne menjen bele a kertbe vagy bármi más, 4×-re a kezére csapok.

Ha esetleg elkezd toporzékolni, akkor én is vele toporzékolok, majd otthagyom és arrébb megyek kicsit. Eközben mondom, hogy "Szia, nekem dolgom van!". Ekkor mindig abbahagyja a sírást és nyújtja a kezét, hogy jön velem.

Sosem kapott még pofont, a seggére sem vertem. A kézre csapás nála határozottan bejött, tud hozzákapcsolni értelmet.

Ha azt mondom neki bizonyos hanglejtésben, hogy "Nem!", akkor nem csinálja.. bár feszegeti a határokat, de gondolom minden más gyerek is.


Ettől függetlenül mindig megkapom a nagyszülőktől és pár anyukától/apukától is, hogy milyen szigorú vagyok és mért nem hagyom, hogy menjen a gyerek össze-vissza.

Megkaptam már azt is, hogy miért gond, ha elkezd hisztizni az út kellős közepén és vergődik a földön..


Másik oldalról pedig sokszor megkapom azt is, hogy miért hisztizik a lányom a cumiért? Főleg, ha a foga jön és nyűgös?

Miért hisztizik akkor, ha esetleg elmegyünk az apukájával és a nagyszülőknél kell maradnia?

Miért nem nevelem más meg?!


Most ilyenkor mi van?

Az baj, hogy tud viselkedni és abba az irányba menni, amerre mi szeretnénk és mondjuk neki.. de ne sírjon egy cumi miatt?!


Elvárandó dolog egy 1 évestől, hogy "rohangáljon" össze-vissza, akár a kocsi elé is és vergődjön nyilvános helyen, de ne neveljük meg?


2012. júl. 17. 14:34
 1/5 nittababy ***** válasza:
100%
szerintem nagyon is jól teszed hogy neveled a kislányodat szerintem nincs evvel semmi gond!!
2012. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Te csinálod jól, mégpedig azért mert meg kell tanulnia a gyereknek a fegyelmet azt hogy tiszteljen téged meg az apukáját, meg tudja nagyon jól hogy mit szabad és mit nem. Azok csinálják rosszul akik mindent meg engednek a gyerekeiknek, oké had szaladgáljon meg fedezze fel az életet de akkor később olyan lesz hogy főleg tini korába hogy hiába parancsolsz rá hiába mondod neki hogy ezt meg ezt ne csinálja nem fog rád hallgatni és tisztelni sem fog. Ha ez most rögzül benne ahogyan csinálod hidd el hogy később sokkal könnyebb lesz vele. Persze nem mondom azt hogy nem lesznek vele gondok, mert mindig lesznek, de sokkal jobban fogsz majd aludni ezek miatt. Arról meg ne is beszéljünk hogy sokan nagy ívben tesznek a nevelésre aztán majd 10-15 év múlva meg sírni fog a szájuk hogy jaj elcsesztem, rossz szülő vagyok a gyerekemből mihaszna senki házi lett. Te vagy az aki jól csinálja mert hagyod hogy had játsszon azzal amivel lehet de ugyan akkor nem hagyod hogy másnak a munkáját a kertjét feltúrja. A többiekkel meg ne foglalkozz hidd el ők majd csúnyán megüthetik a bokájukat.

Ha az én unokahúgomra gondolunk vissza tesómék nagyon rosszul nevelik őt mindent meg engedtek neki kiskorába azt is hogy bántsa a macskákat kivéve a saját kutyájukat, most 6 éves és többször volt baj hogy egy macskát a falhoz vágott belerúgott egy kiskutyába, oviba mindenkit piszkál bántja a többieket, karmol agresszív és most már neveletlen is mert a szülei nem tudják nevelni, én meg tudom mert határozottabban lépek fel mint az apja ha velem van akkor egy kis angyal. Pedig nincs saját gyerekem, párom még nem is akar. Pedig elismerte hogy jó apa lennék de még én sem akarok egyenlőre mert még 21 éves vagyok és ugye még tanulok.

Na mindegy a lényeg hogy te jól csinálod többiekkel ne foglalkozz.

2012. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akár laza, akár szigorú, akár köztes szülő vagy, kapsz majd hideget-meleget, mert nem lehet mindenkinek megfelelni.

De nem is kell megfelelned másoknak, csak a saját gyerekednek.

Ha te így látod jónak, ha a babáddal megtaláltátok a közös hangot, akkor őszintén szólva pont nem érdekes mit mond a szomszéd Ancsi néni.

Egyértelmű, hogy nem szabad hagyni, hogy az útra szaladgáljon, és egyértelmű, hogy azért némi teret kell azért adni a gyerekeknek. De gondolom te is épp ezen dolgozol.


Amúgy a nagyszülő, a rokon, a szomszéd soha nem olyan szigorú, mint az anya, mert soha nincs is akkora felelőssége, így már eleve másképp látja a dolgokat. S valószínű más gyerekével vagy az unokáddal te is elnézőbb leszel, és lesz olyan amit szerinted másképp kellene csinálni.


A kézre csapás szerintem nem vezet célra, bár 1 évesen még lehet, hogy igen. Később majd visszaüt rád, ő is csapkodni fog, de akkor is mást fog csinálni, mint amit mondasz, max. közben félni fog tőled, és elmenekül előled.

Nem mondom, hogy soha ne csapj rá, meg hogy máris rossz szülő vagy, mert pár alkalomtól nem baja lesz a gyereknek, csak annyit mondok, hogy "kúraszerűen" ütni a kezét szerintem felesleges. De majd később meglátod, fog még változni a babád bőven, és ha kinyílik jobban az értelme, akkor az ütésekre is másképp fog reagálni (és nem úgy ahogy várod).

Minden másban egyetértek, egy gyereket igenis kell nevelni, igenis kellenek neki a határok és szabályok. S van olyan, amit korából adódóan később ért meg (mint pl. nagyszülővel maradni anya nélkül). Ez életkori sajátosság sok babánál, ez ellen nehéz tenni, csak türelem kell.

2012. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elején figyeltem mindenikre. Ma már az ahogy esik úgy puffan nevelési elvet követem. Szomszéd anyukával mentünk sétálni, amikor valamelyikünk gyereke elkezdett hisztizni, persze a másik is rákezdett. Miután meggyőződtem, hogy valójában semmi baj, mondtam neki, hogy akkor jössz vagy maradsz, mert én megyek. Elindultam. Két lépés után hüppögve szaladt utánam, hogy anya, anya. Mire a szomszéd gyereket szép szóval rábírta az anyja, hogy ugyan induljon már meg haza fele, addigra az enyém már el is felejtette, hogy mi történt és ugrándozott tovább. Na de akkor én voltam minden csak jó asszony nem, amiért bizonytalanságot keltettem a gyerekben azzal, hogy otthagyom. Mondtam is az anyukának, hogy erre nem vagyok kíváncsi, ha így van majd iszom én a levét a dolgoknak. Bevált a dolog és kész. nem hiszem, hogy csak szép szóval vagy csak veréssel lehetne nevelni. Akinek nem tetszik csinálja jobban. Az ő gyereke meg másban nem tökéletes.
2012. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En is így szoktam. Ha hisztizik, akkor ott hagyom, akár a szobában is és nem foglalkozok vele. Majd észre veszi magát és jon utánam. Ha megut esetleg (1 éves gyerekrol van szo), leteszem és nem foglalkozom vele. Na az utést hamar el is hagyta.Volt olyan, hogy elkezdte csapkodni anyukámat. Erre rászoltam hangosan és elkezdett sírni. Anyukám meg rám szolt, hogy haggyam a gyereket. Persze, hogy szokja meg az utést vagy a hisztit. Azota ezt nem csinálja.
2012. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!